تبدیل BTTOLD به BTT

آموزش تبدیل BTTOLD به BTT | تبدیل بیت تورنت قدیمی به بیت تورنت جدید

احتمالاً اسم بیت تورنت را با نرم‌افزار دانلود آن می‌شناسید. بیت تورنت نرم‌افزاری است که امکان اشتراک‌گذاری فایل‌ها را به وسیله‌ی یک شبکه همتا به همتا فراهم می‌کند. در این روش به‌جای استفاده از یک سرور برای آپلود و دانلود فایل‌ها، کاربران با استفاده از نرم‌افزار BitTorrent امکان تبادل اطلاعات بین هم را دارند و می‌توانند فایل‌ها و داده‌ها را با یکدیگر مبادله کنند.

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست؟

در سال ۲۰۱۹ که بنیاد ترون، مالک جدید نرم‌افزار شد، یک توکن بومی برای این نرم‌افزار، با نام BitTorrent Token معرفی کرد. بیت تورنت توکن یا به‌اختصار BTT این امکان را به کاربران می‌دهد که با اشتراک‌گذاری ناشناس فایل در این نرم‌افزار پاداش بگیرند.

توکن جدید بیت تورنت

از مدت‌ها قبل، خبر از راه‌اندازی یک شبکهٔ اختصاصی برای بیت تورنت می‌شد. سرانجام در ۲۱ آذر ۱۴۰۰، این شبکه با نام بیت‌تورنت‌توکن‌چین (BTTC) راه‌اندازی شد. در پی این کار، توکن بیت تورنت (BTT)، به بیت تورنت قدیمی (BTTOLD) تغییر نام یافت و توکن جدیدی با نام بیت تورنت (BTT) ایجاد شد. هر یک عدد توکن بیت تورنت قدیمی (BTTOLD)، معادل ۱۰۰۰ عدد بیت تورنت جدید (BTT) است. یعنی به‌طور مثال اگر ۵ عدد BTTOLD داشته‌باشید، پس از تبدیل به بیت تورنت جدید، ۵۰۰۰ عدد BTT خواهیدداشت.

حالا چگونه بیت تورنت قدیمی (BTTOLD) را به بیت تورنت جدید (BTT) تبدیل کنیم؟ با ما همراه باشید.

تبدیل بیت تورنت قدیمی به بیت تورنت جدید

این کار باید از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال صورت گیرد. حالا فرض کنید شما دارایی بیت تورنت قدیمی (BTTOLD) دارید؛ بسته به این‌که این دارایی بیت تورنت خود را در کجا نگه‌داری می‌کنید و روی چه شبکه‌ای است، ۳ حالت پیش می‌آید.

حالت اول: دارایی بیت تورنت قدیمی (BTTOLD) خود را در یک صرافی نگه‌داری کرده‌باشید

در این صورت، اگر آن صرافی ارز دیجیتال، برنامهٔ تبدیل BTTOLD به BTT را داشته‌باشد، نیاز نیست کاری انجام دهید و خود صرافی، این کار را طی مدتی، انجام می‌دهد. به‌طور مثال صرافی ارز دیجیتال تبدیل، طی اطلاعیه‌ای، مراحل تبدیل BTTOLD به BTT را اعلام کرده‌است و طی آن، لازم نیست کاربران عملی انجام دهند.

اگر هم آن صرافی ارز دیجیتال، برنامه‌ای برای تبدیل BTTOLD به BTT نداشته‌باشد، باید دنبال یک صرافی دیگر باشید که این کار را انجام دهد و دارایی خود را به آن انتقال دهید. هم‌چنین می‌توانید مطابق قسمت بعدی عمل کنید.

حالت دوم: بیت تورنت قدیمی (BTTOLD) را در کیف پول خود نگه‌داری کرده‌باشید و بر بستر TRC-20 باشد

در این حالت، یک سایت را به شما معرفی می‌کنیم که در آن می‌توانید BTTOLD خود را به BTT تبدیل کنید. حالا برای این کار، چه کارهایی لازم است انجام شود؟ با ما همراه باشید.

مرحلهٔ اول: انتقال دارایی بیت تورنت قدیمی به کیف پول TronLink

در سایتی که قرار است این عمل صورت گیرد، باید دارایی BTTOLD خود را در کیف پول TronLink داشته‌باشید. اگر دارایی بیت تورنت قدیمی شما در TronLink است، از این مرحله عبور کنید. اما اگر دارایی BTTOLD شما در TronLink نیست، موارد زیر را برای انتقال BTTOLD به کیف پول TronLink انجام دهید:

اولین قدم، نصب کیف پول TronLink است. کیف پول TronLink، یک افزونه (Extension) برای مرورگر Google Chrome است. از طریق مرورگر کروم روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ، روی این لینک کلیک کنید. صفحه‌ای برای‌تان ظاهر می‌شود که با زدن دکمهٔ Add to Chrome و سپس Add to Extension، این کیف پول برای شما نصب می‌شود. پس از نصب این افزونه، آن را Pin کنید تا بالای محیط مرورگر شما قرار بگیرد.

در گام بعدی، باید کیف پول خود را روی TronLink بسازید. برای این کار، روی افزونهٔ TronLink در مرورگر کروم خود کلیک کنید و در محیط بازشده، دکمهٔ «Create Wallet» را بزنید.

ابتدا پس از مطالعه و تأیید مقررات TronLink، یک اسم و رمز عبور برای کیف پول خود انتخاب می‌کنید. سپس روی دکمهٔ Back up Wallet کلیک می‌کنید و پس از واردکردن رمز عبور، دکمهٔ Back up را می‌زنید و ۱۲ کلمه به شما نمایش داده می‌شود. این ۱۲ کلمه را در جای مناسبی به‌ترتیب یادداشت و نگه‌داری کنید؛ در مرحلهٔ بعدی، از ترتیب چینش این کلمات، سؤال پرسیده می‌شود و پس از پاسخ درست به آن، کیف پول TronLink شما آماده است.

حالا باید با زدن علامت + در تصویر بالا، BTTOLD و BTT را مانند تصویر زیر اضافه کنید.

گام بعدی، گرفتن آدرس واریز BTTOLD از کیف پول TronLink و انجام فرایند انتقال بیت تورنت قدیمی به TronLink است. برای پرداخت کارمزد این انتقال، به حدود ۱۲ TRX در کیف پولی که در آن BTTOLD دارید، نیاز است. برای آموزش واریز و برداشت ارز دیجیتال، به مقالات مربوطه از راهنمای تبدیل مراجعه کنید.

مرحلهٔ دوم: انجام تبدیل BTTOLD به BTT در سایت bt.io

وارد سایت https://wallet.bt.io/swap?language=EN شوید. سپس در گوشهٔ بالا راست، دکمهٔ Connect to wallet و سپس Connect to TRON Network را بزنید.

سپس در تصویر زیر، TronLink را انتخاب کنید.

در ادامه با این صفحه مواجه می‌شوید و باید Connect را بزنید.

حالا TronLink شما وصل می‌شود و با صفحهٔ زیر مواجه می‌شوید. در ادامه برای مقدار BTTOLD، دکمهٔ MAX و سپس Confirm Swap را بزنید.

با انجام این مراحل، BTTOLD شما به BTT تبدیل می‌شود و در کیف پول TronLink شما قرار می‌گیرد. در ادامه اگر می‌خواهید این مقدار BTT را به کیف پول دیگر خود انتقال دهید، به‌راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید (مراقب باشید موقع گرفتن آدرس از مقصد برداشت، شبکهٔ درستی را انتخاب کنید).

حالت سوم: بیت تورنت قدیمی (BTTOLD) را در کیف پول خود نگه‌داری کرده‌باشید و بستری غیر از TRC-20 باشد

در این صورت نمی‌توانید از کیف پول TronLink که در حالت ۲ به آن اشاره شد، استفاده کنید؛ چراکه این کیف پول، از BTT بر روی شبکهٔ ترون استفاده می‌کند. اگر بخواهید لزوماً از TronLink استفاده کنید، لازم است BTTOLD بر روی شبکه‌ای دیگر را ابتدا به یک صرافی که مطمئنید هنوز از این ارز پشتیبانی می‌کند، واریز نمایید و سپس روی شبکهٔ TRC-20 به TronLink منتقل کنید.

هم‌چنین می‌توانید در همان سایت https://bt.io/، از کیف پول متاماسک (MetaMask) استفاده کنید. برای آموزش نصب متاماسک و واریز و برداشت ارز دیجیتال به آن، به آموزش کیف پول متاماسک در راهنمای تبدیل مراجعه کنید. متاماسک نیز مانند TronLink، یک افزونهٔ گوگل کروم است و مراحل نصب و استفاده از آن، مانند TronLink است که بالاتر آمد. برای نصب MetaMask‌ می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

مراحل دیگر تبدیل BTTOLD به BTT، کاملاً همانند حالت دوم است و می‌توانید به آن مراجعه کنید.

سؤالات متداول

۱- در کیف پول تبدیل خود بیت تورنت دارم، باید چه‌کار کنم؟

اگر در کیف پول تبدیل خود، بیت تورنت دارید، لازم نیست کاری انجام دهید و صرافی تبدیل، فرایند تبدیل را مطابق مراحل این اطلاعیه، انجام می‌دهد.

۲- آیا می‌توانم BTTOLD خود را به صرافی ارز دیجیتال تبدیل واریز کنم؟

خیر متأسفانه این امکان وجود ندارد؛ چراکه مطابق این اطلاعیه، صرافی ارز دیجیتال تبدیل دیگر از BTTOLD پشتیبانی نمی‌کند.

۳- اگر BTTOLD خود را به BTT تبدیل نکنم، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

تاکنون صحبتی راجع‌به اجباری‌بودن تبدیل BTTOLD به BTT نشده‌است و گفته‌ها حاکی از این است که ارزش خود را از دست نخواهدداد. اما از آن‌جا که بسیاری از صرافی‌ها، این ارز را از لیست ارزهای پشتیبانی‌شدهٔ خود برمی‌دارند، احتمالاً خوب باشد به فکر تبدیل آن باشید.

۴- از چه سایتی برای تبدیل BTTOLD به BTT استفاده کنم؟

برای این کار، استفاده از سایت https://bt.io/ با توجه به مراحل توضیح‌داده‌شده در متن، بهترین پیشنهاد است.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید