آموزشاز کجا شروع کنم؟

آموزش کار با منو های سایت صرافی ارز دیجیتال تبدیل

در این مطلب از راهنمای تبدیل، قرار است درآمدی مختصر بر سایت صرافی ارز دیجیتال تبدیل در نمای موبایل (mobile view) داشته‌باشیم.

منوی صفحهٔ اصلی سایت

در ابتدا که وارد سایت می‌شوید، با این صفحه مواجه می‌شوید:

بسته به این‌که شما از قبل در سایت ثبت‌نام کرده‌اید یا خیر، به‌ترتیب گزینهٔ ورود یا ثبت‌نام را می‌توانید از قسمت ۱-۱ انتخاب کنید و وارد پنل کاربری خود شوید یا این‌که عضوی از خانوادهٔ بزرگ تبدیل شوید. اما اگر بخواهید بدون واردشدن یا ثبت‌نام، نگاهی به سایت بیندازید، می‌توانید در قسمت ۲-۱ با زدن منو (۳ خط)، به موارد زیر دسترسی پیدا کنید:

اینک به توضیح هر مورد می‌پردازیم:

 • ۲-۱: در این قسمت، طریقهٔ ارتباط با پشتیبانی تلفنی تبدیل را مشاهده می‌کنید. می‌توانید روی شماره کلیک کنید و مستقیم تماس بگیرید. هم‌کاران ما از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ شب در خدمت شما هستند.
 • ۲-۲: با زدن این قسمت، می‌توانید وارد نمای بازارها شوید. در صفحهٔ اول، می‌توانید با اسکرول‌کردن به پایین، بازاری که می‌خواهید را پیدا کنید. به‌طور مثال می‌خواهید بازار بیت‌کوین را ببینید، روی آن کلیک می‌کنید و وارد بازار آن می‌شوید. حالا می‌توانید سفارشات جاری، نمودار و معاملات اخیر را در این بازار مشاهده کنید.
 • ۲-۳: با زدن راهنمای گام به گام، وارد صفحهٔ راهنمای تبدیل می‌شوید. در این صفحه می‌توانید بر حسب نیاز خود، روی هر موضوعی کلیک کنید و آموزش لازم را ببینید. اطلاعات و راهنماهای خوبی در راهنمای تبدیل گنجانده شده‌است.
 • ۲-۴: با زدن این دکمه، وارد صفحهٔ کارمزدها می‌شوید که با اسکرول‌کردن به پایین می‌توانید از چند و چونِ کارمزد در تبدیل، مطلع شوید.
 • ۲-۵: با زدن داستان ما، از ایده و تفکر حاکم بر تبدیل بیشتر آشنایی پیدا می‌کنید.
 • ۲-۶: با کلیک روی سؤالات متداول، می‌توانید پاسخ سؤالاتی را که بسیار رایج‌اند و ممکن است سؤالات احتمالی شما نیز باشند، بیابید.
 • ۲-۷: آکادمی تبدیل، جایی برای شمایی است که می‌خواهید دانش خود را در زمینهٔ ارزهای دیجیتال، بهبود بخشید.

پایین صفحات سایت (فوتر)

در هر صفحه‌ای از سایت تبدیل که باشید، اگر با پایین صفحه (فوتر) بروید، با موارد زیر روبه‌رو می‌شوید که به توضیح هر یک می‌پردازیم (از توضیح مواردی که قبلاً توضیح داده شده‌اند، صرف‌نظر می‌کنیم):

 • ۳-۱: با دانلود اپلیکیشن موبایل تبدیل، تجربهٔ خوبی از ترید را پشتِ‌سر خواهیدگذاشت.
 • ۳-۲: در قسمت تماس با ما، می‌توانید آدرس و تلفن و ایمیل تبدیل را ملاحظه کنید.
 • ۳-۳: خواندن قوانین و مقررات صرافی ارز دیجیتال تبدیل، بی‌شک کمک زیادی به شما می‌کند تا از نوع تعامل خود، کاملاً آگاه باشید. پیشنهاد می‌کنیم مطالعهٔ این قسمت را جدی بگیرید.
 • ۳-۴: از دیگر خدمات صرافی تبدیل، مشاورهٔ رایگان است. کارشناسان ما آماده‌اند که پاسخ‌گوی سؤالات مشاوره‌ای شما باشند. هدف تبدیل همواره تلاشی برای ایجاد گشایش در مسیر زندگی افراد بوده و خدمت مشاورهٔ رایگان، نمودی از آن است.
 • ۳-۵: برای هر ارز دیجیتال، صفحه‌ای با نام خرید آن ارز وجود دارد که در آن می‌توانید از محاسبه‌گر تبدیل استفاده کنید، نمودار آن‌را ببینید، وارد پنل خرید و فروش شوید و راهنمای خرید و فروش آن ارز و سؤالات متداول را ببینید. به‌طور مثال صفحهٔ خرید بیت‌کوین به‌صورت زیر است:
 • ۳-۶: در این قسمت می‌توانید تبدیل را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، توییتر، لینکدین، فیس‌بوک و آپارات دنبال کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتماً اینستاگرام تبدیل را دنبال کنید تا از جشنواره‌ها (مانند جمعه‌های بدون کارمزد) و اطلاعیه‌ها و اخبار و بسیار موارد جذاب دیگر مطلع باشید.
 • ۳-۷: این علامت را در همه صفحات سایت مشاهده می‌کنید که با کلیک بر روی آن، به صفحهٔ پشتیبانی می‌روید. در این صفحه، شمارهٔ تماس با پشتیبانی و سؤالات متداولی که ممکن است شما نیاز داشته‌باشید از پشتیبانی بپرسید، می‌بایید. در این صفحه حالا می‌توانید با زدن دکمه‌ای که در سمت چپ پایین قرار دارد، وارد چت‌باکس شوید و پشتیبانی آنلاین تبدیل را تجربه کنید.

پس از ورود به حساب کاربری

پس از آن‌که در صفحهٔ اصلی، ثبت‌نام کنید یا وارد حساب کاربری خود در تبدیل شوید، با صفحهٔ زیر روبه‌رو می‌شوید (به‌طور پیش‌فرض وارد داشبورد خود می‌شوید):

حال به توضیح موارد می‌پردازیم. با زدن روی قسمت ۱-۴، موارد زیر را مطابق عکس خواهیدداشت:

 • ۴-۲: با زدن دکمهٔ خروج، می‌توانید از حساب کاربری خود خارج شوید.
 • ۴-۳: با زدن داشبورد، وارد داشبورد خود می‌شوید که در آن می‌توانید ارزش کل تقریبی دارایی خود را به تتر و تومان ببینید (دقت کنید شما مالک این مقدار تتر و تومان نیستید، بلکه ارزش تمام دارایی شما معادل این مقدار است)؛ دارایی خود را در هر رمزارز ببینید و عملیاتی روی هر یک انجام دهید.
 • ۴-۴: می‌توانید وارد کیف پول اختصاصی خود در تبدیل شوید. در این صفحه دارایی خود را می‌توانید مشاهده کنید. به‌طور مثال با زدن فلش کنار تتر، می‌توانید آن‌را واریز، برداشت و یا خرید و فروش (معامله) کنید. هم‌چنین اگر آدرس والت خود را به فردی داده‌اید و مایلید زمان انقضای آن تمدید شود، درخواست تمدید آدرس را می‌دهید و اگر یک واریزی داشتید اما به حساب‌تان نرسیده، می‌توانید فرمی برای آن پر کنید. هم‌چنین می‌توانید از قابلیت داست (DUST) نیز استفاده کنید. نحوهٔ کار آن بدین‌صورت است که مقاددیر کوچکی از ارزهای مختلف که در کیف پول شما وجود دارد را مستقیم به تتر تبدیل می‌کند.
 • ۴-۵: با زدن سفارشات من، می‌توانید سفارشات خرید یا فروشی را که داده‌اید مشاهده کنید.
 • ۴-۶: با زدن تاریخچهٔ من، می‌توانید تاریخچهٔ واریز و برداشت و داست و خلاصه تراکنش‌های خود را ببینید.
 • ۴-۷: قسمت جذاب دعوت از دوستان! در این قسمت، به شما یک لینک اختصاصی داده می‌شود که اگر دوست شما با این لینک در تبدیل ثبت‌‌نام کند، هم ۱۰ درصد تخفیف کارمزد معاملاتی به وی تعلق می‌گیرد و هم ۲۰ درصد از کارمزد معاملات دوست‌تان، متعلق به شما می‌شود. در این قسمت تعداد دوستان شما و هم‌چنین مقداری از کارمزدشان که به شما تعلق گرفته، قابل مشاهده است.
 • ۴-۸: با رفتن به تنظیمات می‌توانید تنظیمات ۳ مورد زیر را دسترسی داشته‌باشید:
 • با زدن اطلاعات بانکی، می‌توانید می‌توانید حساب بانکی‌ای را که برای حساب تبدیل خود تنظیم کرده‌اید، حذف کنید یا حساب‌های بانکی جدیدی اضافه کنید.
 • در مورد دوم، امنیت و اطلاع‌رسانی حساب خود را مدیریت می‌کنید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، فعال‌بودن یا نبودن اطلاع‌رسانی‌ها را می‌توانید کنترل کنید. هم‌چنین می‌توانید ورود دومرحله‌ای را فعال کنید؛ بدین‌صورت که هربار بخواهید وارد حساب تبدیل خود شوید، علاوه بر رمز عبور، باید کدی را که به گوشی یا ایمیل شما ارسال می‌شود، وارد نمایید. مورد آخر نیز Google Authenticator است. روش کار آن بدین‌صورت است که کد تأیید ۶ رقمی‌ای را تولید می‌کند و این کدها هر ۳۰ ثانیه یک‌بار عوض می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر به مقالهٔ راهنمای تبدیل دربارهٔ Google Authenticator مراجعه کنید.
 • در مورد سوم می‌توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.
 • ۴-۹: با زدن دکمهٔ معامله، وارد نمای بازارها می‌شوید. با زدن روی هر رمزارز مانند بیت‌کوین، وارد صفحهٔ خرید و فروش آن می‌شوید و می‌توانید سفارش خرید یا سفارش فروش خود را ثبت کنید.

سخن آخر

صرافی ارز دیجیتال تبدیل، با ارائهٔ خدمات به‌روز و پشتیبانی از بیش از ۶۰ ارز دیجیتال، مکانی امن و مطمئن برای شماست که می‌خواهید حرفه‌ای معامله کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.