راهنمای فروش ارزدیجیتال در صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل

برای فروش ارزدیجیتال بر روی صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال تبدیل باید از قبل درکیف‌ پول‌تان بر روی سایت تبدیل ارزدیجیتال داشته باشید. این بدین معناست که یا باید قبلا ارز دیجیتال خریداری کرده باشید و یا از سایت یا کیف پول‌های دیگر به کیف پول‌تان بر روی تبدیل انتقال داده باشید.

قیمت ارز دیجیتال

گام ۱ – انتخاب بازار معاملاتی

برای مطمئن شدن از موجودی قابل معامله ابتدا از نوار بالای سایت به کیف پول‌تان رفته و پس از اطمینان از داشتن ارزدیجیتال. برای فروش ارزدیجیتال می‌توانید از تب خرید و فروش بازار مورد نظرتان انتخاب نمایید و به معامله بپردازید. برای مثال ما می‌خواهیم تتر‌مان را بفروشیم و تومان دریافت کنیم پس بازار (تتر-تومان) را انتخاب می‌کنیم. (در صورتی که بخواهید بیت کوین بفروشید، بازار بیت کوین – تومان را انتخاب نمایید و …)

راهنمای فروش ارزدیجیتال در صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال تبدیل - گام ۱

گام ۲ – آشنایی با صفحه بازار معاملات

در گام بعدی وارد بازار می‌شوید. ابتدا بخش‌های مختلف بازار را به اختصار توضیح می‌دهیم. در صورتی که علاقمند هستید با جزئیات با بازار آشنا شوید به راهنمای جامع بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال تبدیل مراجعه نمایید.  (توجه نمایید تصاویر مربوط به لپ‌تاپ می‌باشد و در موبایل نام‌ها یکسان اما چیدمان کمی متفاوت است. در صورت نیاز می‌توانید به راهنمای موبایل مراجعه بفرمایید.)

۲-۱  در این بخش می‌توانید بازارهای مختلف را برای معامله انتخاب نمایید. بازارهایی که نام دوم بر حسب تومان است یعنی با تومان می‌توانید خرید نمایید و بازارهایی که نام دوم تتر،‌یعنی با تتر می‌توانید خرید و فروش نمایید. با کلیک کردن بر روی عنوان می‌توانید بازار‌های جدید را انتخاب نمایید.

۲-۲  (وضعیت بازار‌های جهانی) در این بخش آخرین قیمت جهانی ارزهای دیجیتال به همراه تغییرات ۲۴ ساعت اخیرشان نمایش داده می‌شود.

۲-۳ (معاملات اخیر) در این بخش آخرین معاملاتی که در بازار انجام شده است را به همراه قیمت و زمان می‌توانید مشاهده نمایید.

۲-۴ در این بخش خلاصه‌ای از اطلاعات ۲۴ ساعت اخیر بازاری که در آن هستید نمایش داده می‌شود. شامل بالاترین قیمت معامله شده، پایین‌ترین قیمت معامله شده، حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر، تغییرات ۲۴ ساعت اخیر، و آخرین معامله

۲-۵ نمودار قیمت بازاری که بر روی آن قرار دارید. شما می‌توانید با ابزار‌های مختلفی که در دسترس دارید به تحلیل ارز مورد نظر خود بپردازید.

۲-۶ محل قرار دادن سفارش‌های خرید

۲-۷ محل قرار دادن سفارش‌های فروش

۲-۸ لیست سفارش‌های خرید و فروش (خریدارن و فروشندگان) به همراه قیمت و حجم مورد انتظارشان

۲-۹ سفارش‌های فعال شما

۲-۱۰ لیست آخرین سفارش‌های انجام شده‌ی شما

راهنمای فروش ارزدیجیتال در صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال تبدیل - گام ۲

گام ۳ – انجام معامله

روش‌های انجام معاملات

برای انجام معاملات ۲ شیوه وجود دارد. در ابتدا به معرفی این دو شیوه می‌پردازیم و سپس، نحوهٔ انجام آن‌ها در صرافی تبدیل را شرح می‌دهیم.

ثبت سفارش (limit order)

در این حالت شما قیمت مد نظر به همراه مقدار ارز را انتخاب کرده و درخواست فروش را می‌زنید. درخواست شما در لیست خریداران و فروشندگان (۸-۲) قرار می‌گیرد. و در صورتی که در سمت مقابل آن درخواست مشابهی وجود داشته باشد بلافاصله اجرا می‌شود. و در غیر این صورت در لیست باقی می‌ماند تا فردی حاضر باشد به قیمت پیشنهادی شما با شما معامله کند.

این امکان برای شما وجود دارد که سفارشتان را از بخش سفارش‌های فعال لغو نمایید.

سفارش آنی (market order)

در این حالت شما فقط مقدار و یا مبلغ کل مد نظرتان را وارد می‌نمایید و سفارش به صورت آنی انجام می‌شود. در حقیقت در صورتی که فروش آنی انجام دهید، به ترتیب به تمام خریداران موجود در صف خرید، می‌فروشید. (به قیمتی که خریداران تعیین کرده‌اند)

پس فرق سفارش آنی و ثبت سفارش در این است که سفارش آنی بلافاصله به قیمتی که تعیین می‌شود اجرا می‌شود ولی ثبت سفارش، سفارش شما را به قیمتی که شما تعیین می‌کنید در سایت قرار می‌دهد و ممکن است بلافاصله اجرا نشود.

چگونه ثبت سفارش انجام دهیم؟

در بخش ۱-۳ موجودی شما نمایش داده می‌شود، در بخش ۲-۳ قیمت مد نظر برای هر واحد از ارز انتخابی را وارد می‌نمایید. برای تعیین قیمت مد نظر از جدول آخرین معاملات، سفارش‌های خرید و فروش و نمودار می‌توانید استفاده نمایید. در بخش ۳-۳ تعداد ارز مد نظر‌تان را وارد نمایید و در انتها جمع مبلغ سفارش شما در بخش ۴-۳ نمایش داده می‌شود. همچنین شما می‌توانید به صورت مستقیم کل مبلغ سفارش (حجمی که می‌خواهید بفروشید) را در این بخش وارد کرده تا قیمت هر واحد ارز در بخش ۲-۳ خود به خود محاسبه شود. و نهایتا برای ثبت سفارش دکمه‌ٔ خرید را بزنید.

راهنمای فروش ارزدیجیتال در صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال تبدیل - گام ۳

برای مثال ما می‌خواهیم به قیمت ۲۶۴۰۰ تومان،‌ تعداد ۴.۹۸ تتر خریداری نماییم،‌ که پس از وارد کردن اطلاعات و زدن دکمه‌ٔ فروش سفارش ما با مشخصات ذکر شده در صف فروشندگان قرار می‌گیرد و در تب سفارش‌های فعال نیز قابل مشاهده می‌باشد.

راهنمای فروش ارزدیجیتال در صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال تبدیل - گام ۲-۳

چگونه سفارش آنی انجام دهیم؟

برای فروش آنی ارز دیجیتال به تب سفارش آنی رفته و تعداد ارز مورد نظر یا مبلغ کل سفارش را وارد نمایید و فروش را انجام دهید.

همانطور که مشاهده می‌نمایید. در بخش ۶-۳ موجودی شما نمایش داده شده، در ۷-۳ سفارش آنی را انتخاب می‌نمایید. در بخش ۸-۳ تعداد ارز مورد نظر را انتخاب کرده و مبلغ کل بر حسب سفارش های موجود در آن لحظه در بخش ۹-۳ نمایش داده می شود (سفارش‌ها ممکن است لحظه به لحظه تغییر کنند.) همچنین شما می‌توانید مبلغ کل سفارش را در ۹-۳ وارد نمایید و بر حسب سفارش‌های موجود تعداد خود به خود تعیین شود. با زدن دکمه‌ی فروش سفارش به صورت آنی اجرا می‌شود.

راهنمای فروش ارزدیجیتال در صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال تبدیل - گام ۳-۳

گام ۴ – مشاهدهٔ تغییرات کیف پول

پس از انجام معامله‌ی آنی، سفارش‌های انجام شده‌ی در تب سفارش‌های انجام شده قابل مشاهده است. همچنین در صورتی که سفارشی در ثبت سفارش، ثبت کنید و بعدا اجرا شود در بخش سفارشات و همچنین سفارش‌های انجام شده قابل مشاهده است.

برای مشاهده‌ٔ دارایی خود می‌توانید از تب بالای صفحه به کیف‌پول خود مراجعه نمایید. و اجرا شدن سفارش عادی می‌توانید از تب بالای صفحه به کیف پول رفته و در آنجا موجودی را مشاهده نمایید. دقت نمایید مقدار دریافت شده پس از کسر کمیسیون معاملات نمایش داده می‌شود.

در این مثال موجودی تتر صفر شده (فروش رفته) و به تومان شما افزوده شده.

راهنمای فروش ارزدیجیتال در صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال تبدیل - گام ۴

امیدواریم که بر روی صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل با آرامش خاطر بتوانید به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. اگر پاسخ پرسش‌تان را هنوز دریافت نکرده‌اید می‌توانید به راهنمای گام‌ به گام بازگردید.

فروش سریع بیت‌کوین

فروش سریع اتریوم

فروش سریع ترون

فروش سریع تتر

فروش سریع پکس گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط