zenicon

خرید و فروش هورایزن

ZEN /  Horizen
IRTicon تومان
ZENicon هورایزن
خرید آسان  هورایزن
حجم ۲۴ ساعته (ZEN) 36,535.57
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 298,471.84
تغییرات ۱ روزه +0.41 %
قیمت آخرین معامله 8.175 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 8.213 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 8.118 $

در سال‌های اخیر که بازار ارزهای دیجیتال کار خود را آغاز کرد، بسیاری از اشخاص سرمایه‌های کلان خود را در این بازار مصرف کرده و حجم بالایی از ارزها و پلتفرم‌های دیجیتال را خریداری می‌کردند. همین امر باعث شد که این بازار در مدت زمان کوتاهی به یکی از پررونق‌ترین بازارهای اقتصادی تبدیل شده و آوازه‌ی آن در سرتاسر جهان بپیچد.

شهرت و معروفیت بازار ارزهای دیجیتال به گونه‌ای بود که توجه بسیاری از اشخاص را به خود جلب کرد. بسیاری از این اشخاص صرفا برای دستیابی به سرمایه‌های این بازار و برای تقلب، بسیاری از فعالیت‌های مختلف را انجام داده و سعی در دسترسی به دارایی دیگران داشتند. اما چگونه می‌توان از ورود و دسترسی اینگونه اشخاص جلوگیری کرد؟

یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین موضوعاتی که برنامه‌نویسان بازار ارزهای دیجیتال به آن توجه می‌کنند حفظ دارایی و سرمایه کاربران‌شان است. به همین سبب به دنبال پلتفرم‌هایی هستند که میزان امنیت آنها را افزایش داده و نیازهای کاربران خود را رفع کند. ارز دیجیتال یا پلتفرم هورایزن یکی از همین پلتفرم‌های کاربردی است که قصد دارد بسیاری از مشکلات امنیتی کاربران را حل کند. در این مقاله به بررسی ماهیت ارز دیجیتال هورایزن پرداخته و قابلیت‌های آن را به صورت دقیق بررسی می‌کنیم:

ارز دیجیتال هورایزن ( ZEN ) چیست؟

پلتفرم هورایزن یکی از بروز‌ترین و مفید‌ترین پلتفرم‌های دیجیتال است که به ساخت بلاکچین نوین کمک می‌کند. به زبان ساده‌تر این پلتفرم علاوه بر ساخت شبکه بلاک چین جدید، به کاربران خود این اجازه را می‌دهد که حریم خصوصی ایمنی برای خود ایجاد کند. این بلاک چین در پی حل مشکلات شبکه بلاک چین اتریوم بوده و امنیت ارزهای دیجیتال مرتبط با این شبکه را افزایش می‌دهد.

ارز دیجیتال و پلتفرم هورایزن که با نام اختصاری (Zen) شناخته می‌شود، یکی از کاربردی‌ترین پلتفرم‌های دیجیتال است که میزان امنیت شبکه را افزایش داده و با افزایش بلوک‌های جدید، به ایجاد یک شبکه بلاک چین جدید کمک می‌کند.

تاریخچه پیدایش هورایزن ( ZEN )

در می سال 2017 و برای اولین بار، پلتفرم هورایزن به صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرد. این پلتفرم از ابتدا فعالیت خود را در زمینه امنیت و مراقبت از ارزهای دیجیتال شروع کرد. در ابتدا نام این پلتفرم زین‌کش بود و در آگوست سال 2018، نام آن به هورایزن تغییر پیدا کرد. هرچند که این پلتفرم در سال‌های پس از ارائه دچار تغییرات مختلفی شد، اما ماهیت و هدف اصلی آن تغییری نکرد و همچنان بر روی حفظ امنیت ارزهای دیجیتال متمرکز بود.

هورایزن ( ZEN ) چگونه معروف و محبوب شد؟

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کاربران بازار ارزهای دیجیتال حفظ و نگه‌داری دارایی‌هایشان از دسترسی اشخاص غیر است. زیرا با افزایش معاملات و رشد بسیار چشمگیر ارزش ارزهای دیجیتال، سود بسیار خوبی به حساب کاربران منتقل می‌شد. همین امر باعث شد که بسیاری از اشخاص با تقلب و کلاهبرداری سعی در دسترسی به دارایی دیگران داشته باشند.

در این بین اگر کسی بتواند پلتفرم یا برنامه‌ای را معرفی کند که از دارایی کاربران حمایت کرده و حتی باعث افزایش سود و دارایی کاربران باشد، قطعا به محبوبیت و معروفیت چشمگیری می‌رسید. نتیجه‌ای که دقیقا برای ارز دیجیتال هورایزن رقم خورد. با افزایش میزان تقلب‌ها و کلاهبرداری‌های بازار ارزهای دیجیتال کاربران نیازمند پلتفرمی بودند که بتوان امنیت آنها را تضمین کند.

پلتفرم و ارز دیجیتال هورایزن به دلیل افزایش امنیت و ایجاد یک فضای مناسب برای کاربرانی که قصد ساخت حریم خصوصی را دارند، در مدت زمان کمی به محبوبیت زیادی رسید. به همین سبب می‌توان گفت پلتفرم هورایزن یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین پلتفرم‌های دیجیتال است.

هدف از خلق هورایزن (horizon)

هنگامی که تعداد کاربران بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافت، حجم معاملات روزانه و تراکنش‌‌های ارزی نیز رو به صعود بود. همین امر باعث شد که بسیاری از عملکردها و رویکردهای دیجیتال با سرعت کمتری انجام گرفته و در پی آن، میزان امنیت شبکه‌های بلاک چین اتریوم و شبکه‌های دیگر کاهش یابد. این امر منجر به عدم نارضایتی کاربران شده و نتایج ناخوشایندی را به همراه داشت.

بنیان‌گذاران پلتفرم هورایزن قصد داشتند با ارائه این پلتفرم میزان امنیت شبکه بلاک چین اتریوم و دیگر شبکه‌ها را افزایش داده و یک حریم خصوصی بسیار امن برای کاربران ایجاد کنند. بکارگیری یک حریم خصوصی به کاربران بازار ارزهای دیجیتال کمک می‌کند که دارایی خود را از دسترسی اشخاص کلاهبردار و سودجو در امان نگه دارند.

ارزش هورایزن چگونه تعیین می شود؟

قطعا تمامی ارزهایی که در بازار ارزهای دیجیتال موجود‌ند دارای ارزش و بهاء خاصی هستند. اما اگر بخواهیم یک نگاه کلی و اجماعی به ارزش هورایزن در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشیم باید نگاه دقیق‌تری به میزان درخواست‌های کاربران داشته باشیم.

به زبان ساده‌تر هنگامی که درخواست‌های کاربران برای ارائه ارز هورایزن، نسبت به میزان عرضه آن بیشتر باشد باید نتیجه گرفت که ارزش این ارز در حال افزایش است. اما هرگاه که درخواست‌ها و تقاضای مردم برای ارائه این ارز کاهش یافت، یا این ارز به صورت مازاد در بازار قرار گرفت، باید نتیجه گرفت که این ارز با کاهش ارزش روبرو است.

قابلیت ها و مزایای هورایزن

قطعا تمامی ارزهای دیجیتال که به کاربران بازار ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود دارای قابلیت‌ها و مزیت‌های گوناگونی است. این قابلیت‌ها و مزایای زمانی جلب توجه می‌کند که بتواند مشکلات کاربران را حل کرده یا بسیاری از فرایندهای اقتصادی آنها را تسریع کند. به همین سبب نیز بنیان‌گذاران ارز هورایزن قابلیت‌های بسیار خوبی را برای کاربران خود ایجاد کرده است:

ایجاد حریم خصوصی

اولین و دقیق‌ترین قابلیتی که بنیان‌گذاران هورایزن برای کاربران خود در نظر گرفته‌اند ایجاد حریم خصوصی برای کاربران است. این قابلیت بدین صورت است که پلتفرم هورایزن فضای مناسبی را برای کاربران ایجاد کرده و آنها می‌توانند با استفاده از این قابلیت دارایی خود را در یک محیط کاملا امن قرار داده و از دسترسی دیگران به آن جلوگیری کنند.

افزایش امنیت شبکه

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم هورایزن با هدف افزایش امنیت ارزهای دیجیتال ارائه شد. افزایش امنیت شبکه نام درست‌تری برای بیان این قابلیت است. در این قابلیت پلتفرم هورایزن از تمام بخش‌های شبکه بلاک چین اتریوم و حتی شبکه‌های دیگر حمایت کرده و امنیت آن را افزایش می‌دهد. این پلتفرم با استفاده از یک سیستم درونی و امنیتی سعی در حفظ شبکه بلاک چین داشته و باعث افزایش شبکه‌های بلاک چین می‌شود.

امنیت بسیار بالا

میزان امنیت پلتفرم هورایزن به حدی است که در برابر حملات سایبری بسیاری از هکرها مقاومت کرده و از ورود آنها جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توان از این پلتفرم برای کمک به ماینرها و افزایش میزان امنیت ارزهای دیجیتال استفاده کرد.

بنیان گذاران ارز دیجیتال horizon چه کسانی هستند؟

رابرت ویگلیون و رالف ورسلوایس دوتن از بنیان‌گذاران اصلی ارز دیجیتال هورایزن هستند. رابرت ویگلیون پیش از این در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت داشته و آموزش‌دهنده کلاس‌های علمی درمورد ارزهای دیجیتال بود. در نهایت و با همکاری رالف ورسلوایس در سال 2017 ارز دیجیتال و پلتفرم هورایزن را بنا نهاد.

چه تعداد توکن هورایزن در گردش است؟

عرضه کل ارز هورایزن در بازار ارزهای دیجیتال 21,000,000 سکه است. از این مقدار 4,862,277 سکه از آن به صورت روزانه معامله شده و 13,177,738 سکه از آن به صورت روزانه در گردش است. حجم این ارز در بازار حدود 115,181,769 واحد است. قیمت این ارز اکنون و در زمان نوشتار این مقاله 8.741 دلار بوده و رتبه 158 را به خود اختصاص داده است.

خرید ارز دیجیتال هورایزن

باتوجه به قابلیت‌هایی که تاکنون از ارز دیجیتال هورایزن گفته شد، و افزایش آگاهی کاربران نسبت به ماهیت و قابلیت‌های این ارز، بسیاری از سرمایه گذاران به خرید آن علاقه‌مند شدند. اما برای خرید این ارز چه باید کرد؟ در این بخش به معرفی سه شیوه درست برای خرید ارز دیجیتال هورایزن اشاره خواهیم کرد:

 • در اولین روش کاربران می‌توانند خرید خود را به صورت مستقیم و از طریق دارندگان ارز هورایزن انجام دهند. درواقع این روش نسبت به شیوه‌های دیگر امنیت کمتری دارد. اما نسبتا ساده‌تر است. در این روش سرمایه‌گذاران می‌توانند برای خرید ارز دیجیتال هورایزن به صورت مستقیم به سراغ دارندگان این ارز رفته و بدون پرداخت کارمزد، خرید ارز دیجیتال هورایزن را به صورت مستقیم انجام دهند. البته این روش دارای چندان امنیتی نیست و امکان کلاهبرداری در آن بیشتر است. زیرا سرمایه‌گذار هیچ اطمینانی از شخص مورد معامله ندارد.
 • در دومین شیوه کاربران می‌توانند به صرافی‌های خارجی مراجعه کنند. البته لازم به ذکر است که مراجعه به صرافی‌های خارجی برای کاربران و سرمایه‌گذاران ایرانی کمی دشوار است. زیرا قوانین و تحریم‌هایی علیه آنها وجود دارد که باعث می‌شود صرافی‌های خارجی اجازه پشتیبانی از سرمایه‌گذاران ایرانی را نداشته باشند. به همین سبب خرید ارز دیجیتال از این روش چندان توصیه نمی‌شود.
 • در سومین روش کاربران می‌توانند به صرافی‌های معتبر ایرانی مراجعه کرده و پس از ثبت اطلاعات و انجام فرایند احراز هویت، ارز مورد نظر خود را انتخاب، و با تعیین بهترین پلتفرم برای خرید و مشاهده میزان کارمزد، که توسط صرافی تعیین می‌شود، ارز دیجیتال خود را خریداری کرده آن را به کیف پول دیجیتال خود منتقل کنند.

فروش ارز دیجیتال هورایزن

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند باعث سوددهی سرمایه‌گذاران یا دارندگان ارز دیجیتال هورایزن باشد فروش این ارز است. به زبان ساده‌تر کاربران می‌توانند این ارز را در لیست فروش قرار داده و با پولی که از این طریق به دست می‌آورند ارز دیگری را خریداری کرده و سود بیشتری کسب کنند.

سرمایه‌گذارانی که بخواهند ارز هورایزن را به فروش برسانند باید به صرافی‌های معتبر ایرانی مراجعه کرده و حجم موردنظر خود از ارز هورایزن را ثبت کنند. سپس میزان کارمزد برای آنها نمایش داده شده و پس از تایید آنها، ارز هورایزن در لیست ارزهای فروشی قرار می‌گیرد. پس از آن کاربران باید منتظر بمانند که توسط خریداران مختلف انتخاب شوند.

نحوه خرید هورایزن از صرافی تبدیل

یکی از مهم‌ترین کارهایی که کاربران بازار ارزهای دیجیتال باید آن را انجام دهند انتخاب یک صرافی معتبر است. صرافی تبدیل یکی از معتبرترین صرافی‌‌های ایرانی است که قابلیت‌های مناسبی را برای کاربران خود بکار برده است. خریداران هورایزن می‌توانند با مراجعه به صرافی تبدیل یا مراجعه به سایت آن، تمامی اطلاعات موردنیاز را درج کرده و پس از انتخاب مقدار ارز هورایزن، بهترین پلتفرم برای خریداری هورایزن را انتخاب کنند.

پس از آن می‌توانند هزینه‌های مربوط به کارمزد یا هزینه‌های ارز را به صورت آنلاین پرداخت کرده و پس از آن، ارز را به صورت مستقیم به کیف پول دیجیتال خود منتقل کنند.

روش نگه داری هورایزن (چگونه ارز دیجیتال هورایزن را نگه داری کنیم؟)

همانطور که گفتیم هورایزن با هدف افزایش امنیت بلاک چین ارائه شد. اما از آنجایی که اشخاص سودجو و کلاهبردار همیشه به دنبال راهی برای تقلب هستند، پلتفرم هورایزن نیازمند فضایی بود که توسط آن نگه‌داری شود. کیف پول‌های دیجیتال نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بهترین و اصولی‌ترین شیوه نگه‌داری از ارز دیجیتال و پلتفرم هورایزن است.

این کیف پول‌ها به دو صورت سرد و گرم قابل استفاده بود و از طریق انواع صرافی‌های ایرانی قابل دستیابی هستند. هرکدام از ارزهای دیجیتال دارای کیف پول‌های مخصوصی بوده و دارای مقاومت بسیار بالایی هستند.

انواع کیف پول هورایزن

همانطور که گفتیم هرکدام از ارزهای دیجیتال دارای کیف پول‌های مخصوصی هستند. اما برخی از کیف پول‌های دیجیتال برای تمامی ارزها و پلتفرم‌های دیجیتال مناسب بوده و حافظ آنها هستند:

 • Sphere wallet
 • Swing Wallet
 • MyZenWallet
 • Zen Wallet
 • Paper Wallet
 • CoolWallet
 • Coinomi wallet
 • Ledger wallet

کارمزد خرید و فروش هورایزن

میزان کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال هورایزن در صرافی‌های مختلف کاملا متفاوت است. زیرا میزان کارمزد باتوجه به عوامل مختلف مانند قیمت ارز، نوع ارز خریداری شده، نوع پلتفرم انتخابی، حجم معاملات در روزهای اخیر و غیره تعیین می‌شود. به همین سبب نمی‌توان نرخ دقیقی از میزان کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال هورایزن ارائه داد. اما کاربرانی که قصد مشاهده دقیق کارمزد هورایزن را دارند، می‌توانند به صرافی‌های معتبر مراجعه کنند.

قابلیت ها و مزایای خرید و فروش ZEN از صرافی تبدیل

در بخشی از مقاله به اعتبار صرافی تبدیل اشاره کردیم، همانطور که گفتیم صرافی تبدیل یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی است که قابلیت‌های زیادی دارد، اما به نظر شما این قابلیت و مزایا چیست؟

 • انجام مشاوره پیش از معامله
 • انتقال سریع دارایی
 • خرید ارز در هر حجم مورد تمایل
 • پشتیبانی از تمامی ارزها
 • مشاهده میزان کارمزد
 • انجام سریع تراکنش‌ها
 • پشتیبانی از تمام پلتفرم‌های ارائه شده
 • ارائه انواع کیف پول‌های دیجیتال
 • انجام معامله در بازارهای بین المللی
 • پشتیبانی از سیستم‌های تایید اعتبار
 • افزایش امنیت معاملات

آیا خرید هورایزن بدون احراز هویت امکان دارد؟

هرکشور باتوجه به قوانین خود، چهارچوب‌ها و شرویط خاصی را برای فعالان عرصه ارزهای دیجیتال تعیین کرده است. یکی از شرایطی که در کشور ایران و برای جلوگیری از تقلب و کلاهبرداری تصویب شد، انجام فرایند احراز هویت است. بدین صورت که کاربران باید پیش از انجام معاملات ارزی تمام اطلاعات خود را به صورت دقیق در صرافی ثبت کنند. درواقع اگر این اطلاعات به صورت دقیق و کامل ثبت نشود، امکان ثبت معاملات ارزی وجود نخواهد داشت.

آینده هورایزن چگونه است؟

اقتصاددانان و فعالان عرصه ارزهای دیجیتال عقیده دارند ارزها و پلتفرم‌هایی که بتواند مشکلات و دغدغه‌های کاربران را حل کند، از آینده درخشانی برخوردار است. اگر نگاهی به مسیر طی شده توسط هورایزن بیندازیم نتیجه می‌گیریم که این ارز دائما در حال ارتقا سطح بازار و حل مشکلات کاربران بوده است. به همین دلیل می‌توانیم آینده روشنی را برای این ارز تصور کنیم. علاوه بر آن قابلیت‌های کاربردی این ارز منجر به افزایش طرفداران آن شده و جذابیت‌های زیادی را ایجاد کرد.

منبع:

horizoncurrency.com
crunchbase.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+0.76%
27,294.40 USDT
1,412,956,307 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.15%
51,990 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.61%
1,902.57 USDT
98,494,039 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.07%
0.0729200 USDT
3,772 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+1.52%
0.00000864 USDT
0.447 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+1.56%
0.00000000190 USDT
0.0000983 تومان
سوالات متداول
خرید سریع هورایزن (ZEN) چگونه امکان‌پذیر است؟

کاربرانی که قصد خرید سریع ارز دیجیتال هورایزن را دارند می‌توانند به صفحه (خرید آسان) در سایت صرافی تبدیل مراجعه کرده و در کوتاه‌ترین زمان ارز خود را خریداری کنند.

از کجا می‌توانیم هورایزن (horizen) بخریم؟

خرید ارز دیجیتال و پلتفرم هورایزن از طریق تمامی صرافی‌های معتبر ایرانی انجام‌پذیر است. اما خرید آن از صرافی‌های خارجی امری دشوار و تقریبا غیرممکن است.

کارمزد خرید و فروش ارز هورایزن ( ZEN ) در صرافی تبدیل چقدر است؟

کارمزد معاملات در بازارهای تومانی صرافی تبدیل بین ۰.۱۵ تا ۰.۴ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود. کارمزد معاملات در بازارهای تتری، به طور ثابت ۰.۲ درصد است.

چگونه قیمت ارز هورایزن را پیش بینی کنیم؟

می‌توانید از تحلیل شخصی خود استفاده کنید یا با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (@algotahlil)از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید. در صورت نیاز از دیگر کانال‌ها هم برای سیگنال گیری می‌توانید استفاده کنید.

ارز دیجیتال هورایزن ( ZEN ) چگونه نگه‌داری می‌شود؟

نگه‌داری این ارز با استفاده از انواع کیف پول‌های سرد و گرم که توسط صرافی‌ها ارائه می‌شوند قابل انجام است.

آیا خرید هورایزن (horizen) می‌تواند سودآور باشد؟

قطعا افزایش امنیت یک شبکه یکی از سودآورترین فرایندهای اقتصادی است که در کنار حفظ دارایی، رونق بیشتری را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. پس خرید این ارز یکی از سودآورترین فعالیت‌های اقتصادی به شمار می‌رود.

آیا می‌توان هورازین را استخراج کرد؟

خیر. انجام این کار ممکن نیست.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله