compicon

خرید و فروش کامپاند

COMP /  Compound
IRTicon تومان
COMPicon کامپاند
خرید آسان  کامپاند
حجم ۲۴ ساعته (COMP) 3,484.51
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 122,566.87
تغییرات ۱ روزه +0.94 %
قیمت آخرین معامله 35.43 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 35.59 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 34.86 $
Loading...

ارز دیجیتال کامپاند به عنوان ارزی شناخته می‌شود که به صورت غیر متمرکز وام پرداخت می‌کند. این ارز با نماد comp معرفی شده است و کوین بیس از آن پشتیبانی می‌کند. comp بر بلاک چین اتریوم ایجاد شده است و جزو توکن ‏ERC20 محسوب می‌شود. بنابراین مهمترین فعالیتی که می‌شود با ارز دیجیتال کامپاند انجام داد، پرداخت و دریافت وام است. در ادامه به صورت مفصل درباره این ارز دیجیتال صحبت خواهیم کرد.

ارز دیجیتال کامپاند چیست؟

همانطور که در در ابتدای مقاله گفتیم این ارز با هدف پرداخت و دریافت وام به طور غیر متمرکز ایجاد شده است. اینکه فعالیت در این شبکه به صورت غیر متمرکز است به این معناست که پرداخت و دریافت وام بدون واسطه انجام می‌شود و هر کسی می‌تواند با ارز دیجیتال کامپاند وام دریافت کند یا وامی را به شبکه بدهد. کامپاند ارزهای مختلف زیادی را پشتیبانی می‌کند.

تاریخچه پیدایش ارز دیجیتال کامپاند

ارز دیجیتال کامپاند در سال ۲۰۲۰ با قیمت ۶۴ دلار به بازار ارز دیجیتال معرفی شد. از همان روزها تقاضا برای خرید این ارز بالا بود و به همین دلیل ارزش آن بالا رفت. به طوری که پنج روز بعد از آن قیمت کامپاند از ۶۴ دلار به ۳۳۷ دلار رسید. بعد از اینکه ارز دیجیتال کامپاند به این قیمت باورنکردنی دست یافت دو ماه کاهش قیمت را داشت تا به عدد ۱۲۷ دلار برسد. سپس باز هم افزایش یافت و نقطه ۲۵۷ دلاری را لمس کرد. اما این ارز نیز مانند تمام ارزهای بازار دیجیتال دچار نوسانات شد و تا مرز ۱۰۰ دلار نیز کاهش یافت ولی بعد از آن در در ماه می ۲۰۲۱ توانست نقطه ۸۵۴ دلار را ببیند و این بیشترین ارزشی بود که برای ارز دیجیتال کامپاند مشاهده شد. پس از نوسانات بسیار این ارز همچنان قیمت خوبی را دارد و سرمایه‌گذاران زیادی برای معامله یا پرداخت و دریافت وام از آن بهره می‌جویند.

ارز دیجیتال کامپاند چگونه معروف و محبوب شد؟

از همان ابتدای معرفی این ارز و توضیح هدف ایجاد آن، بسیاری از افراد به سمت آن جذب شدند چرا که دریافت وام و پرداخت آن بدون حضور هیچ شخص ثالثی یک مزیت مهم محسوب می‌شد. همچنین در کنار این مزیت، کامپاند در روزهای آغازین روند صعودی را پشت سر می‌گذاشت که باعث جذابیت آن برای سرمایه گذاران بود. اینکه کامپاند پس از پنج روز توانست به نقطه خوبی دست پیدا کند در بازار ارز دیجیتال سر و صدا کرد و محبوبیت زیادی را بین کاربران پیدا کرد. از آن روز تا حالا بسیاری از افراد به این ارز دیجیتال اعتماد کرده‌اند و سعی می‌کنند در شبکه comp به منظور دریافت و پرداخت وام فعالیت کنند.

co2.jpg

هدف از خلق ارز دیجیتال کامپاند

بنیانگذاران این ارز دیجیتال مهم‌ترین هدفی که داشتند، ایجاد بستری برای پرداخت و دریافت وام در بازار ارز دیجیتال بود. آنها می‌خواستند شبکه‌های غیر متمرکز برای این کار فراهم آورند که به میزان عرضه و تقاضا وابسته باشد. همچنین افراد بتوانند بدون واسطه و به راحتی وام دریافت یا پرداخت کنند. بنیانگذاران کامپاند می‌خواستند که از نقدینگی که در شبکه ارز دیجیتال وجود دارد به عنوان یک مزیت استفاده کنند و از آن به متقاضیان وام پرداخت کنند. با چنین اهدافی ارز دیجیتال کامپاند متولد شد و تا کنون توانسته است با موفقیت به این اهداف برسد و در راستای آن‌ها فعالیت داشته باشد.

پشتوانه ارز دیجیتال کامپاند چیست؟

ارز دیجیتال کامپاند با پشتیبانی کوین بیس به وجود آمد. کوین بیس صرافی معتبری است که به عنوان حامی ارز دیجیتال کامپاند شناخته می‌شود اما صرافی‌های دیگری از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. صرافی بایننس یکی از آن صرافی‌های معتبر است اما به دلیل تحریم‌ها و سیستم احراز هویتی آن بسیاری از ایرانیان امکان استفاده و فعالیت در این صرافی را ندارند. صرافی کوینکس نیز از کامپاند پشتیبانی می‌کند و همچنین صرافی های هوبی گلوبال و کوکوین از دیگر پشتیبانی کننده‌های ارز دیجیتال کامپاند هستند. اما برای خرید کامپاند از این صرافی‌ها به بیت کوین، اتریوم یا هر استیبل کوین دیگری نیاز دارید.

ارزش ارز دیجیتال کامپاند چگونه تعیین می شود؟

عوامل متعددی بر ارزش یک ارز دیجیتال تاثیر می‌گذارند عواملی همچون عرضه و تقاضا، جو بازار، رفتار توسعه‌دهندگان و رفتار کاربران می‌توانند قیمت ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار دهند. اما یکی از تمایزهایی که در ارز دیجیتال کامپاند وجود دارد این است که تیم توسعه‌دهنده کامپاند دائماً در تلاش هستند که قیمت منصفانه‌ای را برای این ارز دیجیتال تعیین کنند. به همین خاطر قیمت کامپاند در حدودا ده صرافی معتبری که این ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کنند تجزیه و تحلیل می شود و میانگین قیمتی را برای ارز دیجیتال کامپاند تعیین می‌کنند. این روش تا کنون توانسته است ارز دیجیتال کامپاند را به عنوان یک ارز ثابت در بازار ارز دیجیتال نگه دارد.

قابلیت‌ها و مزایای ارز دیجیتال کامپاند

  • توکن کامپ در بسیاری از صرافی‌های معتبر پشتیبانی می‌شود و این باعث شده است که پروژه کامپاند، یک پروژه قدرتمند باشد.
  • در بازار ارز دیجیتال به ندرت پروژه‌هایی را پیدا می‌کنید که به عنوان تکمیل شده شناخته شوند اما کامپاند از آن دسته پروژه‌هایی است که در لیست تکمیل شده‌ها قرار دارد و این باعث اعتماد و محبوبیت آن در بین سرمایه گذاران شده است.
  • از آنجایی که طرح‌های تشویقی در این شبکه بسیار به چشم می‌خورد بنابراین احتمال کم بودن نقدینگی بسیار کم است.
  • شبکه ارز دیجیتال کامپاند یک شبکه غیر متمرکز است که واسطه نداشتن آن مزیتی مهم محسوب می‌شود.
  • دارندگان توکن کامپ می‌‌توانند در تصمیم گیری‌های توسعه‌دهندگان آن مشارکت داشته باشند و همچنین برای رای گیری‌ها حق رای دارند.
  • یکی از قابلیت‌های مهم دیگری که شبکه کامپاند ایجاد کرده است این است که اگر دوست دارید دارایی خود را پس انداز کنید یا نیاز به سرمایه و وام دارید این شبکه بهترین گزینه است.
  • یکی دیگر از مزیت‌های پروژه کامپاند این است که ارزهای در گردش با عدالت قیمت گذاری می‌شود. به این ترتیب که قیمت کامپاند در ده صرافی معتبری که از این ارز پشتیبانی می‌کنند بررسی می‌شود و قیمت تقریبی از آن تعیین می‌شود.

co.jpg

بنیان گذاران ارز دیجیتال کامپاند چه کسانی هستند؟

رابرت لشنر به عنوان بنیان‌گذار ارز دیجیتال شناخته می‌شود که هم اکنون مدیر عامل این شبکه نیز است او همچنین اقتصاددان ماهری است.

توری ‏اتسیتی به عنوان یکی دیگر از توسعه‌دهندگان شناخته می‌شود که هدف آن این است که با ایجاد نرم افزارهای پر قدرت بتواند استفاده از کامپاند را در تلفن‌های همراه توسعه دهد.

جفری هیز مدیر پروژه کامپاند است و در کنار این سمت، دو استارتاپ را راه اندازی کرده است. تیم توسعه ارز دیجیتال کامپاند یک تیم قوی است که با اهداف روشنی برای آینده بهتر این ارز دیجیتال گام برمی‌دارند.

امنیت شبکه ارز دیجیتال کامپاند چگونه است؟

از آنجایی که کامپاند یک شبکه غیر متمرکز است که بر روی اتریوم اجرا می‌شود در درجه اول از طریق خود اتریوم ایمن می‌شود. ارز دیجیتال کامپاند به لطف قراردادهای هوشمندی که امکان اجرای مستقل هر فعالیت موجود در آن را فراهم می کند قادر به عملکرد است که همین قراردادها باعث تامین امنیت شبکه می‌شود. همچنین امنیت کامپاند از طریق سیستم حاکمیتی ارائه شده توسط توکن بومی تضمین می‌شود.

چه تعداد توکن کامپاند در گردش است؟

همانند بیت کوین تعداد معینی از توکن‌های کامپ وجود دارد. مجموع عرضه کامپاند به ۱۰ میلیون کامپ محدود شده است. در یک دوره چهار ساله بین کاربران شبکه کامپاند ۴.۲ میلیون توکن توزیع خواهد شد. تقریباً ۲.۴ میلیون کامپ سهامداران compound labs اختصاص داده شده است و ۲.۲ میلیون توکن در یک برنامه ۴ ساله برای واگذاری بین تیم موسس قرار داده شده است. نرخ دقیق تولید کامپاند در طول زمان تغییر می‌کند چراکه دارندگان کامپاند می‌توانند با ارائه یک پیشنهاد به مدیریت شبکه این نرخ را تغییر دهند.

خرید ارز دیجیتال کامپاند

صرافی تبدیل در ایران نیز عملیات خرید ارز دیجیتال کامپاند را انجام می‌دهد. برای این منظور شما باید در ابتدا عملیات ثبت نام احراز هویت را انجام دهید. سپس در بازار تتری می‌توانید این ارز را خریداری کرده و در کیف پول امن تبدیل نگهداری کنید.

فروش ارز دیجیتال کامپاند

صرافی تبدیل در ایران نیز عملیات فروش ارز دیجیتال کامپاند را انجام می‌دهد. برای این منظور شما باید در ابتدا عملیات ثبت نام احراز هویت را انجام دهید. سپس در بازار تتری می‌توانید این ارز را به تتر تبدیل کرده و در کیف پول امن تبدیل نگهداری کنید.
co1.jpg

نحوه خرید ارز دیجیتال کامپاند از صرافی تبدیل

از صرافی‌های معتبری که ارز دیجیتال کامپاند خرید و فروش می‌کند، صرافی تبدیل است. برای خرید کامپاند باید در این سایت ثبت نام کنید و عملیات احراز هویت را انجام دهید. بعد از آن کیف پول خود را با وجه ریالی شارژ کنید. برای خرید ارز دیجیتال کامپاند از تب ارزهای دیجیتال آن را انتخاب کنید و وارد شوید. هنگامی که وارد می‌شوید، وضعیت بازارهای جهانی را مشاهده می‌کنید، معاملات اخیر که برای این ارز دیجیتال انجام شده را می‌بینید و اطلاعات ۲۴ ساعت اخیر ارز دیجیتال کامپاند را مشاهده می‌کنید.

برای خرید شما دو راه دارید. در راه اول شما باید قیمتی که می‌خواهید ارز دیجیتال کامپاند را بخرید به همراه مقدار آن درخواست کنید. درخواست برای فروشندگان ارسال می‌شود. راه دوم سفارش آنی است در این مرحله شما می‌توانید مقدار ارز دیجیتال و مبلغی که می‌خواهید ارز دیجیتال کامپاند را بخرید وارد کنید و به صورت آنی آن را خریداری کنید. پس از اینکه عملیات ثبت سفارش را انجام دادید می‌توانید دارایی خود را در تب کیف پول مشاهده کنید.

روش نگهداری ارز دیجیتال کامپاند

سرمایه گذاران برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود یک فضای امن نیاز دارند. در بیشتر مواقع این فضای امن همان کیف پول دیجیتال است. کیف پول ارزهای دیجیتالی تبدیل باعث افزایش امنیت می‌شود و می‌توانید ارزهای مختلف را در آن نگه دارید. استفاده از این کیف پول آسان است و می‌توانید برای کار با آنها از گوشی همراه، کامپیوتر و لپتاپ استفاده کنید.

انواع کیف پول کامپاند

بعضی از کیف پول ها از ارز دیجیتال کامپاند پشتیبانی می‌کنند که به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می‌شوند. در ادامه به معرفی بهترین آنها می‌پردازیم.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس

این کیف پول برای کسانی که سرمایه‌گذاری در مبالغ بالایی را انجام می‌دهند یا قصد دارند که دارایی خودشان را هولد کرده و در کیف پول پس انداز کنند گزینه خوبی است. کیف پول لجر نانو اس جزو بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال کامپاند است.

کیف پول سخت افزاری کیپ کی

این کیف پول از امنیت بالایی برخوردار است و با کیفیت است. همچنین برای نگهداری ارز دیجیتال کامپاند مناسب است.

کیف پول سخت افزاری ترزور

این کیف پول نیز جز بهترین کیف پول‌های سخت افزاری شناخته می‌شود و از ارز دیجیتال کامپاند پشتیبانی می‌کند.

کیف پول نرم افزاری کوینومی

این کیف پول از گوشی همراه پشتیبانی می‌کند اما نسخه دسکتاپ آن نیز وجود دارد. کیف پول نرم افزاری کوینومی رابط کاربری ساده‌ای دارد و برای سرمایه گذاران مبتدی بسیار مناسب است.

کیف پول نرم افزاری متامسک

این کیف پول جز کیف پول‌های رسمی اتریوم محسوب می‌شود و ارز دیجیتال کامپاند را می‌توان در آن نگهداری کرد. همچنین افزونه متامسک روی مرورگر قابل نصب است.

کیف پول نرم افزاری میست

این کیف پول در نسخه دسکتاپ قابل اجراست و از سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس پشتیبانی می‌کند.

کیف پول نرم افزاری اکسودوس

برای سرمایه گذاران مبتدی بسیار مناسب است چرا که این نیز رابط کاربری ساده‌ای دارد و بر روی موبایل و دسکتاپ قابل اجراست و می توانید ارز دیجیتال کامپاند و دیگر ارزهای دیجیتالی را در آن نگهداری کنید.

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال کامپاند

اگر می‌خواهید در صرافی تبدیل به خرید و فروش ارز دیجیتال کامپاند بپردازید باید بدانید که در این صرافی کارمزد از ارزی که بعد از معامله دریافت می‌کنید، کسر می‌شود. همچنین برای تبادل ارز دیجیتال با تومان ۲۵ درصد کارمزد دریافت می‌شود. اما در نهایت باید توجه داشته باشید که کارمزد به نوع ارز و شبکه بلاک چین بستگی دارد. مقدار کارمزد از سوی تراکنش‌های درون شبکه‌ای تعیین می‌شود و صرافی تبدیل در تعیین آن نقشی ندارد.

مزایای خرید و فروش کامپاند در صرافی تبدیل

صرافی تبدیل از نظر حقوقی یک شرکت ثبت شده است و از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجوز دارد. این صرافی دارای کد مالیاتی است و تحت نظارت پلیس فتا قرار دارد. همچنین دارای تیم امنیتی است که به صورت ۲۴ ساعته سایت را بررسی می‌کنند و دارایی‌های شما را از هر خطری مصون نگه می‌دارند. بنابراین صرافی تبدیل یک صرافی با امنیت بسیار بالا است. همچنین پشتیبانی تبدیل از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ شب به سوالات شما پاسخ گو است و حتی برای موارد ضروری می‌توانید به آنها ایمیل بزنید. کارمزد صرافی تبدیل مناسب است و نسبت به بقیه صرافی‌ها مقدار قابل قبولی را جهت کارمزد برداشت می‌کند.

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+1.66%
27,163.70 USDT
1,409,818,003 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.76%
51,805 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.87%
1,845.81 USDT
95,832,610 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.53%
0.0724300 USDT
3,759 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+3.05%
0.00000878 USDT
0.455 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+7.68%
0.00000000202 USDT
0.000104 تومان
سوالات متداول
آیا خرید ارز دیجیتال کامپاند بدون احراز هویت ممکن است؟

امکان خرید ارز کامپاند بدون احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال تبدیل امکان‌پذیر نمی‌باشد.

آینده ارز دیجیتال کامپاند چگونه است؟

مهمترین عاملی که می‌توان با آن آینده کامپاند را پیش بینی کرد، قیمت آن است. همانطور که در این مقاله به تفصیل توضیح دادیم این ارز از ابتدای معرفی تا به حال نوسانات زیادی را پشت سر گذاشته و اکنون در جایگاه خوبی قرار گرفته است. همچنین کامپاند جز بزرگ‌ترین پروژه‌های دیفای محسوب می‌شود.
از آنجایی که این ارز دیجیتال با صرافی کوین بیس پشتیبانی می‌شود ارزش آن بسیار بالا تخمین زده شده است و دلیل رشد قیمت آن بلافاصله پس از معرفی نیز به همین عامل برمی‌گردد. با چنین رشد قیمتی صاحب نظران برای این ارز دیجیتال آینده خوبی را پیش بینی کرده‌اند.

خرید سریع کامپاند چطور امکان پذیر است؟

علاوه بر بازار معاملاتی تبدیل، میتوانید در قسمت خرید آسان کامپاند در صرافی تبدیل، در سریعترین زمان ممکن، به خرید و فروش کامپاند بپردازید.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله