راهنمای خرید ارز دیجیتال از صرافی ارز دیجیتال تبدیل

به راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال بر روی پلتفرم معاملاتی تبدیل خوش آمدید. پیش از آنکه با جزئیات به نحوه‌ی خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازیم، ابتدا گام‌های اصلی خرید و فروش را برایتان شرح می‌دهیم.

برای خرید فروش بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال بر روی صرافی آنلاینِ ارزهای دیجیتال تبدیل ابتدا باید در سایت ثبت نام نمایید و سپس احراز هویت شوید. در مرحله‌ی بعدی باید کیف پول‌تان را شارژ تومانی کرده (به آن وجه نقد واریز نمایید.) و نهایتا بازار مورد نظرتان را انتخاب نمایید و در آن به خرید و فروش بپردازید.

بازارها به صورت زوج نمایش داده می‌شوند. مثلا بازار (تتر – تومان) به این معناست که شما با تومان، تتر خریداری می‌کنید و بازار (بیت کوین – تومان) به این معناست که شما با تومان، بیت کوین خریداری می‌کنید. همچنین بازار (بیت‌کوین-تتر) به این معناست که شما با استفاده از تتر، بیت‌کوین خریداری می‌کنید. توجه نمایید همیشه در بازارهای (ارز۱ – ارز۲)، شما با ارز۲، ارز۱ را خریداری می‌نمایید. (تمامی توضیحات در مورد فروش هم صادق است.)

گام ۱

۱- پس از ثبت نام و احراز هویت. به صفحه‌ی اصلی سایت بروید و پس از وارد کردن شماره تلفن همراه و کلمه‌ی عبور خود وارد سایت شوید.

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۱

گام ۲

۲. پس از ورود در صورتی که در کیف پول خود تومان دارید (آن‌را قبلا شارژ کرده‌اید) به گام ۶ بروید. در غیر این صورت از نوار بالای صفحه به تب کیف پول بروید تا کیف پول خود را شارژ ‌نمایید. قبل از خرید (همانند خرید سهام از کارگزاری) نیاز است تا کیف پول خود را تومانی شارژ نمایید و سپس اقدام به خرید و فروش نمایید. (برای توضیحات دقیق‌تر می‌توانید به راهنمای واریز تومانی نیز مراجعه نمایید.)

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۲

گام ۳

۳. در بخش کیف پول از روی نوار تومان بر روی گزینه‌ی واریز کلیک نمایید.

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۳

گام ۴

۴. در قسمت ۱-۴ مبلغ مورد نظرتان را وارد نمایید، سپس شماره کارتی که می‌خواهید واریز را از آن انجام دهید از قسمت ۲-۴ انتخاب کنید. این شماره کارت همان حسابی است که در هنگامی ثبت نام ثبت نموده اید. (برای اضافه کردن کارت جدید می‌توانید به قسمت تنظیمات رفته و در آنجا کارت جدیدی را تعریف نمایید. این کارت قبل از اضافه شدن به لیست کارت‌های شما باید توسط کارشناسان ما تایید شود.) در انتها دکمه‌ی واریز را بزنید.

توجه نمایید درگاه پرداخت به تومان می‌باشد.

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۴

گام ۵

۵. دراین مرحله‌ شما به درگاه پرداخت می‌روید و با وارد کردن اطلاعات خود تراکنش را نهایی می‌کنید. پس از واریز موفق، شما با پیام زیر مواجه می‌شوید و کیف پول شما باید به میزان وجه واریزی، موجودی تومانی‌اش افزایش یافته باشد.

توجه داشته باشید، ممکن است به دلیل خطای درگاه پرداخت وجه از حساب شما کسر شود اما به کیف پول شما اضافه نشود. در این حالت در کمتر از یک ساعت وجه به حساب شما باز خواهد گشت. در صورتی که بازگشت به حساب شما با تاخیر صورت گرفت از طریق چت آنلاین در صفحه‌ی دشبورد به همکاران ما اطلاع دهید تا مشکل را رفع نمایند.

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۵

گام ۶

۶. همان‌طور که مشاهده می‌فرمایید بخش تومان کیف پول به میزان مبلغ پرداختی شارژ‌ شده است. برای خرید ارز دیجیتال می‌توانید از تب خرید و فروش بازار مورد نظرتان انتخاب نمایید و به معامله بپردازید. برای مثال ما می‌خواهیم با استفاده از تومان، تتر بخریم و از لیست بازار (تتر – تومان) را انتخاب می‌کنیم.

(به دلیل بروز رسانی مستمر سایت ممکن ظاهر برخی منوها کمی تغییر کرده باشد.)

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۶

گام ۷

۷. در گام بعدی وارد مارکت می‌شوید. قبل از اینکه اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال نمایید ابتدا بخش‌های متخلف بازار را به اختصار توضیح می‌دهیم. در صورتی که علاقند هستید با جزئیات با بازار آشنا شوید به راهنمای جامع بازار خرید و فروش ارزهای دیجتال تبدیل مراجعه نمایید. (توجه نمایید تصاویر مربوط به لپ‌تاپ می‌باشد و در موبایل نام‌ها یکسان اما چیدمان کمی متفاوت است. در صورت نیاز می‌توانید به راهنمای موبایل مراجعه بفرمایید.)

۷-۱  در بخش می‌توانید بازارهای مختلف را برای معامله انتخاب نمایید. بازارهایی که نام دوم بر حسب تومان است یعنی با تومان می‌توانید خرید نمایید و بازارهایی که نام دوم تتر،‌ یعنی با تتر می‌توانید خرید و فروش نمایید. با کلیک کردن بر روی عنوان می‌توانید بازار‌های جدید را انتخاب نمایید.

۷-۲  (وضعیت بازار‌های جهانی) در این بخش آخرین قیمت جهانی ارزهای دیجیتال به همراه تغییرات ۲۴ ساعت اخیرشان نمایش داده می‌شود.

۷-۳ (معاملات اخیر) در این بخش آخرین معاملاتی که در بازار انجام شده است را به همراه قیمت و زمان می‌توانید مشاهده نمایید.

۷-۴ در این بخش خلاصه‌ای از اطلاعات ۲۴ ساعت اخیر بازاری که در آن هستید نمایش داده می‌شود. شامل بالاترین قیمت معامله شده، پایین‌ترین قیمت معامله شده، حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر، تغییرات ۲۴ ساعت اخیر، و آخرین معامله

۷-۵ نمودار قیمت بازاری که بر روی آن قرار دارید. شما می‌توانید با ابزار‌های مختلفی که در دسترس دارید به تحلیل ارز مورد نظر خود بپردازید.

۷-۶ محل قرار دادن سفارش‌های خرید

۷-۷ محل قرار دادن سفارش‌های فروش

۷-۸ لیست سفارش‌های خرید و فروش (خریداران و فروشندگان) به همراه قیمت و حجم مورد انتظارشان

۷-۹ سفارش‌های فعال شما

۷-۱۰ لیست آخرین سفارش‌های انجام‌شده‌ی شما

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۷

گام ۸

۸. برای انجام معاملات ۲ شیوه وجود دارد.

(۸ – الف) سفارش با تعیین قیمت (limit order) :

در این حالت شما قیمتی که می‌خواهید در آن ارز دیجیتال بخرید و یا بفروشید به همراه مقدار ارز را انتخاب کرده و درخواست خرید  یا فروش را می‌زنید. درخواست شما در لیست خریداران و فروشندگان (۸-۷) قرار می‌گیرد. و در صورتی که در سمت مقابل آن درخواست مشابهی وجود داشته باشد بلافاصله اجرا می‌شود. و در غیر این صورت در لیست باقی می‌ماند تا فردی حاضر باشد به قیمت پیشنهادی شما با شما معامله کند.

این امکان برای شما وجود دارد که با مراجعه به سفارش‌های فعال (۹-۷) سفارشتان را لغو نمایید.

(۸- ب) سفارش آنی (market order) :

در این حالت شما فقط مقدار و یا مبلغ کل مد نظرتان را وارد می‌نمایید و سفارش به صورت آنی انجام می‌شود. در حقیقت در صورتی که خرید آنی انجام دهید، به ترتیب از تمام فروشندگان موجود در صف فروشندگان خرید می‌نمایید. (به قیمتی که فروشندگان تعیین کرده‌اند) و در صورتی که فروش آنی انجام دهید به ترتیب به تمام خریداران موجود در صف خرید، می‌فروشید (به قیمتی که خریداران تعیین کرده‌اند)

پس فرق سفارش آنی و سفارش با تعیین قیمت در این است که سفارش آنی بلافاصله به قیمتی که تعیین می‌شود اجرا می‌شود ولی سفارش با تعیین قیمت سفارش شما را به قیمتی که شما تعیین می‌کنید در سایت قرار می‌دهد و ممکن است بلافاصله اجرا نشود.

سفارش با تعیین قیمت:

(منظور از «ثبت سفارش» در عکس زیر، همان سفارش با تعیین قیمت است) در بخش ۱-۸ موجودی شما نمایش داده می‌شود، در بخش ۲-۸ قیمت مد نظر برای هر واحد از ارز انتخابی را وارد می‌نمایید. برای تعیین قیمت مد نظر از جدول آخرین معاملات، سفارش‌های خرید و فروش و نمودار می‌توانید استفاده نمایید. در بخش ۳-۸ تعداد ارز مد نظر‌تان را وارد نمایید و در انتها جمع مبلغ سفارش شما در بخش ۴-۸ نمایش داده می‌شود. همچنین شما می‌توانید به صورت مستقیم کل مبلغ سفارش (حجمی که می‌خواهید بخرید) را در این بخش وارد کرده تا قیمت هر واحد ارز در بخش ۲-۸ خود به خود محاسبه شود. و نهایتا برای ثبت سفارش دکمه‌ی خرید را بزنید.

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۸

برای مثال ما می‌خواهیم به قیمت ۲۶۱۵۵ تومان،‌ تعداد ۵ تتر خریداری نماییم،‌ که پس از وارد کردن اطلاعات و زدن دکمه‌ی خرید سفارش ما با مشخصات ذکر شده در صف خریداران قرار می‌گیرد و در تب سفارش‌های فعال نیز قابل مشاهده می‌باشد.

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال- گام ۲-۸

سفارش آنی:

برای خرید آنی به تب سفارش آنی رفته و تعداد ارز مورد نظر یا مبلغ کل سفارش را وارد نمایید و خرید را انجام دهید.

همانطور که مشاهده می‌نمایید. در بخش ۶-۸ موجودی شما نمایش داده شده، در ۷-۸ سفارش آنی را انتخاب می‌نمایید. در بخش ۸-۸ تعداد ارز مورد نظر را انتخاب کرده و مبلغ کل بر حسب سفارش‌های موجود در آن لحظه در بخش ۹-۸ نمایش داده می شود (سفارش‌ها ممکن است لحظه به لحظه تغییر کنند.) همچنین شما می‌توانید مبلغ کل سفارش را در ۹-۸ وارد نمایید و بر حسب سفارش‌های موجود تعداد خود به خود تعیین شود. با زدن دکمه‌ی خرید سفارش به صورت آنی اجرا می‌شود.

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۳-۸

گام ۹

۹. پس از انجام معامله‌ی آنی، سفارش‌های انجام شده‌ی در تب سفارش‌های انجام شده قابل مشاهده است. همچنین در صورتی که سفارشی در سفارش با تعیین قیمت ثبت کنید و بعدا اجرا شود در بخش سفارشات و همچنین سفارش‌های انجام شده قابل مشاهده است.

برای مشاهده‌ی دارایی خود می‌توانید از تب بالای صفحه به کیف‌پول خود مراجعه نمایید. و اجرا شدن سفارش عادی می‌توانید از تب بالای صفحه به کیف پول رفته و در آنجا موجودی را مشاهده نمایید. دقت نمایید مقدار دریافت شده پس از کسر کمیسیون معاملات نمایش داده می‌شود.

راهنمای گام‌ به گام خرید ارزدیجیتال - گام ۹

امیدواریم که بر روی صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل با آرامش خاطر بتوانید به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. اگر پاسخ پرسش‌تان را هنوز دریافت نکرده‌اید می‌توانید به راهنمای گام‌ به گام بازگردید.

16 پاسخ

  1. سلام و احترام
   وقت‌تون بخیر
   حداقل مقدار معامله در بازارهای تتری، ۱۰ تتره و کم‌تر از این مقدار، سفارش ثبت نمی‌شه
   با تشکر از حضور ارزشمند شما

   1. با سلام وخسته نباشید
    بعد از خرید یک ارز مثلا بت کوین تا چند مدت میتوانیم ان را درهمین صرافی نگه داریم؟ ۰
    ایا لازم است ارز رابه یک والت دیگر انتقال دهیم

 1. سلام خیلی عالی هستش فقط مشکل تبدیل موبایل خیلی کند هستش انشالله برطرف بشه ویکی هم اگر درصد کارمزدهارا کم ترکنه خیلی عالی میشه اخه هرکاری انجام میشه کارمزد چیزی نمی ماند مخصوصا اگر اربه ار دربیاد همان کارمز ضرر هستش اگرهم که ضرر داشته باشی که هیچ… ممنون این یک پیشنهاد بود

 2. سلام
  من می خواهم وقتی خرید میکنم ارز خرید شده مستقیم به کیف پول خودم منتقل شود چطور این کار ممکن است
  متشکرم

  1. سلام دوست عزیز بعد از خرید میتوانید گزینه برداشت را بزنید و ادرس کیف پول مدنظر خودتون رو وارد کنید و به کیف پول خودتون منتقل کنید

 3. سلام خسته نباشین.میگم ارزش دارایی مون میشه برداشت کنیم یا به ارز تبدیل کنیم.باتشکر

  1. سلام دوست عزیز شما میتوانید با زدن روی گزینه برداشت دارایی های خود را به حساب بانکی خود واریز کنید

 4. من میخواستم بدونم ایا میشه رمز ارزی که خریداری کردم به جای انتقال به کیف پول تبدیل به یک کیف پول دیگری خارج از سامانه تبدیل میشه فرستاد

  1. سلام دوست عزیز شما می توانید بعد از خرید و واریز کردن به کیف پول تبدیل گزینه برداشت رو بزنید و با ادرسی که بهتون میده به کیف پول مدنظر خودتون واریز کنید

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید