6 - امنیتآموزش

چگونه دسترسی خود را به Google Authenticator بازیابی کنیم؟

در این مطلب از راهنمای تبدیل، قرار است بررسی کنیم اگر دسترسی خود را به Google Authenticator از دست دادیم، چگونه آن‌را بازیابی کنیم.

از ۱۷ مهر ۱۴۰۰، برای برداشت ارز از حساب تبدیل، فعال‌سازی تأیید هویت دومرحله‌ای گوگل (۲FA Google Authenticator) الزامی است. راهنمای فعال‌سازی ۲FA را می‌توانید در راهنمای تبدیل مشاهده کنید.

Google's Authenticator App hit a major vulnerability

در راهنمای فعال‌سازی Google Authenticator، تأکید فراوانی شده‌است که کد بازیابی خود را در جایی امن و مطمئن، یادداشت نمایید تا اگر دسترسی خود را به نرم‌افزار GA از دست دادید، بتوانید به‌راحتی آن‌را بازیابی کنید.

مرحله سوم

اما چگونه با استفاده از این کد می‌توان Google Authenticator را بازیابی کرد؟ اصلاً اگر کد بازیابی را نداشته‌باشیم، چه کنیم؟ با راهنمای تبدیل همراه باشید تا حالت‌های مختلف را بررسی کنیم.

حالات مختلف بازیابی Google Authenticator

دو حالت زیر را بررسی می‌کنیم:

  • اگر کد بازیابی خود را دارید ولی دسترسی خود را به GA از دست داده‌اید.
  • اگر کد بازیابی خود را ندارید و هم‌چنین دسترسی خود را به GA نیز از دست داده‌اید.

اگر کد بازیابی خود را دارید و دسترسی خود را به GA از دست داده‌اید

در این‌صورت، سه مرحلهٔ زیر را طی کنید.

  • نرم‌افزار Google Authenticator را در گوشی خود دانلود و نصب کنید.7__1_.png
  • GA نصب‌شده را باز کنید و دکمهٔ «+» را بزنید.8__1_.png
  • دکمهٔ Enter the key را بزنید و کد بازیابی خود را وارد کنید.9__1_.png

به‌راحتی دسترسی خود را به GA، بازیابی کردید!

اگر کد بازیابی خود را ندارید و هم‌چنین دسترسی خود را به GA نیز از دست داده‌اید

در صورتی که کد بازیابی خود را از دست داده‌اید و نرم‌افزار GA نیز از دسترس شما خارج شده‌است، تنها راهی که می‌توانید تأیید هویت دومرحله‌ای گوگل (۲FA) خود را غیرفعال کنید، این است که با پشتیبانی تبدیل، ارتباط بگیرید. یعنی باید به پشتیبانی تبدیل، از طریق چت آنلاین یا تماس تلفنی، اعلام کنید که این مشکل برای شما به‌وجود آمده‌است و می‌خواهید ۲FA خود را غیرفعال کنید.

پشتیبانی تبدیل پس از طی فرایندهای احراز هویت و تأیید آن، ۲FA شما را غیرفعال می‌کند. بعد از آن می‌توانید از اول GA خود را مطابق راهنمای فعال‌سازی GA فعال کنید.

سخن آخر

بهتر است در زمان فعال‌سازی Google Authenticator، کد بازیابی را یادداشت کنید تا در صورت نیاز به بازیابی Google Authenticator، به‌راحتی این کار را انجام دهید. امیدواریم این مطلب از راهنمای گام‌به‌گام تبدیل، برای شما مفید بوده‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.