biticon

خرید و فروش بیت دائو

BIT /  BitDAO
IRTicon تومان
BITicon بیت دائو
خرید آسان  بیت دائو
حجم ۲۴ ساعته (BIT) 293,957.19
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 146,625.85
تغییرات ۱ روزه -0.42 %

بیت دائو(BIT) چیست؟

قبل از بررسی بیت دائو، ابتدا باید مفهوم دائو را درک کنیم، دائو ((DAO یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز است که به‌کمک قوانین کدگذاری شده و شفاف، توسط اعضای سازمان کنترل می‌شود و تحت‌تأثیر اشخاص ثالث قرار نمی‌گیرد. بنابراین، دائو یک فضای آزاد و قابل‌اطمینان را برای ساخت و پشتیبانی از محصولات و خدمات غیرمتمرکز به جامعه ارائه می‌دهد.

BitDAO نیز یک دائو است که هدف آن حمایت از سازندگان اقتصاد غیرمتمرکز است و یک پلتفرم باز برای ارائه پیشنهاداتی است که دارندگان توکن BIT می‌توانند به آن رأی بدهند.

BitDAO با توسعه محصولات دیفای و حمایت از شرکا و پروژه‌های دیفای، بودجه به رشد اکوسیستم دیفای(Defi) اختصاص می‌دهد. آنها همچنین ممکن است به ذی‌نفعان BitDAO، برای مثال برای ابداع یک مدل حاکمیتی غیرمتمرکز بودجه اختصاص بدهند. ضمناً، در BitDAO تمام تصمیمات از طریق سیستم پیشنهاد و رأی‌گیری اتخاذ می‌شود.

تاریخچه پیدایش بیت دائو (BIT)

خرید BIT

BitDAO در 3 آگوست 2021 با یک سرمایه‌گذاری قابل‌توجه و حامیانی معتبر شامل Peter Thiel، Founders Fund، Bybit، Pantera، Spartan Fund، Sushiswap، Polygon و Dragonfly Capital راه‌اندازی شد.

مدت کوتاهی پس از معرفی BitDAO، توکن حاکمیتی BIT از طریق یک مزایده هلندی در MISO راه‌اندازی شد، یک پلتفرم لانچ‌پد (Launchpad) برای پروژه‌های جدیدِ روی سوشی سواپ ((SushiSwap. سوشی سواپ اولین شرکتی بود که با BitDAO شریک شد و پشتیبانی فنی برای عملیات حاکمیتی و خزانه‌داری ارائه کرد و در ازای آن، 2.6٪ از عرضه توکن BIT را دریافت کرد.

هدف از خلق بیت دائو BIT))

هدف اولیه BitDAO، ارائه یک سیستم مالی باز و اقتصاد غیرمتمرکز است. DAO امیدوار است از طیف گسترده‌ای از پروژه‌ها از جمله دیفای، دائو ((DAO، NFTو بازی‌های ویدئویی پشتیبانی کند. این حمایت در قالب تحقیق و توسعه، افزایش نقدینگی و تأمین مالی خواهد بود.

BitDAO قصد دارد از طریق همکاری‌های مشترک و توکن سواپ (مبادله توکن)، توسعه‌دهندگان مستعد را جذب کند و یک پلتفرم پایدار متشکل از رمز ارزهای برتر بسازد. هدف نهایی بیت دائو (BitDAO) ایجاد محصولاتی است که نه‌تنها کارایی و اثربخشی BitDAO، بلکه سایر دائوها را نیز بهبود می‌بخشد.

ارزش توکن BIT چگونه تعیین می‌شود؟

ارزش توکن BIT با همکاری‌های بیت دائو با پروژه‌های مختلف، توکن سواپ و قانون عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

قابلیت‌ها و مزایای بیت دائو (BIT)

بیت دائو قصد دارد با پروژه‌های موجود و در حال ظهور از طریق سوآپ توکن مشارکت کند. توکن سواپ BitDAO را قادر می‌سازد تا مجموعه‌ای از بهترین توکن‌های بازار را در خزانه خود جمع‌آوری کند.

هدف بیت دائو ساخت محصولات اصلی است که به عملکرد و اثربخشی BitDAO و سایر DAOها کمک می‌کند. محصول اصلی شامل مجموعه‌ای از راه‌حل‌ها و محصولات آنچین و آفچین است. علاوه بر این، BitDAO قصد دارد به تیم‌های صنعت کریپتو برای تحقیقات یا توسعه محصولات کمک‌های مالی ارائه دهد.

قابلیت‌های منحصربه‌فرد بیت دائو به شرح زیر است:

 • تمامی اقدامات خزانه‌داری توسط دارندگان توکن BIT از طریق طرح پیشنهاد و فرآیند رأی‌گیری تعیین می‌شود.
 • BitDAO یک شرکت نیست و تیم مدیریت یا کارمندی ندارد.
 • BitDAO مجموعه‌ای از ذی‌نفعان است. ذی‌نفعان توکن‌های BIT را نگه‌می‌دارند و برای موفقیت پروژه انگیزه دارند.
 • افراد و تیم‌های مختلف تغییراتی را در پروتکل BitDAO پیشنهاد خواهند کرد. این به دارندگان BIT بستگی دارد که به قبول یا رد این پیشنهادات رأی دهند.
 • نگه‌داری ارز BIT به شما این حق را می‌دهد که پیشنهادات خود را ارسال کرده و یا به پیشنهادات دیگران رأی دهید. این پروژه به شما این حق را نمی‌دهد که اراده خود را بر سایر ذی‌نفعان تحمیل کنید.
 • بیت دائو یک پروژه در حال تحول است و رهبران آن در طول زمان ظهور خواهند کرد. پیشنهادهای حاکمیتی و مشارکت در کامیونیتی بر جهت آینده پروژه تأثیر می‌گذارد.
 • چشم‌انداز و مأموریت بیت دائو توسط هولدرهای توکن، ذی‌نفعان و رهبران جامعه هدایت می‌شود.

بنیان‌گذاران بیت دائو چه کسانی هستند؟

در اقدامی منحصربه‌فرد، پلتفرم بیت دائو هیچ بنیان‌گذاری ندارد. این پروژه در حالی که توسط نام‌های بزرگی مانند Bybit، Peter Thiel، Pantera، Founders Fund و غیره پشتیبانی می‌شود، به‌طور کامل توسط هولدرهای توکن BIT اداره می‌شود.

لذا با ارتقای مفهوم تمرکززدایی به یک سطح جدید، پروژه هیچ تیم، رهبر یا شرکتی در پشت عملیات خود ندارد. همه تغییرات توسط افراد جامعه پیشنهاد می‌شود و سپس توسط دارندگان توکن BIT رأی می‌آورند.

امنیت توکن بیت دائو چگونه است؟

معامله BITDAO

پلتفرم BitDAO از پروتکل رمزگذاری SSL برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران پلتفرم خود بهره می‌برد. BitDAO همچنین با شرکت امبر (Amber) که در حوزه امنیت سایبری و رمزنگاری فعالیت دارد و دارای زیرساخت‌های امنیتی پیشرو در صنعت مانند Fireblocks و BitGo است، شریک شده‌است.

BitDAO تحت مالکیت و اداره هولدرهای BIT است و فرآیندهای زیر تنها پس از طرح پیشنهاد و رأی آوردن موفقیت‌آمیز انجام می‌گردد:

 • مبادله توکن (Token Swap) با پروژه‌های موجود و پروژه‌های در حال ظهور
 • تخصیص توکن‌های خزانه به استراتژی‌های مختلف
 • تأمین نقدینگی پروژه‌های شرکا
 • کمک‌های مالی یا اعطای جوایز به تیم‌های توسعه و مراکز تحقیق و توسعه (برای ساخت محصولات BitDAO یا حمایت از محصولات شرکا)
 • کمک‌های مالی به پروژه‌های بلاک چینی، برنامه‌های آموزشی یا سایر خدمات عمومی بلاک‌چین
 • به‌روزرسانی پروتکل‌های اصلی بیت دائو.

توکن BIT چیست؟

توکن BIT توکن بومی اکوسیستم BitDAO است. این توکن حاکمیتی امکان رأی‌گیری خارج از زنجیره و فرصت انتقال به حاکمیت آن چین را در آینده فراهم می‌کند. توکن BIT را می‌توان با توکن COMPدر اکوسیستم کامپاوند فایننس Compound Finance)) مقایسه کرد.

گفتنی است، رتبه فعلی BIT در کوین مارکت کپ ۴۶ و ارزش بازار آن ۱,۱۱۲,۱۷۲,۸۴۳ دلار است.

چند توکن بیت (BIT) در گردش وجود دارد؟

حداکثر عرضه ارز دیجیتال BIT 10,000,000,000 واحد است که 30 درصد آن به خزانه بیت دائو اختصاص می‌یابد. دارندگان توکن BIT بر اساس سهم خود از BIT از نظر فنی دارای توکن‌های خزانه‌داری هستند. یعنی اگر کسی 10 درصد از کل عرضه BIT را در اختیار داشته‌باشد، 10 درصد از عرضه 30 درصدی خزانه را در اختیار دارد که معادل 1 درصد اضافی است.

خرید ارز دیجیتال بیت دائو

شما می‌توانید ارز BIT را از صرافی‌های متمرکزی چون کوینکس، بای بیت، کراکن، هیوبی، کوین بیس، مکسی، هات بیت و غیره خریداری کنید. همچنین می‌تواند از طریق صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (v3) به معامله این رمز ارز اقدام کنید.

فروش ارز دیجیتال بیت دائو

شما می‌توانید به‌راحتی ارز دیجیتال BIT را در صرافی‌های فوق‌الذکر به فروش برسانید یا در یونی سواپ آن را با یک ارز دیگر مبادله کنید.

نحوه خرید توکن بیت از صرافی تبدیل

شما می‌توانید ارز دیجیتال بیت را از طریق صرافی تبدیل خرید کنید. پس از طی مراحل ثبت‌نام و انجام احراز هویت در تبدیل ابتدا باید مبلغ موردنظرتان را به‌حساب کاربری خودتان در صرافی واریز کنید. سپس می‌توانید از این طریق ارز دیجیتال بیت را به‌صورت تومان یا حتی با استفاده از ارز تتر خریداری کنید.

کارمزد خرید و فروش بیت دائو

برای اینکه میانگین کارمزد خرید و فروش بیت را به‌دست بیاورید، لازم است به صرافی که قصد خرید یا فروش در آن را دارید مراجعه کنید؛ چراکه ممکن است در برخی صرافی‌ها دریافت کارمزد از کاربران با توجه به امتیازات ویژه در نظر گرفته شود. کارمزد خرید و فروش بیت در صرافی تبدیل برای بازارهای تتری و تومانی متفاوت است و می‌توانید نرخ‌های به‌روز را از بخش کارمزد تبدیل مشاهده کنید.

انواع کیف پول بیت دائو (BIT)

بهترین کیف پول‌ها برای ذخیره سازی ارز دیجیتال BIT عبارت‌اند از تراست والت، متامسک و کوین بیس. ضمن اینکه می‌توانید این رمز ارز را در والت سخت‌افزاری لجر (Ledger) نیز نگه‌داری کنید.

آیا خرید بیت بدون احراز هویت ممکن است؟

چنانچه در ایران ساکن هستید، باید برای خرید و فروش ارز دیجیتال BIT ازطریق صرافی‌های ایرانی اقدام کنید. اولین شرط ورود به این صرافی‌ها نیز ثبت‌نام و احراز هویت است.

آینده بیت دائو

خرید BITDAO

BitDAO بزرگ‌ترین دائو با بیش از 2.5 میلیارد دلار ذخیره خزانه است، بسیار بالاتر از پروتکل‌هایی چون LAO، DuckDAO، Flamingo و غیره. بیت دائو در نقشه راه خود کاملاً بر روی هولدرهای توکن BIT متمرکز شده‌است. لذا داشتن مقداری از این توکن می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی باشد. با این حال، باید قبل از انجام هرگونه سرمایه‌گذاری تحقیقات خودتان را انجام دهید چون فقط شما مسئول سرمایه خود هستید.

منابع:

وب‌سایت رسمی بیت دائو

coin98.net

tap.global

bybit.com

messari.io

coinmarketcap.com

coincarp.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+0.79%
27,301.50 USDT
1,411,748,251 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.15%
51,989 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.63%
1,902.96 USDT
98,400,421 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.09%
0.0729400 USDT
3,772 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+1.52%
0.00000864 USDT
0.446 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+1.56%
0.00000000190 USDT
0.0000982 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم بیت دائو (BIT) بخریم؟

شما می‌توانید ارز بیت را از صرافی‌های چون کوینکس، بای بیت، کراکن، هیوبی، کوین بیس، مکسی، هات بیت و... خریداری کنید. اما صرافی‌های خارجی، برای کاربران ایرانی با ریسک همراه هستند، چراکه امکان مسدود شدن حساب کاربران در آنها به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی بالا است. به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که از یک صرافی ایرانی معتبر خرید کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و از ۲۲۰ رمز ارز مختلف از جمله بیت پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع بیت دائو (BIT) چطور امکان‌پذیر است؟

شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، از طریق بخش خرید آسان ارز بیت تبدیل، به خرید و فروش این ارز بپردازید.

چگونه قیمت بیت دائو را پیش‌بینی کنیم؟

شما می‌توانید خود اقدام به تحلیل وضعیت بیت و یافتن زمان مناسب خرید و فروش کنید. علاوه بر این می‌توانید با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (https://t.me/algotahlil) از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید. در گام آخر، می‌توانید از سایر کانال‌های آموزشی یا سیگنال‌دهی استفاده‌کنید.

کارمزد خرید و فروش بیت (BIT) در صرافی تبدیل چقدر است؟

کارمزد در صرافی ارز دیجیتال تبدیل به این صورت است:
بخش خرید آسان (تومانی): 0.25 درصد
بخش خرید آسان (تتری): 0.2 درصد
بازارهای معاملاتی تومانی و تتری: وابسته به حجم معامله، از 0.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد
جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحه توضیح کارمزد صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراجعه کنید.

ارز دیجیتال بیت (BIT) چگونه نگهداری می‌شود؟

شما می‌توانید توکن BIT را کیف پول امن تبدیل نگه‌داری کنید. همچنین امکان ذخیره‌سازی آن در والت‌های نرم‌افزاری تراست، متامسک و والت سخت‌افزاری لجر وجود دارد.

آیا خرید بیت (BIT) می‌تواند سودآور باشد؟

خرید ارز دیجیتال BIT با توجه به تمرکز بالای دائو بر هول درهای توکن در نقشه راه پروژه می‌تواند در بلندمدت سودآور باشد.

آیا می‌توان بیت دائو (BIT) را استخراج کرد؟

خیر، توکن BIT قابلیت استخراج را ندارد چراکه این شبکه بر پایه مکانیزم اثبات کار (POW) عمل نمی‌کند.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله