راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال

راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال | کلید طلایی خرید رمز ارز و ورود به این بازار

راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال کمک می‌کند تا با آگاهی وارد بازار ارزهای رمزنگاری‌شده، شوید. ارزهای دیجیتال بمب دنیای اقتصاد جهانی بود! نوسانات بالا و حجم معاملات در رمزارزهای پایه، بسیار برای تجارت کوتاه‌مدت مناسب است. سرمایه‌گذاران زیادی ترجیح می‌دهند ارزهای رمز‌نگاری‌شده را معامله کنند و از بی‌ثباتی این ارزها برای کسب سود بیشتر استفاده کنند.

قیمت ارز دیجیتال

اگر بتوانید سیاست مناسبی برای چگونگی خرید رمز ارز و فروش آن انتخاب کنید، تجارت رمز ارزها بازدهی بسیار بیشتری نسبت به دیگر سرمایه‌گذاری‌های تجاری به شما می‌دهد. اینجاست که راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال به کمک شما می‌آید و می‌توانید بزرگ‌ترین ماهی این دریاچه را نصیب خود کنید. ما در این مطلب آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال را برای شما فراهم کرده‌ایم؛ تا پایان این مطلب همراه ما در راهنمای تبدیل بمانید.

هم‌چنین می‌توانید به ویدئوی آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال تبدیل نظر بیفکنید.

 

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

قبل از اینکه یک کارگزاری برای انجام معاملات خود انتخاب کنید و سیستم‌عامل‌های مختلف را بشناسید، چند نکته‌ی ساده وجود دارد که در ورود به بازار ارزهای دیجیتال و نحوه خرید ارز دیجیتال باید آنها را بیاموزید. درک و پذیرش این نکات کمک می‌کند تا هنگامی که پا به عرصه تجارت ارزهای دیجیتالی گذاشتید، شانس بیشتری برای موفقیت در بازار داشته باشید. در ادامه این سه نکته‌ی مهم را با هم مرور خواهیم کرد.

سؤال اول؛ چه چیزی در حال‌ رشد است

ابتدا بدانید چه چیزی در بازار وارد کانال صعودی و رشد خود شده است. بیت کوین، اتریوم و لایت کوین در ردیف اول ارزهای دیجیتال پرسود و آسان قرار دارند. زی کش، مونرو، ریپل و داس هم چند رمز ارز دیگر است که می‌توانند گزینه‌‌های خوبی برای زیر نظرداشتن و کنترل باشند.

بررسی‌های خود را انجام دهید، شناختتان را در مورد رمز ارز موردنظر کامل کنید و توجهتان را روی چگونگی خرید رمز ارز دیجیتال و سیاست تجاری متمرکز کنید.

شجاع باشید و ریسک بازار را بپذیرید

رمزارزهای پایه بسیار بی‌ثبات هستند، برای مثال در یک دوره‌ی زمانی، قیمت بیت کوین از ۳۰۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار رسید و سپس تقریبا تا ۵۰۰۰ دلار صعود کرد. این تغییرات تنها در عرض سه ماه اول سال ۲۰۱۷ بود. بی‌ثباتی رمز‌ارزها درست به همان اندازه که به معنی داشتن پتانسیل سود زیادی است، ریسک بالایی هم دارد. ریسک بازار با بپذیرید و با چشمی باز و آگاهی وارد بازار شوید.

با تکنولوژی کار می‌کنید، بلاک‌چین را بفهمید

نیازی نیست که پیچیدگی‌های فنی بلاک چین را درک کنید اما یک درک و شناخت اساسی از ماهیت آن به شما کمک می‌کند تا به اخبار و اطلاعیه‌‌هایی که در پیش‌بینی قیمت آینده‌ی ارز موثر است آگاه شوید.

انتخاب صرافی در راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال

کسب سود و معامله کردن در ارزهای دیجیتال برخلاف ارزها و سکه‌های واقعی (دلار و سکه طلا) که بر اساس نگه‌داشتن بلندمدت آنها رشد می‌کند، حول محور پیش‌بینی رشد یا کاهش قیمت رمزارزها می‌چرخد. به همین دلیل کارگزارانی که از فارکس (بازار تبادل ارزهای خارجی) و قراردادهای CFD پشتیبانی می‌کنند، معمولا گزینه‌ی بهتری برای مبتدیانی است که می‌خواهند به‌تازگی وارد بازار رمزارز شوند.

نحوه خرید ارز دیجیتال از صرافی

انتخاب یک کارگزاری یا صرافی امن و مطمئن مانند تبدیل اولین قدمی است که در راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال باید آن را پشت سر بگذارید. اینکه تصمیم دارید کدام پلتفرم ارز رمزنگاری شده را برای انجام معاملات خود انتخاب کنید، یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که خواهید گرفت.

صرافی مثل یک کیف پول دیجیتال برای رمزارزهای پایه شما است؛ بنابراین بدون بررسی و شناخت مزیت صرافی‌‌های مختلف، ریسک نکنید و برای انجام معاملات خود در آنها حساب باز نکنید.

برخی از صرافی‌ها و کارگزاران تخصص و تجربه‌ی بیشتری در معاملات رمزارزها دارند و برخی دیگر کمتر. برخی از آنها ارزهای محدودتری را پشتیبانی می‌کنند و برخی دیگر دامنه پشتیبانی رمز ارزهای گسترده‌تری دارند. بعضی دیگر کیف پول داخلی دارند و بعضی دیگر ندارند.

این تنها چند مورد مختصر از مواردی است که در هنگام انتخاب کارگزاری و نحوه خرید ارز دیجیتال از صرافی باید به آنها توجه کنید، در ادامه با جزئیات و توضیح بیشتری به نکات مهم در انتخاب صرافی‌های مختلف خواهیم پرداخت:

برنامه‌ها و نرم‌افزارها

معامله‌گران روزانه باید دائما از اتفاقات و رخدادهای در حال وقوع بازار باخبر باشند. تنها یک تاخیر چندثانیه‌ای در واکنش به رخدادها و رویدادهای خبری می‌تواند تفاوت بزرگی بین سود یا زیان یک فرد ایجاد کند. درنتیجه، بسیاری از کارگزاران اکنون برنامه‌ها و نرم‌افزارهای تلفنی (اپلیکیشن موبایل) صرافی خود را با محیط و شرایطی کاربرپسند در اختیار کاربران و معامله‌گران سایت خود قرار می‌دهند.

این کار به آنها اطمینان می‌دهد چه در خیابان باشید یا مشغول انجام یک کار روزانه مثل نوشیدن یک فنجان چای شوید، می‌توانید با خیالی راحت و در سریع‌ترین زمان ممکن به بازار و اخبار و رویدادهای مهم آن دسترسی پیدا کنید.

بستر معاملاتی که برای مراحل خرید ارز دیجیتال در آن ثبت‌نام می‌کنید جایی خواهد بود که روزانه زمان قابل‌توجهی را در آن می‌گذرانید، بنابراین به دنبال یکی از گزینه‌های مناسب با سبک، نیازهای تجاری و نحوه خرید ارز دیجیتال از صرافی باشید.

صرافی‌های داخلی مثل تبدیل که بر پایه روش P2P و مثل پلتفرم بایننس فعالیت می‌کنند، سیستم‌عامل‌های مطمئن و کارآمدی برای تبادل جهانی ارزهای دیجیتال در اختیار کاربران خود می‌گذارند.

امنیت

همیشه اطمینان حاصل کنید که بستری که در آن مبادله ارز رمزنگاری می‌خواهید انجام دهید ایمن است. اگر حساب شما هک شود و ارز دیجیتال موجود در حساب یا کیف پولتان بدون اطلاع و آگاهی شما به حسابی دیگر منتقل شود، برای همیشه از بین خواهد رفت! بنابراین درحالی‌که نیمی از امنیت و سلامت معاملات در دست خود شماست، نیم دیگر آنها توسط نرم‌افزارها و شبکه‌های تجاری سیستم‌عامل کارگزاری باید تامین شود.

هزینه‌ها و کارمزدها

هر صرافی نرخ کارمزد و ساختار متفاوتی دارد. برای یک معامله‌گر که روزانه حجم بالایی معامله انجام می‌دهد، فقط یک اختلاف کوچک در نرخ کارمزدها و هزینه‌های انجام شده می‌تواند تفاوت جدی در ضرر یا سود تجاری او داشته باشد. سه هزینه اصلی برای مقایسه کارمزدها و هزینه‌های صرافی‌های مختلف وجود دارد که در راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال به آن اشاره می‌کنیم:

 هزینه‌های مبادله

این مبلغ، مبلغی است که برای استفاده از نرم‌افزار ارز رمزنگاری شده از شما کسر می‌شود. اینکه چه ارز و سکه‌ای را معامله کنید می‌تواند بر نرخ تأثیرگذار باشد.

 هزینه‌های تجارت

هزینه‌های تجارت مبلغی است که برای خرید و فروش بین ارزهای مبادله شده از شما کسر می‌شود. کسی که پیشنهاد فروش می‌دهد یا کسی که پیشنهاد از کسی می‌گیرد، هزینه‌های تجارت را دریافت می‌کنند.

هزینه‌های واریز و برداشت

این مبلغ زمانی است که می‌‌خواهید پول خود را به صرافی واریز یا از صرافی برداشت کنید از شما کسر می‌شود. معمولا واریز وجه ارزان‌تر است یا در صرافی‌ها و پلتفرم‌‌هایی به طور کامل رایگان انجام می‌شود. تبدیل از جمله پلتفرم‌‌هایی است که واریز تومانی و هم‌چنین واریز ارز دیجیتال از بایننس در آن کاملاً رایگان است.

کیف پول

نکته‌ی مهم دیگر در راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال، کیف پول است. اگر می‌خواهید ارز رمزنگاری خریداری شده را برای مدت طولانی داشته باشید و با چشم سرمایه‌گذاری به آن نگاه می‌کنید، به‌جای حدس و معامله درباره قیمت، باید آن را در کیف پول رمزارزهای خود ذخیره کنید.

طیف گسترده‌ای از ارائه‌دهندگان کیف پول وجود دارد اما استفاده از آنها خطرات محافظت و امنیت آن را هم زیاد می‌کند. برخی از صرافی‌های معتبر هستند که برای آسان‌تر کردن مراحل خرید ارز دیجیتال ، کیف پول‌های داخلی را در اختیار کاربران و معامله‌گران خود می‌گذارند.

برای دیدن مناسب‌ترین کیف پول برای هر رمزارز، به مقالات آکادمی تبدیل مراجعه کنید.

ثبت‌نام و احراز هویت در کارگزاری

هنگامی که در مورد انتخاب کارگزاری تصمیم گرفتید و گزینه‌ی نهایی خود را پیدا کردید، باید در آن کارگزاری یک حساب کاربری ایجاد کنید. تنها با این روش است که می‌توانید از روش خرید ارز دیجیتال در ایران استفاده کنید و وارد بازار ارزهای دیجیتالی شوید. ثبت شماره‌ تلفن، ایمیل، اطلاعات شخصی، اطلاعات بانکی و تایید عکس جز مراحل احراز هویت و تایید صلاحیت برای ورود و معامله در بازار است.

استراتژی

زمانی که در مورد کارگزاری خود تصمیم گرفتید، حساب کاربری ایجاد کردید و اعتبار لازم را تامین کردید، وقت آن رسیده که تجارت خود را آغاز کنید. کسب سود و سرمایه‌ی بیشتر در بازار نیازمند به پیروی از یک استراتژی کارآمد و موثر است. یکی از استراتژی‌های مستقیم ارز رمزنگاری شده نوسان گیری است.

استراتژی نوسان گیری در بازار نیاز به هوشیاری و دقت زیادی دارد است. ایده و روش اصلی این استراتژی از شما می‌خواهد تا تحرکات و تغییرهای یک ارز را برای مدت مشخصی در نظر بگیرید، کاملا آن را کنترل کنید و بعد از رسیدن به نقطه‌ی موردنظر برای ورود به ارز، آن را بخرید و همچنان در رادار کنترل تحرکات خود نگه‌دارید.

وقتی که رمزارز موردنظر رشد و سود لازم را داشت، سر موقع و با هوشیاری کامل از ارز دیجیتال خارج شوید (بفروشید). در این استراتژی شما از نوسانات رشد و کاهش یک رمزارز، سود تجاری کسب خواهید کرد.

اخبار را زیر نظر بگیرید

مورد دیگری که در راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال باید حتما به آن توجه کنید و از آن غافل نشوید، زیر نظر گرفتن اخبار است. ارزهای رمز پایه کوتاه‌مدت، نسبت به اخبار مرتبط و تأثیر گذار بسیار حساس هستند. وقتی اخباری مثل قوانین جدید دولتی یا خبر هک شدن رمز ارزی منتشر می‌شود، قیمت‌ها به‌سرعت کاهش و روند نزولی پیدا می‌کنند. این اخبار و اتفاق‌‌ها روی نحوه خرید ارز دیجیتال بسیار تأثیر خواهد داشت.

جمع‌بندی

راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال را با هم مرور و بررسی کردیم. همه‌ی عوامل و نکاتی که لازم است قبل از انتخاب و ثبت‌نام در یک صرافی دیجیتال را بدانید‌، گفتیم. به‌طورکلی نحوه خرید ارز دیجیتال از صرافی به آگاهی و شناخت شما از این بازار مهم و سودآور بستگی دارد. هیچ‌گاه نباید بدون آگاهی و کسب اطلاعات اولیه بی‌گدار به آب بزنید و سرمایه خود را وارد بازار کنید. فرقی نمی‌کند چه بازارهای سنتی قدیمی باشد یا بازار جدید ارزهای دیجیتال، آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال قدم بزرگی است که نمی‌توان روی آن چشم بست.

تبدیل، پلتفرمی شبیه به بایننس است که در تلاش است تا یک رویای قدیمی را واقعی کند. بستری امن و مطمئن برای ورود معامله‌گران قدیمی و تازه‌کار به بازار ارزهای دیجیتالی که کمک می‌کند هر تازه‌واردی با مراحل و چگونگی خرید رمز ارز دیجیتال و فروش آن آشنا شود.

خرید بیبی دوج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط