چند توصیه امنیتی که خوب است بخوانید!

در این پست، سراغ چند نکته‌ی کوتاه امنیتی می‌رویم که توجه به آن‌ها الزامی است و منجر به امن‌ترشدن حساب کاربری شما در تبدیل می‌شود.

از آن‌جا که مشاهده شده‌است تعدادی از سایت‌های جعلی، اقدام به کلاه‌برداری فیشینگ از طریق نام صرافی تبدیل کرده‌اند، لازم دانستیم رعایت برخی نکات امنیتی را خدمت شما یادآور شویم تا اطلاعات و دارایی‌های شما در امنیت کامل باشد. لطفاً به نکات زیر توجه نمایید:

۱- اطلاعات حساب خود را به هیچ وجه، در اختیار اشخاص غیر قرار ندهید.

۲- هرگاه وارد سایت تبدیل شدید، حتماً بررسی بفرمایید که دامنه‌ی سایت، tabdeal.org باشد. اگر دامنه، عنوان دیگری داشت، هیچ فعالیتی در آن سایت نداشته‌باشید.

۳- ممکن است وقتی در موتورهای جست‌وجوگر، نام تبدیل را جست‌وجو می‌کنید، سایت‌های کلاه‌برداری قصد داشته‌باشند با اسم و ظاهری مشابه تبدیل، فریب‌تان دهند و اطلاعات حساب شما را دریافت کرده و از این طریق، وارد حساب‌تان شوند.

به هیچ عنوان وارد سایت‌هایی که دامنه‌ای غیر از tabdeal.org دارند، نشوید!

۴- حتماً توجه داشته‌باشید که اپلیکیشن موبایل تبدیل را از منابع معتبر مانند گوگل‌پلی و کافه‌بازار دریافت نمایید؛ برخی نسخه‌‌های جعلی از اپلیکیشن تبدیل ممکن است منتشر شده‌باشند که پس از دریافت اطلاعات کاربر، اقدام به کلاه‌برداری تحت نام آن کاربر می‌کنند؛ حتماً دقت داشته‌باشید که اپلیکیشن را از منبع معتبری دانلود نمایید.

۵- تبدیل، هیچ‌گاه اخطاری مشابه اخطار زیر نمی‌دهد (حتماً عکس زیر را مشاهده بفرمایید):

۶- به‌عنوان بهترین پیشنهاد، دو لایهٔ امنیتی زیر را فعال کنید:

۱) ورود دومرحله‌ای با استفاده از پیامک و ایمیل

۲) تأیید هویت دومرحله‌ای با استفاده از Google Authenticator

با استفاده از تأیید هویت دومرحله‌ای، برای هر بار ورود، نیاز به کدی است که برای شما پیامک و ایمیل می‌شود (همانند رمز پویای بانکی). با فعال‌سازی تأیید هویت دومرحله‌ای گوگل نیز زمانی که نیاز است برداشتی از حساب شما انجام شود، لازم است کدی که هر ۳۰ ثانیه تغییر می‌کند و در نرم‌افزار Google Authenticator در گوشی شما قابل مشاهده است، وارد شود. آموزش فعال‌سازی تأیید هویت دومرحله‌ای گوگل را می‌توانید این‌جا مطالعه فرمایید.

۷- سعی کنید رمز عبور حساب تبدیل شما، متفاوت از رمز عبور حساب ایمیل شما باشد.

تمامی موارد بالا، جهت افزایش امنیت حساب کاربری شما در تبدیل است. ما در تبدیل، شبانه‌روز در تلاشیم تا لایه‌های امنیتی حساب کاربری را بیشتر کنیم. امیدواریم با به‌کاربستن موارد بالا، گامی بزرگ در جهت امن‌کردن حساب کاربری خود بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط