ldoicon

خرید و فروش لیدو دائو

LDO /  Lido DAO
IRTicon تومان
LDOicon لیدو دائو
خرید آسان  لیدو دائو
حجم ۲۴ ساعته (LDO) 102,532.07
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 205,002.61
تغییرات ۱ روزه +0.76 %

لیدو دائو (LDO) چیست؟

لیدو دائو توکنی است که برای استیک و سپرده‌گذاری، لازم نیست کل دارایی قفل شود. با پلتفرم لیدو دائو کاربران می‌توانند علاوه بر استیک کردن و دریافت پاداش، مبلغی را معادل دارایی خود تحت یک توکن دریافت کنند و با آن توکن کسب درآمد کنند. همچنین لیدو دائو (Lido Dao) راه‌حلی برای استیکینگ اتریوم است.

تاریخچه پیدایش لیدو دائو (Lido DAO)

در دسامبر سال 2020 و چند هفته پس‌ازآنکه زنجیره بیکن چین اتریوم2 اجرایی شد، پروژه لیدو راه‌اندازی شد. تمرکز این پروژه بر روی اتریوم بوده است اما اکنون در حال گسترش آن به سایر بلاکچین‌ها است. در مارس سال 202 این شبکه قابلیت سرمایه‌گذاری بر روی شبکه ترا (Terra) و در سپتامبر سال 2020 بر روی شبکه سولانا (Solana) را راه‌اندازی کرد.

مانند اتریوم، سرمایه‌گذاران توکن محلی شبکه ترا یا سولانا که به ترتیب توکن‌های این شبکه‌ها لونا (LUNA) و سول (SOl) است، توکن‌های دیگری به نام‌های بلونا (bLUNA) و اس تیسول (stSOL) دریافت می‌کنند. در حال حاضر در شبکه لیدو دائو بیش از 7 میلیارد ارز استیک شده است.

از پروتکل لیدو دائو بیشتر برای سرمایه‌گذاری در اتریوم استفاده می‌شود اما از سایر شبکه‌ها مانند پولکادات (Polkadot)، کوساما (Kusama) و پالیگان (Polygon) نیز پشتیبانی می‌کند.

هدف از خلق لیدو دائو (LDO)

در شبکه اتریوم، هنگام استیکینگ ارز دیجیتال یا سهام گذاری ETH چالش‌هایی وجود دارد. مثلاً کاربران تنها می‌توانند مضاربی از 32 واحد ETH در این بلاکچین را استیک کنند. همچنین باوجود موانع عملیاتی، نیاز به دانش فنی و تخصصی در این فرآیند بیشتر می‌شود.

علاوه براین، در فاز اولیه راه‌اندازی اتریوم 2.0 توکن‌های اتر استیک شده قفل می‌شوند و نمی‌توان از آن‌ها در سایر پروتکل‌ها استفاده کرد. هدف از خلق لیدو دائو این است که این مشکلات را از طریق ارائه سرویس‌های استیکینگ غیر حضانتی رفع کند.

پشتوانه لیدو دائو (LDO) چیست؟

صرافی ارز دیجیتال FTX از معاملات اسپات فیوچرز پرپچوال جفت معاملاتی ارز دیجیتال لیدو دائو پشتیبانی می‌کند.

ارزش لیدو دائو چگونه تعیین می‌شود؟

ارزش بازار ارز دیجیتال لیدو دائو حدود ۵۲۷.۸ میلیون دلار است و در رتبه ۷۸ بازار قرار دارد. سهم این ارز دیجیتال از کل بازار ۰.۰۴ درصد است. در این لحظه هر واحد لیدو دائو با قیمت ۱.۶۸ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۵,۸۵۰ تومان معادل ۶۰,۴۶۲ تومان معامله می‌شود. همچنین حجم مبادلات روزانه این ارز دیجیتال ۲۹.۵۷ میلیون دلار است.

قابلیت‌ها و مزایای لیدو دائو

در ادامه به قابلیت‌ها و مزایای منحصر به فرد لیدو دائو می‌پردازیم تا با خیالی راحت‌تر روی این رمز ارز سرمایه‌گذاری کنید. با ما همراه باشید.

قابلیت‌ها:

پلتفرم استیکینگ (Staking): شبکه لیدو دائو این اجازه را به کاربران خود می‌دهد تا یک کیف پول ارز دیجیتال را به این پروتکل متصل و رمز ارزهای ETH را استیک کنند.

کرو (Curve): کرو یک استخر نقدینگی است. این استخر به کاربران خود اجازه می‌دهد تا stETHهای خود را به استیبل کوین‌هایی که روی شبکه اتریوم قابل معامله هستند، تبدیل کنند.

میکر دائو (MakerDAO): در پلتفرم میکر دائو، کاربران با اتصال والت رمز ارزی خود می‌توانند توکن‌های stETH را به‌عنوان وثیقه در برنامه ریفرال لیدو استفاده کنند.

برنامه ریفرال لیدو: کاربران با هر ریفرال و معرفی کاربر جدید می‌توانند 1 درصد از کل اترهای استیک شده را از طریق لینک خود به‌صورت ارز دیجیتال LDO پاداش بگیرند. همچنین این پروتکل برای برنامه‌های ریفرال یک گزینه لیست سفید تهیه‌کرده است. این بدان معنا است که مشوق‌های شبکه تنها به شرکای تائید شده این پلتفرم ارسال خواهند شد.

مزایا:

عدم تمرکز: لیدو دائو کاملاً غیرمتمرکز است. همچنین هر شخصی که مالک LDO باشد،این حق را دارد تا برای آینده لیدو رأی دهد.

انعطاف‌پذیری با استکینگ: پلتفرم لیدو دائو این اجازه را به کاربران خود می‌دهد تا هر مقدار از اتریوم ۲.۰، ترا یا سولانا را که می‌خواهند به اشتراک گذارند و از آن خارج کنند.

بنیانگذاران ارز دیجیتال LDO چه کسانی هستند؟

لیدو، سازمانی مستقل و غیرمتمرکز است. منظور از غیرمتمرکز بودن این است که توسط هیچ نهاد و سازمانی نظارت نمی شود. این شبکه یک سرویس استیکینگ نقدینگی برای اتریوم 2.0 ارائه کرده است و به کاربران خود این اجازه را می دهد تا بدون آنکه زیرساخت های استیکینگ را حفظ کنند، سود و پاداش دریافت کنند.

اعضای شبکه Lido DAO عبارت‌اند از:

 1. سمنتیک وی سی (Semantic VC)
 2. پارافای کپیتال (ParaFi Capital)
 3. لیبرتوس کپیتال (Libertus Capital)
 4. ترا (Terra)
 5. بیت اسکیل کپیتال (Bitscale Capital)
 6. استیک فیش استیکینگ فسیلیتیز (StakeFish StakingFacilities)
 7. کرس (Chorus)
 8. پی2پی کپیتال (P2P Capital)
 9. کی آر1 (KR1)

همچنین تعدادی از سرمایه‌گذاران کلیدی به این پلتفرم پیوستند. این سرمایه‌گذاران عبارت‌اند از: استانی کولچوف از آوه، بانتگ از یارن، ویل هاربورن از دورسیفای (Deversifi)، جولین بوتلوپ از استیک کپیتال (Stake Capital) وکین وارویک از سینتتیکس.

امنیت شبکه لیدو دائو چگونه است؟

می‌توان چگونگی امنیت شبکه لیدو دائو را به کمک موارد زیر بیان کرد:

 1. برای به حداقل رساندن ریسک، دارای معتبرترین اعتبار سنجی است.
 2. برای حذف ریسک طرف مقابل از خدمات استیک استفاده می‌شود.
 3. برای تصمیمات حاکمیتی و مدیریت عوامل خطر از DAO استفاده می‌شود.
 4. در بیشتر مواقع، هنگام استیک اتریوم، کاربران تنها یک اعتبارسنج را انتخاب می‌کنند، اما در پلتفرم Lido، آن‌ها برای به حداقل رساندن ریسک خود، در بسیاری از اعتبار‌سنجی‌ها شریک می‌شوند.

بنابراین می‌توان گفت، این ارز دیجیتال نسبت به سایر رمز ارزها از امنیت بسیار خوبی برخوردار است.

چه تعداد توکن لیدو دائو در گردش است؟

تعداد واحدهای در گردش ارز دیجتال لیدو دائو ۳۱۲.۹۵ میلیون است و تعداد کل واحدهای آن ۱ میلیارد خواهد بود. اعضای مؤسس دائو در زمان راه‌اندازی، دارای 64 درصد از توکن‌های LDO بودند. این توکن‌ها به مدت 1 سال قفل می‌شوند و سپس به مدت 1 سال واگذار می‌شوند.

نحوه تخصیص توکن‌ها به شرح زیر است:

 • خزانه‌داری دائو: ۳۶.۳۲%
 • سرمایه‌گذاران: ۲۲.۱۸%
 • تأیید کنندگان و دارندگان امضا: ۶.۵%
 • توسعه‌دهندگان اولیه لیدو: ۲۰%
 • بنیان‌گذاران و کارمندان آینده: ۱۵%

خرید ارز دیجیتال لیدو دائو

امکان خرید ارز دیجیتال لیدو دائو از صرافی‌های خارجی به دلیل تحریم ایران از سوی یک سری از کشورها وجود ندارد. یکی از راه‌ها برای خرید این ارز دیجیتال، خرید از صرافی‌های معتبر ایرانی است، در این میان صرافی ارز دیجیتال تبدیل به دلیل فراهم آوردن ویژگی‌هایی از جمله، سرعت، امنیت و کارمزد مناسب یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای سرمایه‌گذاران ایرانی است که قصد دارند روی لیدو دائو سرمایه‌گذاری کنند.

نحوه خرید لیدو دائو از صرافی تبدیل

برای خرید ارز دیجیتال الف از صرافی تبدیل باید مراحلی را طی کنید. در ادامه به مراحل خرید لیدو دائو از صرافی تبدیل می‌پردازیم:

 1. را نصب کنید و یا وارد سایت تبدیل شوید.

اپلیکیشن صرافی تبدیل

 1. یک حساب کاربری در صرافی تبدیل ایجاد کنید.
 2. سپس مراحل احراز هویت را با دقت انجام دهید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به قسمت خرید آسان بروید و سفارش خرید ارز لیدو دائو را ثبت کنید.

فروش ارز دیجیتال لیدو دائو

علاوه بر خرید لیدو دائو از صرافی تبدیل می‌توانید، این ارز دیجیتال را در همین صرافی به فروش بگذارید. برای فروش ارز دیجیتال خود در صرافی تبدیل باید مراحلی را طی کنید. این مراحل عبارت‌اند از:

 1. اپلیکیشن صرافی تبدیل را نصب کنید و یا وارد سایت تبدیل شوید.
 2. یک حساب کاربری در صرافی تبدیل ایجاد کنید.
 3. مراحل احراز هویت را انجام دهید.
 4. روش دریافت ریال را انتخاب کنید (دریافت از طریق کیف پول ریالی و یا شبای بانکی).
 5. انتقال ارز Lido Dao و تائید در شبکه بلاکچین
 6. توسط صرافی و یا کیف پول موردنظر تسویه ریالی را انجام دهید.

روش نگهداری لیدو دائو: چگونه از لیدو دائو نگهداری کنیم؟

توکن لیدو دائو یک توکن ERC-20 است. برای نگهداری از این ارز دیجیتال می‌توان آن را در کیف پول‌هایی نگهداری کرد که عموم کیف پول‌ها قابلیت نگهداری از این ارز را دارند. در قسمت بعد به معرفی این کیف پول‌ها می‌پردازیم.

انواع کیف پول لیدو دائو

پس ‌از آنکه ارز دیجیتال لیدو دائو را خریداری کردید نیاز دارید که آن را در کیف پولی ذخیره و نگهداری کنید. در ادامه لیست کیف پول‌هایی که از این ارز پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید ارز دیجیتال لیدو دائو را در آن‌ها ذخیره کنید آورده شده است.

 1. کیف پول نرم‌افزاری متامسک (MetaMask)
 2. کیف پول تراست والت (Trust)
 3. کیف پول سیف‌پال (SafePal)
 4. کیف پول لجر (Ledger)
 5. کیف پول ترزور (Trezor)

کارمزد خرید و فروش لیدو دائو

کارمزد در بازارهای تتری 0.2 درصد و در بازارهای تومانی، وابسته به حجم معامله، از 0.4 تا 0.15 درصد متغیر است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحۀ توضیح کارمزد صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراجعه کنید.

مزایای خریدوفروش لیدو دائو در صرافی تبدیل

خریدوفروش ارز دیجیتال از صرافی تبدیل مزایایی دارد که عبارت‌اند از:

 1. به‌صورت 24 ساعته و در تمام‌روزهای هفته امکان خریدوفروش ارز Lido DAO وجود دارد.
 2. امکان معامله این ارز به‌صورت ریالی وجود دارد.
 3. پشتیبانی 24 ساعته برای تمام کاربران وجود دارد.
 4. سرعت و امنیت بسیار بالای معاملات در صرافی تبدیل نیز دیگر مزیت خرید و فروش ارز دیجیتال Lido DAO و دیگر رمز ارزها در این صرافی است.

آیا خرید لیدو دائو بدون احراز هویت ممکن است؟

خیر. کاربران این ارز دیجیتال را نمی‌توانند بدون پر کردن فرم احراز هویت خرید و فروش کنند. برای امنیت بیشتر نیاز است که عملیات احراز هویت انجام شود. توصیه می‌کنیم اگر سایت یا شخصی معامله ارزهای دیجیتال بدون احراز هویت را به شما پیشنهاد داد از آن اجتناب کنید چراکه بسیاری از کلاه‌برداری‌های دنیای کریپتو در چنین سایت‌هایی اتفاق می‌افتد. انجام مراحل احراز هویت در تمام صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال، مانند تبدیل، پیش از انجام هرگونه معامله لازم است.

آینده لیدو دائو چگونه است؟

با توجه به اینکه هرروز پلتفرم‌های جدیدی پا به عرصه‌ی دنیای دیجیتال می‌گذارند، نمی‌توان با قطعیت در مورد آینده‌ی این شبکه و ارز دیجیتال صحبت کرد. در آینده با توجه به ظهور پلتفرم‌های جدید نمی‌توان گفت که این شبکه مانند حال حاضر خوب می‌ماند و در بازی با رقبا می‌تواند موفق باشد. پس می‌توان گفت که این پروژه در حال حاضر ایده خوبی است و عملکرد آن نیز نسبتاً خوب بوده است.

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+1.65%
27,161.70 USDT
1,409,818,003 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.76%
51,805 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.85%
1,845.38 USDT
95,848,115 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.54%
0.0724400 USDT
3,759 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+3.07%
0.00000878 USDT
0.455 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+7.76%
0.00000000203 USDT
0.000104 تومان
سوالات متداول
آیا می‌توان لیدو دائو(LDO) را استخراج کرد؟

خیر. امکان استخراج این ارز وجود ندارد.

کارمزد خریدوفروش لیدو دائو (LDO) در صرافی تبدیل چقدر است؟

کارمزد در بازارهای تتری 0.2 درصد و در بازارهای تومانی، وابسته به حجم معامله، از 0.4 تا 0.15 درصد متغیر است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحۀ توضیح کارمزد صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراجعه کنید.

از کجا می‌توانیم لیدو دائو (LDO) بخریم؟

ارز دیجیتال لیدو دائو را می‌توان از صرافی‌های متمرکزی مانند بایننس، گیت، بایبیت، جمنای و کراکن تهیه کرد. همچنین این ارز را می‌توان از صرافی‌های غیرمتمرکزی مانند سوشی سواپ، یونی سواپ و کرو خریداری کرد. گرچه ساده‌ترین راه خرید لیدو دائو برای سرمایه‌گذاران ایرانی به دلیل محدودیت‌های وارده به سبب تحریم‌ها، استفاده از صرافی ایرانی معتبر تبدیل است.

خرید سریع لیدو دائو (LDO) چطور امکان‌پذیر است؟

برای خرید سریع لیدو دائو کافی است ابتدا به سایت صرافی تبدیل مراجعه کنید و پس از ساخت حساب کاربری و احراز هویت سریع، خریدتان را از طریق قسمت خرید آسان با سرعت و امنیتی بالا به انجام برسانید. در قسمت خرید آسان می‌توانید خرید سریع لیدو دائو (LDO) را تجربه کنید.

در چه زمانی می‌توانیم برای خریدوفروش لیدو دائو (LDO) اقدام کنیم؟

در هر زمان از شبانه‌روز و در هرروز هفته می‌توانید این ارز را از صرافی تبدیل خریداری کنید.

ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) چگونه نگهداری می‌شود؟

این ارز دیجیتال یک توکن ERC-20 است و می توان آن را در کیف پول هایی نگهداری کرد. این کیف پول ها عبارت اند از: کیف پول نرم‌افزاری متامسک (MetaMask)، کیف پول تراست والت (Trust)، کیف پول سیف‌پال (SafePal)، کیف پول لجر (Ledger)، کیف پول ترزور (Trezor).

آیا خرید لیدو دائو (LDO) می‌تواند سودآور باشد؟

این پلتفرم برخلاف سایر پلتفرم‌ها کاملاً غیرمتمرکز است و نظارت هیچ نهاد و سازمانی روی آن نیست. هرکسی که ارز دیجیتال لیدو دائو را داشته باشد می‌تواند برای آینده این پلتفرم رأی دهد. این ارز اخیراً به دلیل اخبار مثبت در مورد توسعه اتریوم 2.0 و نزدیک شدن به راه‌اندازی آن، در یک روند رو به رشد قرارگرفته است.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله