آموزش نصب کیف پول متامسک

آموزش تصویری نحوه نصب کیف پول متاماسک (MetaMask)

در این مطلب از راهنمای صرافی ارز دیجیتال تبدیل، با آموزش نحوهٔ نصب کیف پول متامسک در خدمت شما هستیم.

مراحل نصب کیف پول متامسک (MetaMask)

 1. در گام اول شما باید اپلیکیشن متامسک را دانلود نمایید. وارد نرم‌افزار google play شوید و عبارت MetaMask Wallet را جست‌و‌جو نمایید. لطفاً دقت بفرمایید عبارتی که سرچ می‌کنید، در کادر ۱-۱ باشد. و سپس دکمه install ،۱-۲ را بزنید.
 2. پس از اینکه دانلود به پایان رسید، مطابق شکل گزینه open را بزنید.
 3. برای ادامه گزینه ۳ یا شروع را بزنید.
 4. در گام بعدی اگر می‌خواهید یک کیف پول جدید نصب نمایید گزینه ۴-۱ و اگر می‌خواهید کیف پول قدیمیتان را بازیابی نمایید گزینه ۴-۲ را بزنید. پس از انجام این کار در گام بعد باید طبق با علامت زدن باکس ۴-۳ قوانین متامسک را بپذیرید و سپس روی باکس ۴-۴ بزنید تا به مرحله بعد بروید.
 5. در گام بعدی باید یک رمز عبور انتخاب نمایید. رمز عبور خود را که حداقل باید ۸ حرف باشد در قسمت ۵-۱ وارد کرده و آن را در قسمت ۵-۲ تکرار نمایید. توجه بفرمایید که کیف پول متامسک نمی‌تواند پسورد شما را بازیابی کند. با زدن گزینه ۵-۳ این نکته را می پذیرید.
 6. با زدن دکمه ساخت پسورد،‌ پسوردتان را نهایی می‌کنید.
 7. در مرحله بعدی وارد بخش ایمن سازی کیف پول می‌شوید، با زدن گزینه ۷ فرایند را شروع می‌کنید.
 8. برای ادامه گزینه ۸ را بزنید.
 9. در این مرحله انتخاب می‌کنید که کدام گزینه امنیتی بر روی کیف پول‌تان فعال شود (اثر انگشت، چشم یا هر دو).
 10. در این مرحله شما ۱۲ کلمه امنیتی دریافت می‌کنید که باید این ۱۲ کلمه را به همان ترتیبی که مشخص شده یادداشت نمایید و در جای امنی نگه‌داری نمایید. اگر به هر دلیلی مشکلی برای گوشی شما پیش آید یا کیف پولتان به هر دلیلی پاک شود با داشتن این ۱۲ کلمه می‌توانید آن را بازیابی نمایید. این ۱۲ کلمه را به‌هیچ‌وجه در اختیار فرد دیگری قرار ندهید. با زدن گزینه ۱۰، این ۱۲ کلمه نمایش داده می‌شود.
 11. در این مرحله باید از قسمت پایین ۱۲ کلمه را به همان ترتیبی که نمایش داده شده‌بود انتخاب نمایید.
 12. پس از انتخاب ۱۲ کلمه، دکمه ۱۲ را بزنید.
 13. با زدن دکمه ۱۳ مراحل نصب را نهایی کنید.
 14. در این مرحله کیف پول متامسک از شما می‌پرسد که آیا حاضر هستید اطلاعات شما برای بهبود و توسعه محصول‌شان استفاده شود. با توجه به این‌که برای ایرانیان ممکن است مشکلاتی در ارتباط با صرافی‌ها ایجاد شود بهتر است احتیاط نمایید و گزینه ۱۴-۱ را بزنید و اجازه ندهید از اطلاعات شما استفاده شود.
 15. با زدن گزینه‌ی ۱۵-۱ مراحل نصب نهایی می‌شود. درصورتی که می‌خواهید دمویی از ویژگی‌های کیف پول برای‌تان نمایش داده شود، می‌توانید گزینه ۱۵-۲ را بزنید.
 16. نصب کیف پول شما نهایی شد. در صورتی که می‌خواهید ارزهای بیشتری را اضافه نمایید، می‌توانید از دکمه ۱۶ استفاده نمایید. توجه نمایید که کیف پول متامسک فقط ارزهایی را پوشش می‌دهد که بر بستر اتریوم وجود دارند و از ارزهایی مانند ترون و شبکهٔ TRC20 پشتیبانی نمی‌کند.
 17. پس از زدن دکمه اضافه‌کردن ارز، نام ارز موردنظر خود را در بخش ۱۷-۱ جست‌وجو نمایید و سپس آن‌را انتخاب کنید.
 18. پس از انتخاب ارز موردنظر دکمه تأیید ۱۸-۲ را بزنید.

همان‌طور که مشاهده می‌نمایید ارز موردنظر به لیست اضافه شده‌است.

سخن آخر

امیدواریم این آموزش نصب متاماسک از راهنمای تبدیل، مورد پسند شما قرار گرفته‌باشد.

اگر علاقه‌مند به یادگیری نحوهٔ واریز به متاماسک و برداشت از متاماسک و گرفتن TXID یا هش (Hash) در متاماسک هستید، به این مقالات مراجعه بفرمایید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید