آموزش خرید آسان

آموزش خرید آسان | خرید ارز دیجیتال با یک دکمه و تبدیل مستقیم رمزارزها به یک‌دیگر

در این مطلب از راهنمای تبدیل، قرار است ویژگی بسیار جذاب و پرکاربرد خرید آسان را در صرافی ارز دیجیتال تبدیل معرفی کنیم و سپس نحوه استفاده از آن را بررسی کنیم.

قیمت ارز دیجیتال

خرید آسان چیست؟

خرید آسان همان‌طور که از اسم آن مشخص است، برای آسان‌کردن خرید ارز دیجیتال است. به‌طور مثال شما با یک دکمه می‌توانید بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را خریداری کنید و یا ارز دیجیتال خود را با یک دکمه، به فروش برسانید. هم‌چنین در خرید آسان، شما می‌توانید مقداری از رمزارز خود را به‌طور مستقیم به یک رمزارز دیگر تبدیل کنید. یعنی به‌طور مثال در کیف پول خود، ۱۵۵ دوج کوین دارید و می‌خواهید مستقیما آن ‌را به مقدار معادل شیبا تبدیل کنید. در این صورت می‌توانید از خرید آسان استفاده کنید. حالا چرا روش‌های سنتی دیگر نه؟ با راهنمای تبدیل همراه باشید تا خرید آسان را بیشتر بشناسیم.

تبدیل مستقیم رمزارزها به یک‌دیگر، از جمله قابلیت‌هایی است که در کم‌تر صرافی ارز دیجیتال در سطح جهان وجود دارد. به‌طور مثال این قابلیت در صرافی بایننس با اسم Convert وجود دارد. اما در صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال، تا زمان نوشتن این مقاله، هیچ صرافی‌ای این قابلیت را هنوز دارا نشده‌است. صرافی ارز دیجیتال تبدیل به‌عنوان اولین صرافی داخلی و برای راحتی کاربران خود، تبدیل مستقیم رمزارزها به یک‌دیگر را در قالب خرید آسان، آماده کرده‌است.

قبل از این‌که آموزش خرید آسان را مطرح کنیم، ابتدا راجع‌به این صحبت کنیم که اصلا چرا باید از خرید آسان استفاده کنیم؟ وقتی می‌توان در بازار بیت‌کوین – تومان، سفارش خرید گذاشت، چرا باید بخواهیم از خرید آسان استفاده کنیم؟ یا وقتی می‌توان دوج‌کوین را فروخت و تبدیل به تتر کرد و با تتر، شیبا خرید، چه نیازی به تبدیل مستقیم دوج کوین به شیبا وجود دارد؟

چرا خرید آسان؟

خرید آسان فقط آمده‌است که کار را راحت‌تر کند. آری در بازار بیت‌کوین – تومان، می‌توان سفارش خرید گذاشت و بیت‌کوین دریافت کرد اما با استفاده از خرید آسان، این کار، به‌راحتی و سرعت بالا صورت می‌گیرد و هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. خرید آسان مخصوصاً برای افرادی که مبتدی هستند و هنوز تسلط بر بازار ارز دیجیتال پیدا نکرده‌اند، بسیار مناسب است.

هم‌چنین در مثال دوج‌کوین و شیبا که زده شد، فرض کنید شما در کیف پول خود، مقداری دوج کوین دارید و ناگهان موقعیت بسیار خوبی را برای خرید شیبا شناسایی می‌کنید. در این زمان لازم است با سرعت بالایی عمل کنید تا از این فرصت، حداکثر استفاده را برده‌باشید. در این زمان، ثبت سفارش برای فروش دوج کوین و سپس ثبت سفارش برای خرید شیبا ممکن است دشوار باشد؛ اما با استفاده از خرید آسان، با چند کلیک ساده، دوج‌کوین شما به شیبا شما تبدیل می‌شود.

حالا برویم سراغ آموزش تصویری و گام‌به‌گام خرید آسان در تبدیل؛ در نظر داشته‌باشید آموزش گام‌به‌گام خرید آسان را در ۲ حالت می‌بینیم:

۱) تبدیل مستقیم رمزارزها به یک‌دیگر،

۲) خرید و فروش ارز دیجیتال با تومان و تتر.

ابتدا تبدیل مستقیم رمزارزها به یک‌دیگر را با هم ببینیم.

آموزش گام‌به‌گام خرید آسان (تبدیل مستقیم رمزارزها به یک‌دیگر)

فرض کنید در کیف پول خود دوج‌کوین داریم و می‌خواهیم ۱۵۵ دوج‌کوین را به شیبا تبدیل کنیم (دقت کنید هریک از ارزهای موجود در تبدیل را می‌توان به هر یک ارزهای دیگر تبدیل کرد اما این‌جا صرفا برای مثال، تبدیل دوج‌کوین به شیبا را مرور می‌کنیم).

۱- ابتدا به سایت تبدیل به آدرس tabdeal.org می‌رویم و ثبت‌نام/ورود می‌کنیم.

برای آموزش ثبت‌نام و احراز هویت نیز می‌توانید به مقالات مربوطه در راهنمای تبدیل مراجعه کنید.

۲- پس از ورود، به صفحه داشبورد خود می‌رویم. با زدن دکمه «خرید آسان»، وارد آن می‌شویم.

۳- در صفحه خرید آسان، اجزای زیر وجود دارند که تک‌تک آن‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.

۳-۱: در این قسمت، مقدار ارزی که می‌خواهید بدهید را مشخص می‌کنید و مقدار ارزی که دریافت می‌کنید نیز در همین قسمت مشخص می‌شود. در این قسمت مشخص شده‌است مقداری که می‌توانید وارد کنید باید در چه محدوده‌ای باشد. به‌طور مثال در این‌جا، مقدار دوج‌کوین باید بین ۱۲۰ تا ۱۲۰,۰۰۰ دوج‌کوین باشد.

۳-۲: در این قسمت، موجودی ارز‌های شما (در این‌جا دوج‌کوین و شیبا) نشان داده می‌شود. اگر قصد دارید تمام موجودی دوج کوین خود را به شیبا تبدیل کنید، روی موجودی دوج کوین در این بخش کلیک کنید.

۳-۳: با زدن این دکمه، جای دو ارز (دوج‌کوین و شیبا) عوض می‌شود. یعنی وقتی روی حالت تبدیل دوج‌کوین به شیبا قرار داریم، با زدن این دکمه، به حالت تبدیل شیبا به دوج‌کوین می‌رویم.

۳-۴: در این قسمت می‌توانید بررسی کنید که در ازای یک دوج کوین، چه مقدار شیبا دریافت می‌کنید.

۴- حالا برویم سراغ تبدیل دوج‌کوین به شیبا.

در قسمت ۱-۴، مقدار ۱۵۵ را وارد می‌کنیم (می توانیم ۱۲۰ تا ۱۲۰ هزار را وارد کنیم). پس از وارد کردن مقدار مورد نظر دوج کوین، مقدار شیبایی که می‌توانید دریافت کنید در قسمت ۲-۴ نشان داده می‌شود. اگر قصد دارید تمام موجودی دوج کوین خود را به شیبا تبدیل کنید، روی موجودی دوج کوین در بخش ۴-۴ کلیک کنید. همانطور که گفتیم در قسمت ۴-۳ می‌توانید قیمت شیبا نسبت به دوج کوین را بررسی کنید. حال که از تبدیل دو ارز مطمئن شدید، روی «انجام معامله» که در ۴-۵ نشان داده شده است کلیک کنید. پیش از به پایان رسیدن زمان تبدیل، دکمه «تأیید تبدیل» در بخش ۴-۶ را بزنید.

۵-در پایان، تبدیل دوج کوین به شیبا، با موفقیت انجام می‌شود.

توجه کنید که در صورتی که تبدیل با موفقیت انجام شود، صفحه‌ای مطابق ۵-۱ نشان داده می‌شود. در غیر این صورت، اگر زمان تأیید تبدیل به پایان رسیده باشد، صفحه ۵-۲ را مشاهده می‌کنید؛ برای اقدام مجدد، به صفحه خرید آسان بازگردید و دوباره امتحان کنید.

۶-در آخر نوبت به بررسی خرید‌های آسان اخیر می‌رسد.

وقتی در صفحه خرید آسان هستیم، مشاهده می‌کنیم در قسمت ۶-۱، خرید‌های آسان اخیر را نشان داده‌است. می‌توانیم با زدن روی «جزئیات» در قسمت ۶-۲، جزئیات خرید آسان مورد نظر را ببینیم. هم‌چنین اگر نمایش همه خرید‌ها در قسمت ۶-۳ را بزنیم، می‌توانیم لیست تمام خرید‌های آسان خود را مشاهده کنیم.

به حالت تبدیل شیبا به دوج‌کوین می‌رویم. اگر می خواهید همه شیباهای موجود را به دوج کوین تبدیل کنید به این صورت عمل کنید:

کافی است تبدیل دوج کوین به شیبا را از طریق دکمه ۳-۳ (در عکس مرحلهٔ سوم) برعکس کنید. برای اینکه همهٔ داراییِ شیبای خود را تبدیل کنید، روی قسمت ۷-۱ بزنید؛ تعداد کل شیباهای‌تان در بخش ۷-۲ نشان داده می‌شود و با زدن دکمه انجام معامله، تبدیل صورت می‌گیرد.

آموزش گام‌به‌گام خرید آسان (خرید و فروش ارز دیجیتال با تومان و تتر)

در قابلیت خرید آسان علاوه بر اینکه می‌توانید ارزهای دیجیتال را به یکدیگر تبدیل کنید این امکان برای شما وجود دارد که تومان را به ارز دیجیتال یا ارز دیجیتال را به تومان تبدیل کنید.

برای تبدیل تومان به ارز دیجیتالی مانند بیت کوین، مطابق تصویر ۸، می‌توانید حداقل ۴۰۰،۰۰۰ و حداکثر ۴۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان را تبدیل کنید.

علاوه بر آن می‌توانید تتر را به ارز دیجیتال و ارز دیجیتال را به تتر تبدیل کنید. در تصویر زیر تتر را به اتریوم و اتریوم را به تتر تبدیل کرده‌ایم.

همانطور که در تصویر ۹ مشاهده می‌کنید، لازم است بین ۱۵ تا ۱۵۰۰۰ تتر بدهیم و معادل آن، اتریوم دریافت کنیم. اتریوم و هر ارز دیجیتال دیگری هم قابل تبدیل به تتر است.

سخن آخر

با آموزش خرید آسان در راهنمای تبدیل در خدمت شما بودیم. امیدواریم این آموزش از صرافی ارز دیجیتال تبدیل، برای‌تان مفید بوده‌باشد. شما می‌توانید هم‌اکنون در بازار معاملاتی آنلاین تبدیل به خرید و فروش ارز دیجیتال در ساده‌ترین و امن‌ترین حالت بپردازید. کافی است به‌سادگی و در زمان کمی، ثبت‌نام و احراز هویت کنید.

خرید آسان یا خرید اسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط