بات اسپات گرید تبدیل

معامله را به هوش مصنوعی بسپرید!‌ | آموزش تصویری استفاده از بات اسپات گرید تبدیل

پس از معامله تعهدی و امکان استفاده از اهرم در صرافی تبدیل اکنون نوبت استفاده از هوش مصنوعی است. بات اسپات گرید تبدیل از ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ در اپلیکیشن تبدیل در اختیار معامله‌گران قرار گرفته است. 

با استفاده از بات اسپات گرید تبدیل مدیریت سرمایه خود را در اختیار ربات هوش مصنوعی قرار دهید. البته شما همواره می‌توانید میزان مداخله و مدیریت خود را در معاملات تعیین کنید تا هوش مصنوعی سکان‌دار نباشد اما فرمان‌بردار شما باشد. 

کسب سود از طریق خرید و فروش ارز دیجیتال به صرف زمان و دانش بالایی نیاز دارد. اگر متوجه پتانسیل بالای این بازار شده‌اید اما زمان یا تجربه کافی برای شناسایی بهترین فرصت‌ها را در اختیار ندارید بهتر است از هوش مصنوعی کمک بگیرید. اگر هیچ اطلاعاتی از بازار کریپتو ندارید اما می‌خواهید بخشی از سبد سرمایه خود را به این بازار اختصاص دهید می‌توانید مدیریت بخشی از سبد سرمایه خود را به بات اسپات گرید تبدیل واگذار کنید. اما اگر مسئله شما کمبود زمان است می‌توانید تجربیات خود را در اختیار بات اسپات گرید تبدیل قرار دهید و با تعیین خط مشی به بهترین شکل از هوش مصنوعی استفاده کنید.

در بازار معاملات جهانی هوش مصنوعی در قالب ربات‌ها به یاری معامله‌گران آمده است که محبوب‌ترین آنها گرید بات است. در ادامه با استفاده از تصاویر به بررسی نحوه دسترسی و استفاده از بات اسپات گرید تبدیل در نسخه موبایل می‌پردازیم.

آموزش بات اسپات گرید تبدیل (نسخه موبایل)

به دلیل دسترسی ساده‌تر بسیاری از کاربران معامله با اپلیکیشن صرافی تبدیل را ترجیح می‌دهند. اگر شما نیز از این دسته از افراد هستید در ادامه با آموزش بات اسپات گرید تبدیل در نسخه اپلیکیشن با ما همراه باشید.

مرحله اول: ورود به صفحه بات 

AI Trading Bot

در قدم اول با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد اپلیکیشن شوید. پس از ورود صفحه اصلی اپلیکیشن مطابق با تصویر زیر نمایان می‌شود. از تصویر سمت چپ و از کادر شماره ۱ روی گزینه بیشتر کلیک کنید. در ادامه به صفحه بعدی با عنوان «دسترسی سریع» هدایت می‌شوید. در بخش معامله روی گزینه بات که در کادر شماره ۲ مشخص شده است کلیک کنید.

مرحله دوم: هوش مصنوعی 

در قدمی بعدی و در تصویر زیر شما به صفحه ساخت بات هدایت می‌شوید. در این صفحه شما دو گزینه پیش رو دارید؛ می‌توانید با انتخاب هوش مصنوعی یا با استفاده از تنظیمات دستی ربات را شخصاً تنظیم کنید.

اگر قصد دارید هوش مصنوعی را به عنوان مدیر سبد سرمایه خود انتخاب کنید نیازی به وارد کردن اطلاعات خاصی ندارید. کافی است پس از بررسی اطلاعات باکس شماره ۱ ،۲ و ۳ مقدار سرمایه را در باکس شماره ۴ وارد کرده و روی ساخت بات یعنی باکس شماره ۵ کلیک کنید.

  1. بازه قیمتی که در باکس شماره ۱ مشاهده می‌کنید، حداقل و حداکثر قیمتی است که ربات برای خرید و فروش با استفاده از سرمایه شما در نظر می‌گیرد. 
  2. در باکس دوم تعداد پله یا تعداد اردرهایی که با استفاده از سرمایه شما ایجاد خواهند شد نمایان شده است.
  3. در باکس سوم سود خالص از هر پله مشاهده می‌شود. در تصویر بالا ۰.۲۸% سود نوسان پایین‌ترین پله و ۰.۳۳% سود نوسان آخرین پله خواهد بود. 

 روند ایجاد بات اسپات گرید با استفاده از هوش مصنوعی بسیار ساده است. اما اگر می‌خواهید شخصاً تنظیماتی را اعمال کنید باید از گزینه تنظیم دستی استفاده کنید.

مرحله سوم: تنظیم دستی 

در سمت راست تصویر بالا تنظیمات مربوط به بخش تنظیم دستی را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید با انتخاب «پر کردن با هوش مصنوعی» یعنی گزینه شماره ۱ پر کردن فیلدهای اصلی را مطابق با بخش قبلی به هوش مصنوعی واگذار کنید. در این صورت کافی است تنظیمات پیشرفته قیمت را وارد کنید. تنظیمات پیشرفته قیمت اختیاری هستند و در بخش بعدی آنها را توضیح می‌دهیم.

در صورتی که قصد دارید شخصاً فیلدها را پر کنید، گزینه پر کردن با هوش مصنوعی» را انتخاب نکنید. در این صورت باید در باکس شماره ۲ بازه قیمتی را با تعیین کف قیمت و سقف قیمت تعیین کنید. به این ترتیب بازه قیمتی مشخصی را برای خرید و فروش به بات اعلام می‌کنید.

 در باکس شماره ۳ باید تعداد پله یا تعداد سفارش‌هایی که باید توسط بات در این بازه ایجاد شوند را مشخص می‌کنید. شما می‌توانید عددی بین ۲ تا ۱۰۰ را در این باکس وارد کنید. ربات در هر پله یک معامله خرید به کمترین قیمت بازار و فروش به بیشترین قیمت بازار را به نیابت از شما ایجاد می‌کند.

در باکس شماره ۴ نیز باید مقدار سرمایه‌گذاری را برای بات مشخص کنید و برای این منظور مبلغ مورد نظر را به والت بات انتقال دهید.

مرحله چهارم: تنظیمات پیشرفته اختیاری

در این بخش شما می‌توانید سه فاکتور حد ضرر، قیمت هدف و قیمت ورود را مشخص کنید. با وارد کردن حد ضرر در باکس شماره ۷ به بات اعلام می‌کنید که با رسیدن قیمت به این بازه دست از خرید و فروش بردارد. تعیین حد ضرر نقش مهمی در مدیریت ریسک شما دارد و به بات اعلام می‌کند که قبل از رسیدن به حد ضرر موجودی والت بات شما را به فروش برساند.

توجه داشته باشید که مقدار حد ضرری که در این باکس وارد می‌کنید باید از عددی که در باکس کف قیمت وارد کرده‌اید، کوچکتر باشد. 

در باکس شماره ۸ می‌توانید حد سود را تعیین کنید، ته کمتر کسی از این گزینه استفاده می‌کند چرا که با افزایش قیمت ارز مسلما شما می‌خواهید با روند صعودی همراه باشید. 

 در باکس شماره ۹ می‌توانید قیمت ورود را تعیین کنید. اگر این باکس را خالی بگذارید به محض کلیک روی گزینه ساخت بات، ربات با قیمت فعلی بر اساس قیمت کف، سقف و سرمایه اولیه شما خرید و فروش را آغاز می‌کند. اما اگر قیمت فعلی را برای معامله مناسب نمی‌دانید و قیمت کمتری را در نظر گرفته‌اید، بهتر است با وارد کردن قیمت ورود این مسئله را به بات اطلاع دهید. در این صورت ربات تبدیل تا زمانی که قیمت تا سقف مورد نظر شما کاهش پیدا کند وارد معامله نمی‌شود. در این صورت با کلیک روی گزینه ساخت بات نیز معامله‌ای از سوی ربات برای شما ساخته نمی‌شود. 

در نهایت با کلیک روی باکس شماره ۱۰ باکس، بات مورد نظر شما ساخته می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از گزینه بات‌های فعال در پایین صفحه ربات‌هایی که از قبل ساخته‌اید را زیر نظر بگیرید.

نکته آخر

میزان حداقل و حداکثری که برای تعیین بازه در نظر می‌گیرید به رویکرد شما نسبت به بازار بستگی دارد و نقش مهمی روی عملکرد بات خواهد داشت.

به عنوان مثال اگر تصور می‌کنید که قیمت بیت کوین به روند صعودی ادامه می‌دهد کف قیمت را نزدیک به قیمت فعلی در نظر می‌گیرید. در این صورت ربات با در نظر گرفتن اینکه قیمت فعلی به کف قیمت موردنظر شما نزدیک است، بخش زیادی از سرمایه شما را در همان لحظه با قیمت فعلی به خرید اختصاص می‌دهد و شما با بالا رفتن قیمت بیت کوین سود می‌کنید.

از سوی دیگر اگر تصور می‌کنید قیمت بیت کوین قبل از ادامه روند صعودی قیمت‌های پایین‌تری را تجربه خواهد کرد قیمت سقف را در نزدیکی بازه فعلی در نظر می‌گیرید، تا کمترین سهم از سرمایه شما صرف خرید در قیمت فعلی شود. اگر در حین ساخت بات با سوالی روبه‌رو شدید مسئله را تیم پشتیبانی برخط تبدیل در میان بگذارید. شما همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله درج کنید و به هرچه کامل‌تر شدن این راهنما کمک کنید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید