maskicon

خرید و فروش مسک نتورک

MASK /  Mask Network
IRTicon تومان
MASKicon مسک نتورک
خرید آسان  مسک نتورک
حجم ۲۴ ساعته (MASK) 78,168.79
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 319,457.51
تغییرات ۱ روزه +11.48 %
قیمت آخرین معامله 4.421 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 4.421 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 3.911 $

ماسک نتورک (Mask Network) پورتالی است که کاربران را قادر می‌سازد تا با ارسال پیام‌های رمزنگاری‌شده و ارزهای دیجیتال، علاوه‌بر دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز(dApps) در شبکه‌های اجتماعی سنتی و غیرمتمرکز، به دنیای وب3.0دسترسی داشته‌باشند. به‌طور کلی، ماسک نتورک می‌خواهد اینترنت جدید و گسترده‌ای را به پلتفرم‌های اجتماعی موجود بیاورد تا افراد بیشتری بتوانند با وب 3.0 تعامل داشته‌باشند.

اگر قصد دارید به‌طور کامل با بنیان‌گذاران، تاریخچه، اهداف، مزایا و سایر موارد مربوط به ارز دیجیتال ماسک آشنا شوید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

https://cms.tabdeal.org/uploads/MASK_1_920850cdf2.jpg

ماسک (MASK) چیست؟

ماسک (MASK) توکن بومی ماسک دائو (MaskDAO) است. اما ماسک دائو چیست؟ ماسک دائو سازمان مستقل غیرمتمرکز حاکم بر اکوسیستم ماسک است. ماسک نتورک (Mask Network) ارز دیجیتال ماسک را در فوریه 2021 از طریق عرضه اولیه در توئیتر (ITO) راه‌اندازی کرد.

عرضه اولیه در توئیتر (ITO) یکی از روش‌های عرضه دارایی به‌صورت غیرمتمرکز است که کاربران را قادر می‌سازد تا در توئیتر به‌صورت مستقیم در راه‌اندازی توکن شرکت کنند. عوامل پروژه‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند از طریق عرضه اولیه در توئیتر، به کاربران پاداش دهند؛ به این صورت که توکن‌های خود را با تخفیف ارائه دهند یا توکن جدید راه‌اندازی کنند.

در مجموع 100,000,000 واحد توکن MASK موجود است. از آن‌جایی که MASK توکن حاکمیتی ماسک دائو (MaskDAO ) محسوب‌می‌شود، هر توکن MASK نشان‌دهنده یک رأی در رویدادهای مرتبط با DAO است.

با گذشت زمان، تیم ماسک نتورک و اعضای اکوسیستم آن محصولات و خدمات بیشتری را درزمینه رسانه‌های اجتماعی در بستر بلاک‌چین توسعه خواهند داد. برنامه ماسک گرنت (Mask Grant) یکی از پروژه‌هایی است که از پروژه‌های مربوط به اکوسیستم ماسک نتورک پشتیبانی مالی می‌کند.

تاریخچه پیدایش ماسک (MASK)

سال 2020 بود که سوجی یان (Suji Yan)، کارآفرین علاقه‌مند به بلاک‌چین، ماسک نتورک را تأسیس کرد. این پروژه به‌عنوان راه‌حلی برای مشکلات مربوط به حریم خصوصی و امنیت پلتفرم‌های متمرکز رسانه‌های اجتماعی و همچنین حساسیت آن‌ها به سانسور و دست‌کاری آغاز شد.

ماسک (MASK) چگونه معروف و محبوب شد؟

ماسک نتورک (Mask Network) کاربران خود را قادر می‌سازد تا با ارسال پیام‌های رمزنگاری‌شده، ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال، اشتراک‌گذاری فایل و ارتباط از طریق نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps)، امنیت بیشتری داشته‌باشند و به‌طور غیرمتمرکز ارتباط برقرار کنند. همین موضوع ماسک نتورک را نسبت به سایر پروژه‌ها متمایز می‌کند.

هدف از خلق ماسک (MASK)

ماسک نتورک یک پروتکل غیرمتمرکز است که هدف آن توسعه حریم خصوصی و افزایش امنیت برای کاربران پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند توئیتر، فیس‌بوک و اینستاگرام است. این پلتفرم کاربران را قادر می‌سازد تا پیام‌های رمزنگاری‌شده ارسال کنند، تراکنش‌های امن انجام دهند و از هویت و داده‌های خود محافظت کنند.

هدف اصلی ماسک نتورک این است که کاربران را قادر سازد تا کنترل حریم خصوصی آنلاین خود را در دست بگیرند و از اطلاعات شخصی خود در برابر سوء‌استفاده عوامل مخرب محافظت کنند. از طریق ماسک نتورک، کاربران می‌توانند در عین ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی خود، در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی با دیگران ارتباط برقرار کنند.

این پلتفرم با استفاده از رمزنگاری پیشرفته، ذخیره‌سازی غیرمتمرکز و فناوری بلاک‌چین برای ایمن کردن داده‌ها و تراکنش‌های کاربر به این مهم دست می‌یابد. کاربران ماسک نتورک همچنین می‌توانند هویت‌های غیرمتمرکز (DID) خود را ایجاد و مدیریت کنند و از آن برای احراز هویت و مجوز دسترسی به سرویس‌ها و برنامه‌های مختلف استفاده‌کنند.

ماسک نتورک علاوه‌بر فراهم کردن حریم خصوصی و ویژگی‌های امنیتی، کاربران را قادر می‌سازد تا با ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌های دیجیتال تراکنش کنند و جایگزینی غیرمتمرکزتر و مقاوم‌تر در برابر سانسور برای روش‌های پرداخت سنتی ارائه کنند.

به‌طور کلی، هدف ماسک نتورک آن است که در راستای تعامل و تراکنش در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، محیطی امن و خصوصی را برای کاربران ایجاد کند و در عین حال، ارزش‌های تمرکززدایی و توانمندسازی کاربران را نیز ترویج کند.

https://cms.tabdeal.org/uploads/MASK_2_9f42e40678.png

ارزش ماسک چگونه تعیین می‌شود؟

در بازار ارزهای دیجیتال، عوامل گوناگونی می‌تواند بر قیمت توکن MASK تأثیر بگذارد. در ادامه به بررسی این عوامل می‌پردازیم.

تقاضای بازار

تقاضای بازار می‌تواند بر قیمت توکن‌های MASK تأثیر بگذارد. اگر کاربران بازار بیش از فروش، به خرید ارز دیجیتال ماسک علاقه‌مند باشند، قیمت آن افزایش می‌یابد. از طرفی دیگر، اگر افراد بیش از آن‌که این ارز دیجیتال را خریداری کنند، آن را بفروشند، قیمت آن کاهش می‌یابد.

عرضه توکن

تعداد توکن‌های MASK در گردش نیز می‌تواند عاملی مؤثر بر قیمت این ارز دیجیتال باشد. اگر تعداد بسیار محدودی از توکن‌های MASK برای خرید موجود باشد، ممکن است به‌دلیل عرضه محدود، قیمت توکن ماسک افزایش یابد. اما اگر توکن‌های بیشتری وجود داشته‌باشد، قیمت این ارز دیجیتال ممکن است کاهش یابد.

توسعه پروژه

توسعه و پیشرفت پروژه MASK نیز می‌تواند بر قیمت آن مؤثر باشد. اخبار مثبت، مانند شراکت‌های جدید یا پیشرفت‌های فناوری، می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را بیش‌ازپیش جلب کند و قیمت را افزایش دهد. البته اخبار منفی، مانند اختلال در امنیت شبکه یا مسائل نظارتی، می‌تواند تأثیر معکوس داشته‌باشد.

رقابت

وجود پروژه‌های مشابه دیگر نیز می‌تواند بر قیمت توکن‌های MASK تأثیر بگذارد. اگر پروژه رقیب توجه بیشتری را به خود جلب کند یا امیدوارکننده‌تر به نظر برسد، سرمایه‌گذاران ممکن است تمرکز خود را از توکن‌های MASK برداشته و به‌سمت توکن‌های پروژه رقیب معطوف کنند و در نتیجه، باعث کاهش قیمت شوند.

روند کلی بازار

در نهایت، روند کلی بازار ارزهای دیجیتال نیز می‌تواند بر قیمت MASK تأثیر بگذارد. اگر روند کلی بازار صعودی باشد، هم‌زمان با افزایش قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال، قیمت توکن MASK نیز ممکن است افزایش یابد. برعکس، اگر بازار روندی نزولی را در پیش بگیرد، توکن‌های MASK نیز ممکن است کاهش قیمت داشته‌باشند.

https://cms.tabdeal.org/uploads/MASK_3_6002bbe0b3.png

قابلیت‌ها و مزایای ماسک

همان‌طور که اشاره شد، ماسک نتورک (Mask Network) پورتال است که کاربران آن می‌توانند با ارسال پیام‌های رمزنگاری‌شده و ارزهای دیجیتال، علاوه‌بر دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) در شبکه‌های اجتماعی سنتی و غیرمتمرکز، به دنیای وب 3.0 دسترسی داشته‌باشند.

به‌طور کلی، ماسک نتورک قصد دارد اینترنت جدید و گسترده‌ای را به پلتفرم‌های اجتماعی موجود بیاورد تا درصد تعامل کاربران با وب 3.0 را افزایش دهد.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال MASK چه کسانی هستند؟

بنیان‌گذار ماسک نتورک (Mask Network)، سوجی یان (Suji Yan) نام دارد. پیش از تأسیس ماسک نتورک، یان Dimension.im را تأسیس کرده بود، این پروژه از مجموعه‌ای از محصولات تشکیل شده است که هدف آن‌ها حمایت از آزادی اجتماعی در امتداد جنبش سایفرپانک ( Cypherpunk )، به‌ویژه «حق رمزنگاری و آزادی تفسیر» است.

امنیت شبکه ماسک چگونه است؟

ماسک نتورک (Mask Network) بر روی شبکه اتریوم فعالیت دارد و از الگوریتم اجماع اثبات سهام (Proof of Stake) پیروی می‌کند. برای آشنایی با الگوریتم اجماع کلیک کنید.

چه تعداد توکن ماسک در گردش است؟

به‌طور کلی، حداکثر عرضه و تعداد کل توکن‌های موجود ارز دیجیتال ماسک معادل 100,000,000 واحد است که از این تعداد، 76,150,000 واحد MASK در گردش است. همچنین، ارزش بازار این ارز دیجیتال معادل 419,150,002 دلار است.

خرید ارز دیجیتال ماسک

اگر از جمله سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی هستید که قصد خرید ارز دیجیتال ماسک (MASK) را دارند، می‌توانید در یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال مانند تبدیل ثبت‌نام کنید و پس از طی کردن مراحل احراز هویت، این ارز دیجیتال را خریداری کنید.

فروش ارز دیجیتال ماسک

همان‌طور که می‌دانید، به همان میزانی که خرید ارز دیجیتال امری پرریسک است، فروش آن نیز از حساسیت‌های خاصی برخوردار است. اگر به فکر فروش ارز دیجیتال ماسک افتادید، پیش از هرگونه اقدامی حتماً تحلیل‌های مربوط به ماسک را بررسی کنید و شرایط بازار را در نظر بگیرید. چراکه این امر در میزان ضرر یا سود شما تأثیر بسیاری دارد.

https://cms.tabdeal.org/uploads/MASK_4_8edf8abdb8.jpg?updated_at=2023-04-19T13:35:06.145Z

نحوه خرید ماسک از صرافی تبدیل

خرید ارز دیجیتال ماسک از صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراحلی دارد که آن‌ها را در بخش زیر برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

 1. به سایت صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراجعه کرده و بر روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.
 2. فرآیند احراز هویت را با رعایت نکات خواسته‌شده با موفقیت پشت‌سر بگذارید.
 3. به کیف پول اختصاصی خود در صرافی تبدیل مراجعه کرده و موجودی آن را به تومان شارژ کنید.
 4. یکی از بازارهای تتری یا تومانی را انتخاب کنید.
 5. مقدار مدنظر ارز دیجیتال ماسک را وارد کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

روش نگهداری ماسک

کاربرانی که ارز دیجیتال ماسک را در صرافی تبدیل خریداری می‌کنند، از هرگونه کیف پول بی‌نیاز خواهند بود، چراکه این صرافی کیف پول اختصاصی خود را ارائه می‌دهد. بااین‌حال، کیف پول‌های زیر از ارز دیجیتال MASK پشتیبانی می‌کنند. برای آشنایی کامل با کیف پول ارز دیجیتال کلیک کنید.

 • تراس توالت (Trust Wallet)
 • متامسک (MetaMask)
 • توکن پاکت (Token Pocket)
 • تورس (Torus)
 • فجر (Ledger)

کارمزد خرید و فروش ماسک

کارمزد خرید و فروش ماسک در صرافی تبدیل، با توجه به سطح کارمزدی شما و همچنین حجم معاملات‌تان در ۳۰ روز اخیر تعیین می‌شود. اگر اخیراً در صرافی تبدیل ثبت‌نام کرده‌اید، برای خرید ارز ماسک ملزم به پرداخت 0.25 درصد کارمزد در خرید تومانی و ۰.۲ درصد برای خرید تتری هستید. برای بررسی دقیق‌تر سطوح کارمزدی و کسب اطلاعات بیشتر درباره آن‌ها می‌توانید به صفحه کارمزدهای تبدیل مراجعه کنید.

مزایای خرید و فروش MASK در صرافی تبدیل

پس از ثبت‌نام در صرافی تبدیل، می‌توانید بیش از ۲۲۰ ارز دیجیتال را خرید و فروش کنید. این مورد نشان‌دهنده تنوع در ارائه ارزهای دیجیتال است که صرافی تبدیل از آن برخوردار است. علاوه بر این، تبدیل کیف پول اختصاصی خود را ارائه می‌دهد که محلی امن برای نگهداری دارایی‌های شما محسوب‌می‌شود.

از دیگر مزایای این صرافی می‌توان به رابط کاربری جذاب و پیشرفته آن اشاره کرد که در نگاه اول به چشم می‌خورد. همچنین کاربران می‌توانند از ابزارهای مدیریت ریسک نظیر حد ضرر و OCOنیز استفاده‌کنند.

علاوه‌بر مزایایی که نام برده شد، صرافی ارز دیجیتال تبدیل برای سهولت بیشتر در انجام معاملات و دسترسی بیشتر به آن‌ها نرم‌افزار اختصاصی خود را ارائه می‌کند. با استفاده از نرم‌افزار اختصاصی تبدیل به‌راحتی می‌توانید معاملات را در هر زمان و مکان انجام دهید.

در این بخش فهرستی از سایر مزایای خرید و فروش ارز ماسک را در صرافی ارز دیجیتال تبدیل آماده کرده‌ایم.

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته و آنلاین
 • احراز هویت سریع کاربران
 • کانال سیگنال‌دهی الگوریتم تحلیل
 • امکان انجام کمک‌های خیریه (تبدیل به نیکی)
 • حداقل اختلاف قیمتی با بازارهای جهانی
 • عمق بازار و حجم معاملات بالا
 • امکان مبادله‌ی دو ارز دیجیتال (Swap)
 • امکان برداشت آنی تومان از طریق ۶ بانک
  https://cms.tabdeal.org/uploads/MASK_5_8320c995a1.jpg

آیا خرید ماسک بدون احراز هویت ممکن است؟

این موضوع به صرافی یا پلتفرمی بستگی دارد که قصد خرید ماسک را در آن را دارید. برخی صرافی‌ها ممکن است قابلیت خرید و فروش ماسک را بدون احراز هویت در اختیار کاربران خود قرار دهند. اما توجه داشته‌باشید که در صرافی‌های معتبر، پیش از آن‌که معاملات خود را آغاز کنید از شما درخواست می‌شود تا فرآیند احراز هویت را پشت‌سر بگذارید.

در فرآیند احراز هویت معمولاً اطلاعات شخصی از جمله نام کامل، کد ملی، تاریخ تولد و آدرس محل سکونت از شما درخواست می‌شود تا در جهت تأیید هویت شما و مطابقت با الزامات قانونی استفاده شود.

حتی اگر بتوانید ارز دیجیتال ماسک را بدون پشت‌سر گذاشتن فرآیند احراز هویت تهیه کنید، تضمینی برای امنیت دارایی شما وجود نخواهد داشت. همواره پیش از خرید ارزهای دیجیتال تحقیق کنید و حتماً صرافی‌های قابل‌اعتماد را به کار بگیرید. در ضمن، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صرافی‌های خارجی بدون احراز هویت کلیک کنید!

آینده ماسک چگونه است؟

ارزش آتی هر ارز دیجیتال به عوامل گوناگونی از جمله تقاضای بازار، تغییرات نظارتی و پیشرفت‌های تکنولوژیکی بستگی دارد.

بااین‌حال، هرچقدر که ماسک نتورک به‌عنوان یک پروتکل غیرمتمرکز با هدف توسعه حریم خصوصی و افزایش امنیت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی موفق باشد، به همان میزان می‌تواند تقاضا را برای توکن MASK افزایش دهد. هرچقدر که این پلتفرم قابلیت‌های خود را ارتقا دهد و کاربران بیشتری را جذب کند، ارزش آن نیز افزایش می‌یابد.

منابع:

mask.io
gemini.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+1.65%
27,161.70 USDT
1,409,818,003 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.76%
51,805 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.85%
1,845.38 USDT
95,848,115 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.54%
0.0724400 USDT
3,759 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+3.07%
0.00000878 USDT
0.455 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+7.76%
0.00000000203 USDT
0.000104 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم ماسک ( MASK ) بخریم؟

ارز دیجیتال ماسک را می‌توانید در انواع صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی و داخلی معامله کنید. اما این موضوع را به یاد داشته‌باشید که ممکن است سرمایه شما در صرافی‌های خارجی مسدود شود، چراکه صرافی‌های خارجی کاربران ایرانی را به‌خوبی پشتیبانی نمی‌کنند. بنابراین، توصیه می‌کنیم از صرافی‌های ایرانی استفاده‌کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی محسوب‌می‌شود که کاربران آن می‌توانند ۲۲۰ ارز دیجیتال گوناگون از جمله ماسک را خرید و فروش کنند.

خرید سریع ماسک (MASK) چطور امکان‌پذیر است؟

با استفاده از بخش خرید آسان ارز ماسک در صرافی تبدیل، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن این ارز دیجیتال را خریداری کنید.

کارمزد خرید و فروش ماسک (MASK) در صرافی تبدیل چقدر است؟

در بخش خرید آسان تبدیل، کارمزد ماسک ۰.۲۵ درصد برای خرید تومانی و ۰.۲ درصد برای خرید تتری است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل نیز از ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است. دقت داشته‌باشید که کارمزد بازارهای تومانی با توجه به حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

در چه زمانی می‌توانیم برای خرید و فروش ماسک (MASK) اقدام کنیم؟

اگر می‌خواهید از زمان مناسب خرید و فروش ارز دیجیتال ماسک اطلاع یابید، باید به تجزیه‌وتحلیل قیمت و عملکرد این ارز دیجیتال بپردازید. همچنین با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل، تحلیل‌های ساده و مفید در اختیارتان خواهد بود. در آخر، می‌توانید تحلیل‌های سایر کانال‌های آموزشی یا سیگنال‌دهی را نیز استفاده‌کنید.

ارز دیجیتال ماسک (MASK) چگونه نگهداری می‌شود؟

ارز دیجیتال ماسک را می‌توانید در کیف پول‌هایی از جمله متامسک (MetaMask)، تراس توالت (Trust Wallet) و توکن پاکت (Token Pocket) نگهداری کنید. در ضمن، اگر ماسک را از صرافی تبدیل خریداری کنید، از کیف پول اختصاصی این صرافی بهره‌مند می‌شوید.

آیا خرید ماسک (MASK) می‌تواند سودآور باشد؟

برای آن‌که به این سؤال پاسخ دهید ابتدا باید سبد دارایی‌ها و اهداف سرمایه‌گذاری خود را مشخص کنید. همواره به یاد داشته‌باشید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال امری بسیار حساس است، از همین رو، پیش از هر اقدامی تحقیقات لازم را انجام دهید.

آیا می‌توان ماسک (MASK) را استخراج کرد؟

از آن‌جایی که توکن ماسک از الگوریتم اجماع اثبات سهام (Proof of Stake) پیروی می‌کند، امکان استخراج آن با تجهیزات و نرم‌افزارهای اختصاصی وجود ندارد.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله