تبدیل تتر به دای

آموزش خرید و فروش دای (DAI) بر بستر خرید آسان در صرافی تبدیل

به‌دنبال خرید و فروش یک ارز دیجیتال مانند دای (DAI) می‌گردید؟ راهنمای تبدیل در خدمت شماست تا خرید آسان دای را آموزش دهد.

خرید آسان چیست؟

خرید آسان یا همان Swap، روشی برای معامله است که در آن می‌توانید یک ارز خود را به ارزی دیگر با یک دکمه تبدیل کنید. به‌طور مثال فرض کنید شما مقدار ۱۰۰ تتر (USDT) در کیف پول تبدیل خود دارید و می‌خواهید ۲۰ تتر از آن را به دای (DAI) تبدیل کنید. با استفاده از خرید آسان، مقدار ۲۰ تتر را وارد می‌کنید و پس از استعلام قیمت، مقدار دریافتی دای شما نمایش داده می‌شود و با تأیید خرید، ۲۰ تتر شما به مقدار معادل دای تبدیل می‌شود. این ویژگی در حال حاضر در صرافی تبدیل، فقط برای تبدیل تتر به دای و برعکس، دای به تتر امکان‌پذیر شده‌است اما به‌زودی این قابلیت برای همهٔ ارزهای صرافی تبدیل امکان‌پذیر خواهدشد.

شما می‌توانید ویدئوی آموزش خرید آسان (تبدیل تتر به دای و برعکس) را نیز ببینید:

حالا می‌خواهیم به‌صورت تصویری و گام‌به‌گام خرید آسان انجام دهیم و قسمت‌های مختلف را توضیح دهیم. فرض کنید می‌خواهیم ۱۶ تتر از دارایی خود را به دای تبدیل کنیم و سپس مقداری دای را به تتر تبدیل کنیم.

مراحل خرید آسان (تبدیل تتر به دای و برعکس)

۱- ابتدا به سایت تبدیل به آدرس tabdeal.org می‌رویم و ثبت‌نام/ورود می‌کنیم.

برای آموزش ثبت‌نام و احراز هویت نیز می‌توانید به مقالات مربوطه در راهنمای تبدیل مراجعه کنید.

۲- پس از ورود، به صفحهٔ داشبورد خود می‌رویم. با زدن دکمهٔ «خرید آسان»، وارد آن می‌شویم.

۳- در صفحهٔ خرید آسان، اجزای زیر وجود دارند که تک‌تک آن‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.

۳-۱: در این قسمت، مقدار ارزی که می‌خواهید بدهید را مشخص می‌کنید و مقدار ارزی که دریافت می‌کنید نیز در همین قسمت مشخص می‌شود. در این قسمت مشخص شده‌است مقداری که می‌توانید وارد کنید باید در چه محدوده‌ای باشد. به‌طور مثال در این‌جا، مقدار تتر باید بین ۱۵ تا ۱۵۰۰۰ تتر باشد.

۳-۲: در این قسمت، موجودی تتر و دای شما نشان داده می‌شود.

۳-۳: با زدن این دکمه، جای تتر و دای عوض می‌شود. یعنی وقتی روی حالت تبدیل تتر به دای قرار داریم، با زدن این دکمه، به حالت تبدیل دای به تتر می‌رویم.

۳-۴: پس از واردکردن مقدار تتر خود، با زدن دکمهٔ استعلام قیمت، می‌توانید مقدار دای که در ازای تتر واردشده به شما تعلق می‌گیرد، ببینید. هم‌چنین میزان کارمزد و قیمت نیز پس از زدن این دکمه نشان داده خواهدشد (در قسمت ۵، دقیق‌تر مشاهده خواهیم‌کرد).

۳-۵: در این قسمت، می‌توانید خریدهای آسان اخیر خود را ببینید.

۴- حالا فرض کنید می‌خواهیم ۱۶ تتر را به دای تبدیل کنیم. در قسمت ۱-۴، مقدار ۱۶ را وارد می‌کنیم و دکمهٔ استعلام قیمت در قسمت ۲-۴ را می‌زنیم.

۵- حالا می‌توانیم در قسمت ۱-۵ مقدار تتری که می‌دهیم و هم‌چنین در قسمت ۲-۵، مقدار دای که دریافت می‌کنیم را مشاهده کنیم. در قسمت ۳-۵، کارمزد و هم‌چنین قیمت تمام‌شده قابل مشاهده است. دقت کنید مطابق قسمت ۴-۵، برای نهایی‌کردن خرید، ۵ ثانیه فرصت دارید. در غیر این‌صورت، استعلام قیمت منقضی خواهدشد (برای دیدن این‌که پس از تمام‌شدن زمان، چه اتفاقی رخ می‌دهد، قسمت ۹ را مشاهده کنید). در این ۵ ثانیه، اگر از خرید منصرف شدید، دکمهٔ انصراف را در قسمت ۶-۵ بزنید. یا اگر تصمیم گرفتید خرید را نهایی کنید، دکمهٔ انجام تبدیل را در قسمت ۵-۵ بزنید. پس از زدن این دکمه، خرید شما کامل خواهدشد و می‌توانید رسید خرید آسان خود را ببینید.

۶- حالا فرض کنید می‌خواهیم تمام موجودی دای خود را به تتر تبدیل کنیم. مطابق قسمت ۲، وارد صفحهٔ خرید آسان می‌شویم. حالت پیش‌فرض، روی تبدیل تتر به دای است. با زدن دکمهٔ قسمت ۱-۶، برعکس می‌کنیم و روی حالت تبدیل دای به تتر قرار می‌دهیم. از آن‌جا که می‌خواهیم کل دارایی دای خود را به تتر تبدیل کنیم، با زدن مقدار موجودی دای خود در قسمت ۲-۶، مقدار کل موجودی ما در قسمت مقدار دای وارد می‌شود. سپس استعلام قیمت در قسمت ۳-۶ را می‌زنیم.

۷- مقدار تتر قابل دریافت را مشاهده می‌کنیم. ۵ ثانیه برای انجام تبدیل فرصت داریم. با زدن انجام تبدیل در قسمت ۱-۷، خرید آسان را کامل می‌کنیم و رسید خرید آسان خود را می‌توانیم ببینیم.

۸- وقتی در صفحهٔ خرید آسان هستیم، مشاهده می‌کنیم در قسمت ۱-۸، خریدهای آسان اخیر را نشان داده‌است. می‌توانیم با زدن روی فاکتور در قسمت ۲-۸، فاکتور تبدیل تتر به دای را ببینیم. هم‌چنین اگر نمایش همهٔ خریدها در قسمت ۳-۸ را بزنیم، می‌توانیم لیست تمام خریدهای آسان خود را مشاهده کنیم.

۹- حالا به حالتی می‌پردازیم که پس از زدن دکمهٔ استعلام قیمت، بیش از ۵ ثانیه بگذرد و دکمه‌ای را نزنیم. در این صورت با صفحهٔ زیر روبرو خواهیم‌شد که قسمت ۱-۹ به ما می‌گوید فرصت ما برای تأیید تراکنش تمام شده‌است. حالا اگر مایل به خرید نباشیم، دکمهٔ بازگشت در قسمت ۳-۹ را می‌زنیم. اما اگر بخواهیم دوباره استعلام قیمت بگیریم، دکمهٔ استعلام دوبارهٔ قیمت در قسمت ۲-۹ را می‌زنیم و پس از آن دوباره ۵ ثانیه فرصت برای تأیید تراکنش خواهیم‌‌داشت.

سخن آخر

با آموزش خرید آسان و تبدیل تتر به دای و برعکس در راهنمای تبدیل در خدمت شما بودیم. امیدواریم این آموزش از صرافی ارز دیجیتال تبدیل، برای‌تان مفید بوده‌باشد. شما می‌توانید هم‌اکنون در بازار معاملاتی آنلاین تبدیل به خرید و فروش ارز دیجیتال در ساده‌ترین و امن‌ترین حالت بپردازید. کافی است به‌سادگی و در زمان کمی، ثبت‌نام و احراز هویت کنید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید