IOTAicon

قیمت و خرید آیوتا - IOTA

خرید ارز دیجیتال آیوتا MIOTA

خرید ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) در صرافی تبدیل با کمترین کارمزد و در حجم دلخواه شما امکان‌پذیر است. شما می‌توانید پس از مشاهده نمودار قیمت آیوتا به دلار و تومان نسبت به معامله آن در بازار تتری، بازار تومانی یا قسمت خرید آسان صرافی تبدیل اقدام کنید. خرید آسان ارز آیوتا بدون کارمزد است و شما می‌توانید پس از انجام خرید، آن را در کیف پول امن تبدیل نگه‌داری کنید و در زمان دلخواه خود نسبت به فروش آیوتا اقدام کنید. کارشناسان پشتیبانی تبدیل در ۲۴ ساعته شبانه‌روز جوابگوی سوالات شما درباره چگونگی انجام معامله، قیمت و خرید ارز آیوتا هستند.

نمودار قیمت

بازه‌ی زمانی نمودار

1 روز 1 هفته 1 ماه
loading chart icon

قیمت آیوتا به دلار و تومان

IRTicon

تومان

قیمت تقریبی

1 IOTA = 9,833 IRT

IOTAicon

آیوتا

خرید آسان آیوتا
ringing bell اطلاع از تغییر قیمت آیوتا

اطلاعات بازار آیوتا

حجم ۲۴ ساعته (IOTA) 837,022.5485
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 142,094.6295
تغییرات ۱ روزه +0.13 %
قیمت آخرین معامله 0.1718 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 9,833 تومان
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 9,731 تومان

ماشین زمان کریپتو

فرض کنید ۳۰ روز پیش ۱۰ میلیون تومان، آیوتا می‌خریدید. ارزش کنونی دارایی شما چند تومان می‌شد؟ ماشین زمان کریپتو، جواب این سوال را برای شما محاسبه می‌کند.

وارد کردن مدت زمان و مقدار سرمایه‌گذاری

روز
تومان

تخمین دارایی طبق تغییرات قیمت در مدت مشخص‌شده

IOTAicon

IOTA

آیوتا

تومان --

IOTAicon

IOTA

آیوتا

قیمت دلاری

0.1686 USDT

قیمت تومانی

تومان 9,859

تغییرات 24 ساعت اخیر

0.128 %

USDTicon

USDT

تتر (دلار)

تومان --

PAXGicon

PAXG

پکس گلد (طلا)

تومان --

ارزهای پرسود (24 ساعت اخیر)

تبدیل، بهترین انتخاب معامله‌گر ایرانی
برداشت آنی تومان در ۱ دقیقه
800 + بازار معاملاتی
۲۴ ساعته پشتیبانی
۱,۰۰۰,۰۰۰ + کاربر فعال
ورود به تبدیل

آیوتا یک شبکه توزیع شده و ارز دیجیتال نسل سومی محسوب می‌شود که قابلیت‌های منحصر به فردی دارد. این قابلیت‌ها تراکنش‌های فوق سریع و بدون کارمزد را برای کاربران این کریپتو فراهم می‌کند. برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال که ادعای بدون کارمزد بودن را هنوز عملی نکرده‌اند، در این توکن این مسئله حقیقتا وجود دارد و کارمزد تراکنش‌های آن صفر است.

این بلاک‌چین علاوه بر تراکنش‌های سریع و بدون کارمزد، یک سیستم مقابله با حملات کامپیوترهای کوانتومی دارد. اما از سوی دیگر توسعه شبکه آن صرفا برای پرداخت‌ها بوده و پشتیبانی از قراردادهای هوشمند یا یک بستر برای برنامه‌های غیرمتمرکز در آن وجود ندارد.

آیوتا (IOTA) چیست؟

ارز آیوتا

تا سال 2020، میلیاردها دستگاه به اینترنت متصل شده‌اند. در این اکوسیستم، اینترنت اشیا یا IoT، دستگاه‌ها می‌توانند داده‌ها و اطلاعات پرداخت و معاملات را با چندین دستگاه دیگر مبادله نمایند. آیوتا قصد دارد که به مدل استاندارد انجام تراکنش‌ها در دستگاه‌ها تبدیل شود. بنیان‌گذاران آن، آیوتا را به عنوان "ستون فقرات بدون نیاز به مجوز برای فراهم ساختن امکان همکاری میان چندین دستگاه" معرفی می‌کنند؛ به عبارت ساده‌تر این گفته بدان معنی است که تراکنش‌های مابین دستگاه‌های متصل به هم را امکان‌پذیر نموده و از دسترسی دیگران محفوظ می‌کند.

کاربرد اصلی آیوتا

این ارز قابلیت این را دارد که برای تحقق کاربردی‌تر اینترنت اشیا مورد استفاده قرار گیرد. اینترنت اشیا به بسیاری از چیزها شامل اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان که به شبکه اینترنت متصل شده و توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت می‌شوند، اشاره دارد.

همکاری‌های مختلف آیوتا با شرکت های اینترنت اشیا

برای ساده تر کردن موضوع فرض کنید لوازم خانه، موبایل و رایانه شما به اینترنت اشیا متصل است. IOTA این ظرفیت را دارد که ارز و واسطه پرداخت بین این لوازم و دستگاه‌ها شود. برای مثال یخچال شما می‌تواند در صورت تمام شدن مواد غذایی خودش سفارش را به فروشگاه ارسال کند و خودش هم هزینه را پرداخت کند. به این نوع پرداخت ماشین به ماشین (M2M) گفته می‌شود؛ چون در این مثال یخچال ارز دیجیتال را به رایانه فروشنده ارسال می‌کند.

در آینده نزدیک امکان دارد پنل‌های خورشیدی که روی سقف خانه‌ قرار دارند برق تولیدی را بدون این که خبر داشته باشید بفروشند و از ارز به دست آمده برای پرداخت سایر هزینه‌ها استفاده شود.

تمام این قابلیت های نوین در آیوتا به دلیل تفاوت و تغییر بسیار بزرگی است که این ارز نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر دارد. این کریپتو یک شبکه کاملا غیرمتمرکز بوده اما بر خلاف اکثر ارزهای دیجیتال، از بلاک‌چین استفاده نمی‌کند. بستری که این ارز دیجیتال از آن بهره می‌برد، سیستمی به نام تانگل (Tangle) است.

فناوری تانگل در آیوتا چیست؟

در IOTA هیچ گونه استخراجی وجود ندارد. تانگل یک ساختار داده‌ای بر اساس حرکت جهت دار غیرمدور است. مانند بلاک‌چین، این شبکه‌ هم یک دفترکل توزیع شده‌است و همه در شبکه ایفای نقش می‌کنند.

اما نحوه کار این شبکه با بلاک‌چین کاملا متفاوت است. برای درک این موضوع ابتدا گذری کوتاه به نحوه کار بلاک‌چین‌ بیت کوین می‌اندازیم.

بلاک‌چین بیت کوین مبتنی بر اثبات کار یا همان استخراج است. در این شبکه دو دسته کلی از کاربران وجود دارند :

 • کاربران عادی یا همان کسانی که تراکنش‌ها را ارسال می‌کنند.
 • استخراج‌کنندگانی که تراکنش‌ها را تایید می‌کنند.

در آیوتا فرایند این گونه است: هر زمانی که یک کاربر قصد ارسال تراکنشی را داشته باشد، هم‌زمان و به‌طور خودکار، کیف پول این کاربر دو تراکنش قبلی را تایید می‌کند و این فرایند ادامه می‌یابد. از این رو کارمزدهای شبکه به صفر می‌رسند و سرعت تایید تراکنش‌ها نسبت به شلوغی شبکه حرکت می‌کند.

انواع کیف پول آیوتا

در حال حاضر کیف پول‌های بسیار زیادی برای این کریپتو توسعه داده شده‌اند اما سایت رسمی این ارز، تاکنون فقط کیف پول رسمی این شبکه را به عنوان کیف پول امن و معتبر پذیرفته است. این کیف پول برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل اجرا است.

چگونه آیوتا بخرم؟

خرید آیوتا از صرافی های ارزهای دیجیتال انجام می‌گیرد. به طور کلی دو راه برای خرید این رمزارز وجود دارد :

 • خرید مستقیم با ارزهای سنتی مانند ریال یا دلار
 • تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر (بیت کوین و اتریوم) به آیوتا

خرید با ریال

خرید مستقیم آیوتا با ریال از طریق سایت های صرافی ایرانی صورت می‌گیرد. اکثر سایت های داخلی در حال حاضر فقط بیت کوین یا در برخی موارد اتریوم می‌فروشند. فقط تعداد کمی از سایت های ایرانی آیوتا را به سبد فروششان اضافه کرده‌اند که اکثر اوقات هم موجودی این سایت ها صفر است. شما برای خرید و فروش در این سایت‌ها در صورت وجود این ارز، توجه داشته باشید که حتما از اعتبار یک سایت یا فرد برای خرید ارزهای دیجیتال اطمینان حاصل فرمایید.

خرید با دلار

خرید مستقیم ارزهای دیجیتال با دلار یک روش متداول در سراسر جهان است اما نه برای کاربران ایرانی. برای خرید ارزهای دیجیتال با دلار نیاز به حساب های بین‌المللی مانند مستر یا ویزا کارت است. به دلیل تحریم‌های موجود، برای افراد ساکن ایران، خرید مستقیم با دلار نیاز به واسطه‌های زیادی دارد که در نهایت باعث افزایش هزینه تمام شده می‌شود به علاوه مشکل ثبت نام کاربران ایرانی در سایت‌های معتبر خارجی هم وجود دارد.

از کجا می‌توانیم(IOTA) بخریم؟

متداول‌ترین روش خرید ‌ آیوتا و یا سایر ارزهای دیگر، مخصوصا برای کاربران ایرانی صرافی‌های داخلی است. در این روش شما باید از سایت های ایرانی یا سایت معتبر LocalBitcoins.com،‌ با استفاده از ریال اقدام به خرید بیت کوین یا خرید اتریوم کنید و سپس این بیت کوین یا اتریوم را به صرافی های معتبر منتقل و آن را تبدیل به آیوتا کنید.

تاریخچه پیدایش IOTA

آیوتا پروژه‌ای است که در سال 2015 معرفی شده و به دنبال حل برخی از مشکلات عمده بلاک‌چین می‌باشد. بلاک‌چین‌های قدیمی و معروف همانند بیت‌کوین دارای مشکلاتی همچون ترافیک و اختلال در شبکه، سرعت پایین و عدم امکان انجام همه معاملات کمتر از یک ثانیه هستند که مانع گسترش و کاربرد همه جانبه آن برای انجام معاملات شده است.

Iota با ارائه یک تکنولوژی کاملا جدید به نام تانگل این مشکل را حل کرده و مانند سایر پروژه‌ها غیرمتمرکز است و می‌تواند بی‌نهایت تراکنش را در یک ثانیه انجام دهد.

بنیانگذاران آیوتا چه کسانی هستند؟

سرگی ایوانچگلو، سرگی پوپوف، دیوید سنشتبو و دومینیک شینز که بعدها ملحق شد، از جمله بنیان‌‌گذاران آیوتا هستند. سابقه آیوتا به پروژه جین باز می‌گردد که هدف آن توسعه سخت‌افزارهایی مانند پردازنده‌های عمومی کم‌هزینه و کم‌مصرف برای اینترنت اشیا بود. این پروژه در دسامبر سال 2014 آغاز به کار کرد.

در سال 2015، پروژه جین به پروژه آیوتا تغییر نام داده و توکن جدیدی را برای فروش به عرضه گذاشت. این توکن‌های جدید تحت عنوان توکن‌های کاربردی به بازار عرضه شدند. دارندگان توکن جین می‌توانستند توکن‌های خود را با نرخ مشابه با توکن‌های جدید مبادله نمایند.

هدف از خلق آیوتا

فناوری tangle که در IOTA به منظور افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها به کار گرفته می‌شود؛ در واقع یک نوع دیگر از پایگاه داده است که در آن مشتریان و مشارکت‌کنندگان در صورت تمایل به انجام یک معامله، باید دو تراکنش یا معامله دیگر را تائید نمایند. با بهره‌گیری از این الگوریتم، IOTA می‌تواند از نظر تئوری تعداد بی‌شماری از تراکنش‌ها را پردازش نموده و در صورت افزایش مشارکت مشتریان، قدرت شبکه نیز افزایش یابد. اینجاست که اینترنت اشیا وارد می‌شود.

آیوتا چگونه معروف و محبوب شد؟

آیوتا پس از بیت‌کوین، اترویم و بیت‌کوین کش، عملا به چهارمین ارز دیجیتال محبوب تبدیل شده‌است.

بنیاد آیوتا ، پروژه IOTA را به عنوان راهی برای تعیین کمیت، بهینه‌سازی و تثبیت شبکه اینترنت اشیا معرفی نموده‌است.

آیوتا برای اینترنت اشیا طراحی شده‌ و از آنجایی که در شبکه IoT، دستگاه‌های کوچک متصل به طور مرتب داده‌ها را به اشتراک گذاشته و به طور کل کم‌مصرف هستند، IOTA نیز به خصوص از مکانیسم‌های اجماع سنتی مانند اثبات عملکرد و یا اثبات دارایی استفاده نمی‌کند.

پشتوانه آیوتا چیست؟

سال 2019، به طور کل سالی پربار برای IOTA بوده و اپلیکیشن‌های پرشماری مانند IRI، Trinity، کتابخانه‌های منفرد مشتریان و Qubic توسعه داده شدند؛‌ علاوه بر این یک تیم قوی جهت توسعه نرم‌افزار گره تشکیل شد که در اواخر همان سال یک گره کم حجم Go را کدنویسی کرده و در پی آن اکوسیستم نرم‌افزاری IOTA را گسترش داده ‌است.

بیشتر تغییرات و بروز رسانی‌های برنامه‌ریزی شده برای سال 2020، در نیمه دوم آن اتفاق افتاده و شامل سیستم امضای جدید و همتایابی خودکار می‌شدند. نمونه‌های اولیه از یک گره بر پایه Rust معرفی شدند‌‌‌‌‌؛ همچنین نرم‌افزارهای Be، Qubic، IRI و کیف پول Trinity بروز رسانی‌هایی دریافت کرده و بهینه‌تر شدند.

امنیت شبکه آیوتا چگونه است؟

خرید IOTA

MAM یک طرح رمزنگاری برای پیام‌های سه‌گانه بوده که امنیت و حفظ صحت شبکه را تامین می‌کند. نسخه 1.1 آن در اواخر نیمه دوم سال 2020 منتشر شده‌است.

عملکرد کلی شبکه اصلی در نیمه دوم سال 2020 با بهره‌گیری از بهبود منطق و لایه کش تراکنش‌ها و تایید سریع‌تر تراکنش‌ها و هماهنگ‌سازی، بهبود یافته و تقویت می‌شود.

چه تعداد توکن آیوتا در گردش است؟

توکن این شبکه MIOT نام داشته و حداکثر سکه‌های آن برابر با 2,779,530,283 عدد است که تمامی آنها در گردش هستند. بیشترین قیمت سکه MIOTA حدود 5.24 دلار بوده که در 20 دسامبر سال 2017 ثبت شده؛ سپس در سال‌های 2018 و 2019 نرخ آن حدود 1 دلار تثبیت شده است.

آیا می‌توان آیوتا را استخراج کرد؟

در روز 20 دسامبر سال 2015 یک رویداد ICO برای IOTA برگزار شده که حدود 600 هزار دلار سرمایه جمع‌آوری نمود.

شبکه IOTA مبتنی بر بلاک‌چین نیست؛ بنابراین هیچ استخراجی در کار نخواهد بود. در عوض با بهره‌گیری از یک دفتر کل توزیع شده ناپیوسته به کاربران اجازه می‌دهد از این شبکه برای تأیید تراکنش‌های قبلی استفاده کنند. این نه تنها نیاز به ماینرها و منابع محاسباتی زیاد را از بین می‌برد بلکه مشکل جدی مقیاس‌پذیری و هزینه‌های تراکنش را نیز از میان برمی‌دارد.

MIOTA نیز از طریق الگوریتم اجماع اثبات عملکرد یا PoW قابل استخراج است؛ اما از آنجایی که تراکنش‌ها رایگان هستند، احتیاجی به ماینرها نیز نبوده و از شبکه حذف شده‌اند؛ از این رو MIOTA در عمل ارزی غیرقابل استخراج محسوب می‌شود.

آینده آیوتا چگونه است؟

وبسایت CoinSwitch نظر بسیار مثبتی به MIOTA داشته و معتقد است که ارزش این ارز در سال 2025 عملا ده برابر شده و بهای آن به 9.847 دلار خواهد رسید. وبسایت WalletInvestor نیز معتقد است که ارزش MIOTA رو به رشد بوده و پیش‌بینی می‌کند که در اواخر سال 2021 بهای آن به 1.7 دلار برسد. وبسایت FXLeaders نیز نسبت به این ارز بسیار خوش بین بوده و انتظار دارد که در اواخر سال 2024 ارزش آن به 10 دلار برسد.

قابلیت‌ها و مزایای آیوتا

مزایای IOTA:

 • تراکنش‌های رایگان
 • مقیاس‌پذیری بسیار بالا
 • حجم بسیار پایین نرم‌افزار
 • بهینه بودن انجام تراکنش‌های بسیار کوچک

ارز دیجیتال IOTA چطور کار می‌کند؟

شبکه آیوتا یک ساختار داده متفاوت به نام تانگل (Tangle) را برای ذخیره‌سازی و مدیریت نمایش‌های عددی ارائه کرده‌است. شبکه این رمزارز به کمک تانگل با حذف موانع توپوگرافی ناشی از استفاده از بلاک‌چین، مشکل مقیاس‌پذیری شبکه‌هایی نظیر بیت‌کوین را برطرف می‎‌کند. در این شبکه، توکن‌های MIOTA از پیش استخراج شده هستند (مثل ریپل) و تراکنش‌ها نیز با استفاده از تانگل تأیید می‌شوند.

تانگل در واقع یک گراف غیر متمرکز غیرمدور (DAG) است. به زبان ساده، شبکه‌ای از نودهای ناپیوسته است که به هر نود اجازه می‌دهد به صورت غیرمنظم به چندین نود دیگر متصل شود. اگرچه سایر بلاک‌چین ها نیز نوعی DAG هستند اما سیستم موازی مشابهی این ندارند. به لطف چنین سیستمی، در شبکه Iota می‌توان تراکنش‌‎ها را به صورت هم‌زمان پردازش کرد.

در نهایت، یک آزمون یا پازل اثبات کار (Proof of Work) ساده نیز برای تأیید تراکنش تعبیه شده‌است. این پروتکل تأیید تراکنش، منجر به حذف هرگونه کارمزد و کاهش مصرف انرژی می‌شود. همچنین به این معناست که می‌توان ارز دیجیتال آیوتا را بدون نیاز به انرژی بیش از حد در طیف گسترده‌ای از سیستم‌ها و دستگاه‎‌ها مورد استفاده قرار داد.

کارمزدها و هزینه‌ها در شبکه IOTA

همان‌طور که گفتیم استفاده از شبکه و ارز دیجیتال آیوتا شامل هیچگونه کارمزدی نمی‌شود. این شبکه مبتنی بر بلاک‌چین نیست و ماینری هم وجود ندارد. این شبکه یک دفتر کل توزیع شده دارد که در آن، هر تراکنش جدید دو تراکنش قبلی را تأیید می‌کند. یعنی شبکه تانگل نیازی به صرف منابع برای تأیید تراکنش‌های این ارز دیجیتال ندارد چون خود کاربران شبکه این کار را انجام می‌دهند.

این رویکرد ضمن حل مشکل مقیاس‌پذیری، کارمزد را از شبکه حذف می‌کند. فرقی نمی‌کند ارزش تراکنش میلیون‌ها دلار باشد یا چند سنت؛ گیرنده همان مقدار اولیه را بدون هیچ‌گونه کسری دریافت خواهد کرد. البته خرید ارز دیجیتال IOTA از صرافی‌های ارز دیجیتال شامل یک کارمزد استاندارد می‌شود که متعلق به صرافی است و ربطی به شبکه این ارز دیجیتال ندارد.

آیوتا چه فرقی با شبکه‌های مبتنی بر بلاک‌چین دارد؟

تعاریف و توضیحاتی که تا به اینجا درباره شبکه و ارز دیجیتال IOTA خواندید، تا حدی تفاوت‌های این رمزارز و بلاک‌چین را نشان می‌دهد. با وجود این قصد داریم در این بخش به صورت اجمالی این تفاوت‌ها را بررسی کنیم. ضمناً در این قسمت از بلاک‌چین بیت‌کوین (بزرگترین شبکه بلاک‌چین) به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد.

در بلاک چین بیت کوین، بلوک‌ها یکی پس از دیگری به زنجیره بلوک‌ها افزوده می‌شوند و در حال حاضر، حداکثر سرعت آن 7 تراکنش بر ثانیه (PTS) است. در تانگل، هر تراکنش دو تراکنش قبلی خودش را تأیید می‌کند و حداکثر سرعت آن بعد از آپدیت V0.2.2 در تاریخ 6 مرداد 1399 به 10,000 تراکنش در ثانیه رسیده‌است. برای مشاهده آمار جاری TPS شبکه آیوتا به آدرس explorer.iota.orgمراجعه کنید.

به‌طور خلاصه، موارد زیر مهم‌ترین تفاوت‌های بلاک‌چین بیت‌‌کوین و شبکه IOTA هستند:

 • آیوتا بدون کارمزد است.
 • تراکنش‎های این ارز دیجیتال به جای بلاک‌چین توسط تانگل پردازش می‌شود.
 • سرعت پردازش تراکنش‌ها (TPS) در شبکه IOTA چندهزار برابر بیت‌کوین است.

نحوه خرید آیوتا از صرافی تبدیل

معامله IOTA

برای خرید ارز دیجیتال IOTAدر صرافی تبدیل مراحل بسیار ساده پیش روی شما قرار دارد که با استفاده از این مراحل می‌توانید با کارمزدهای بسیار پایین برای خرید این رمز ارز اقدام کنید.

در روش اول شما می‌توانید با استفاده از خدمات خرید آسان ارز دیجیتال تنها در چند ثانیه معامله خود را انجام داده و پول‌های خود را به ارز دیجیتال IOTA تبدیل نمایید. در این روش کافی است وارد ‌بخش خرید آسان شده و با تعیین کردن حجم مورد نظر خود برای خرید، معامله خود را نهایی نماید.

در این فرایند قیمت معامله شما، برابر با بهترین قیمت در نظر گرفته شده از سوی فروشندگان، در پلتفرم تبدیل خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با تبدیل پول خود به ارز دیجیتال تتر از بازار حرفه‌ای نیز برای خرید آیوتا استفاده کنید.

در این روش خرید کریپتو می‌بایست وارد بازار آیوتا به تتر شده و حجم مورد نظر برای خرید و قیمت مورد نظر خود را مشخص و منتظر بمانید تا یکی از فروشندگان با قیمت شما موافقت کند.

مزایای خرید و فروش آیوتا در صرافی تبدیل

در مجموعه تبدیل در کنار شما هستیم تا مزیت‌های فوق العاده جذابی را برای خرید و فروش این ارز دیجیتال در اختیار شما قرار دهیم که با استفاده از این مزیت‌ها می‌توانید بسیاری از چالش‌های معاملات بازار ارز دیجیتال را برای خود برطرف کرده و با اطمینان خاطر به خرید رمز ارز مورد نظر خود بپردازید.

از جمله مهم‌ترین مزیت‌های خرید و فروش ارز دیجیتال آیوتا مانند سایر رمز ارزها در صرافی تبدیل می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • خرید آسان و سریع امکان‌پذیر است.
 • امکان انجام معامله به صورت حرفه‌ای در بازار آیوتا به تتر وجود دارد.
 • پرداخت کارمزد‌های پایین و منطقی یکی دیگر از مزیت‌های خرید این رمز ارز در تبدیل خواهد بود.
 • به دلیل تعداد کاربران قابل توجه، حجم بالایی از معاملات آیوتا را شاهد خواهید بود که این امر شرایط لازم برای خرید و فروش این رمز ارز را در هر حجمی برای شما در کمترین زمان ممکن فراهم می‌آورد.
 • تراکنش‌ها سرعت بالایی دارند.
 • برخلاف بسیاری از صرافی‌ها در صرافی تبدیل کارمزد انجام معامله به صورت کاملاً شفاف در زمان ثبت سفارش به شما نمایش داده خواهد شد.
 • امکان برداشت این ارز دیجیتال بعد از خرید در کمترین زمان ممکن وجود دارد.
 • فرایند خرید و فروش این ارز در صرافی تبدیل دقیقاً مطابق با مکانیزم عرضه و تقاضا صورت گرفته و نوسانات قیمت این رمز ارز نیز مطابق با نوسانات آن در بازار جهانی پیش می‌رود.
 • در صورت نیاز به نگهداری از ارز دیجیتال آیوتا در حساب صرافی تبدیل بالاترین سطح امنیت برای شما فراهم آمده‌ است.

کارمزد خرید و فروش IOTA

معامله آیوتا در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود. برای بررسی صفحه کارمزدهای تبدیل کلیک کنید.
منابع:
kriptomat.io

سوالات متداول خرید آیوتا

پاسخ سوالاتتان را از ما بخواهید...

اگر نیاز به مشاوره دارید، از طریق چت پشتیبانی با ما در تماس باشید.

سوالات متداول خرید آیوتا

آیا خرید آیوتا بدون احراز هویت ممکن است؟

امکان خرید آیوتا بدون احراز هویت با استفاده از خدمات صرافی‌ تبدیل وجود ندارد.

کارمزد خرید و فروش آیوتا در صرافی تبدیل چقدر است؟

معامله آیوتا در بخش خرید آسان تبدیل، **رایگان و با کارمزد صفر** انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

ارز دیجیتال آیوتا چگونه نگهداری می‌شود؟

شما می‌توانید از کیف پول اختصاصی امن و توزیع‌شده صرافی ارز دیجیتال تبدیل برای نگهداری این ارز استفاده کنید.

خرید سریع آیوتا چطور امکان پذیر است؟

علاوه بر بازار معاملاتی تبدیل، میتوانید در قسمت [خرید آسان آیوتا](https://tabdeal.org/swap?from-symbol=irt&to-symbol=iota"خرید آسان آیوتا") در صرافی تبدیل، در سریعترین زمان ممکن، به خرید و فروش آیوتا بپردازید.

bazaar-qr-code

میانبــری برای کسب سودهای هیجان‌انگیز

با نصب اپلیکیشن اندروید تبدیل قابلیت خرید و فروش بیش از ۳۵۰ ارز دیجیتال از طریق موبایل در دسترس شماست.

دانلود اپلیکیشن
app hand

ثبت دیدگاه و دریافت جایزه

با به اشتراک گذاشتن نظر خود درباره این ارز دیجیتال، از تبدیل هدیه دریافت کنید.

نات کوین هدیه بگیرید

دیدگاه‌ها

رویا ت

74 روز قبل

4

بیت‌کوین تا دو ماه دیگه می‌ترکونه. خرید توی این قیمتا رویا می‌شه فرصت خریده فقط

محمود ر

74 روز قبل

2

وقت بخیر من چطوری می‌تونم مطمئن بشم کیف پولم امنه؟ میشه نوع کیف پولی که در اختیار کاربرا قرار میدین رو بگین؟

جایزه روزانه شبکه‌های اجتماعی تبدیل

gift icon party icon party icon

هر روز یک کد ۵ رقمی در صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام تبدیل منتشر می‌شود. شما می‌توانید با وارد کردن این کد در بخش زیر، ارز دیجیتال رایگان هدیه بگیرید.

کاربر گرامی، برای دریافت جایزه روزانه، نیاز است که از طریق صفحات مجازی تبدیل، عبارت مشخص‌شده را در مرورگر خود سرچ کنید و وارد صفحه مربوط به وب‌سایت صرافی تبدیل شوید.

gift icon party icon party icon

ارزهای پرطرفدار

بیشترین تنوع را با 417 ارز دیجیتال در ایران تجربه کنید...

آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله