راهنمای پرکردن فرم واریزی به حسابم ننشسته

راهنمای گام‌به‌گام پرکردن فرم پیگیری واریز ارز دیجیتال به حساب

ممکن است برای‌تان پیش بیاید که از کیف پول یا صرافی ارز دیجیتال دیگری، به حساب تبدیل خود، ارز دیجیتال واریز کنید اما به حساب‌تان ننشیند. ابتدا دقت کنید عملیات واریز ارز دیجیتال ممکن است تا یک ساعت طول بکشد؛ اگر هنوز یک ساعت از ثبت تراکنش‌تان نگذشته‌است، لطفاً صبر نمایید. اما اگر بیش از یک ساعت طول کشیده، در این صورت با پرکردن فرم واریزی ناموفق، این واریزی شما پیگیری خواهدشد. حالا ببینیم چگونه می‌توان این فرم را به‌درستی پر کرد.

مراحل پرکردن فرم پیگیری واریز ارز دیجیتال به تبدیل

۱. ابتدا باید در بخش داشبورد یا کیف پول خود، دکمهٔ «واریزی به حسابم ننشسته» را بزنید.

۲. سپس به این صفحه وارد می‌شوید. گزینهٔ «ایجاد درخواست جدید» را بزنید.

۳. حالا بخش‌های مختلف فرم پیگیری واریز به حساب را با هم بررسی می‌کنیم تا با پرکردن همهٔ بخش‌ها، بتوانیم درخواست را ثبت کنیم.

  • ۳-۱: ابتدا باید ارزی را که انتقال دادید، انتخاب کنید. مثلاً اگر تتر (USDT) واریز کرده‌اید، روی لیست بزنید و تتر را پیدا و انتخاب کنید.
  • ۳-۲: در این قسمت باید شبکه‌ای که با آن واریز را انجام داده‌اید، انتخاب نمایید. حتماً مطمئن شوید شبکه را به‌درستی انتخاب می‌کنید تا روند پیگیری، ساده‌تر انجام گیرد.
  • ۳-۳: در این بخش باید مقدار ارز واریزشده را وارد کنید. دقت کنید که باید مقدار ارز را پس از کسر کارمزد وارد کنید. برای توضیح این مورد، بیایید مبدأ واریز ارز را به ۲ دستهٔ کیف پول و صرافی تقسیم کنیم. کیف‌پول‌ها کارمزد تراکنش را از رمزارز پایهٔ شبکه دریافت می‌کنند. یعنی اگر برای انتقال تتر، شبکهٔ BEP20 را انتخاب کنید، کارمزد از BNB حساب شما کم می‌شود. در این صورت هر عددی برای مقدار تتر در کیف پول وارد کردید، می‌توانید در این بخش فرم وارد کنید. اما در صرافی‌ها، کارمزد از ارزی که منتقل می‌شود، کسر می‌گردد. یعنی فرض کنید مقداری تتر روی شبکهٔ BEP20 از یک صرافی دیگر می‌خواهیم به تبدیل واریز کنیم و مقدار را در آن صرافی، ۵۰ تتر وارد کردیم. کارمزد این تراکنش، ۰.۸ تتر است؛ در نتیجه ۴۹.۲ تتر به حساب تبدیل واریز می‌شود. در این صورت باید مقدار ۴۹.۲ (مقدار ارز پس از کسر کارمزد) را در این بخش فرم وارد کنید.
  • ۳-۴: زمانی که می‌خواهید ارز دیجیتال به تبدیل واریز کنید، یک آدرس والت از تبدیل دریافت می‌کنید. در این قسمت باید آن آدرس واریزی (آدرس دریافت‌شده از تبدیل) را وارد نمایید.
  • ۳-۵: در این قسمت باید شناسهٔ تراکنش (TXID یا TX Hash یا هشِ تراکنش) را وارد کنید. برای توضیح TXID تراکنش باید بگوییم هر تراکنش در شبکهٔ بلاک‌چین، یک شناسهٔ مربوط به خود را دارد که آن‌را TXID یا هش تراکنش می‌نامند. از هرجایی ارز دیجیتال را به تبدیل واریز کرده‌باشید، می‌توانید TXID تراکنش خود را کپی کنید و در این قسمت وارد کنید. در ادامهٔ این مطلب، مثالی زده می‌شود که در آن نشان می‌دهیم چگونه می‌توان TXID یک تراکنش را به‌دست آوریم.
  • ۳-۶: پس از کامل‌کردن تمام بخش‌ها به‌درستی، ثبت درخواست را بزنید. قبل از زدن این دکمه حتماً بررسی فرمایید که آیا تمام بخش‌های فرم را صحیح وارد کرده‌اید یا خیر.

با طی این مراحل، به‌راحتی فرم پیگیری پر می‌شود و نتیجهٔ پیگیری، طی ۶ تا ۴۸ ساعت بعد از ثبت درخواست، به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

یک نمونه پرکردن فرم

به‌عنوان نمونه، ۱۱.۲ تتر (USDT) را روی شبکهٔ BEP20 از تراست‌والت به تبدیل واریز می‌کنیم و پس از یک ساعت، هنوز به کیف پول تبدیل‌مان نمی‌نشیند. در این صورت فرم زیر را به‌صورت زیر پر می‌کنیم:

در این عکس، پرکردن قسمت‌های «ارز انتقال‌یافته»، «شبکهٔ انتقال» و «مقدار دقیق ارز منتقل‌شده»، چالشی ندارد. اما چگونه می‌توان آدرس دریافتی از تبدیل و TXID تراکنش را به‌دست آورد؟

به‌دست‌آوردن آدرس دریافتی از تبدیل و TXID تراکنش

این اطلاعات را از طریق مبدأ واریز می‌توان فهمید. یعنی در صرافی یا کیف پولی که از آن، ارز دیجیتال به تبدیل واریز کرده‌اید، این اطلاعات را می‌‌توان به‌دست آورد. در مثالی که زدیم، از تراست‌والت به تبدیل واریز کردیم. در تراست‌والت با زدن روی تراکنش، گزینهٔ «MORE DETAILS» یا جزئیات بیشتر را بزنید.

با زدن این دکمه، وارد صفحهٔ مربوط به این تراکنش در بلاک‌چین می‌شویم. ساختار شبکهٔ بلاک‌چین به‌صورتی است که اطلاعات هر تراکنش، در این شبکه ذخیره می‌شود و قابل مشاهده است. مطابق تصویر زیر می‌توانیم «TXID یا هش تراکنش» و «آدرس واریز دریافتی از تبدیل» را پیدا کرده و کپی کنیم. هرکدام از موارد کپی‌شده را در قسمت مربوطهٔ فرم وارد می‌کنیم.

البته دقت کنیم متناسب با شبکه‌ای که انتقال روی آن صورت می‌گیرد، سایتی که باز می‌شود و اطلاعات تراکنش درون آن است، ممکن است متفاوت باشند؛ اما در هر سایتی، برای پیداکردن TXID یا هش تراکنش، دنبال Transaction Hash می‌گردیم و برای پیداکردن آدرس دریافتی از تبدیل نیز دنبال آدرس والتی که به آن واریز شده می‌گردیم.

سخن آخر

امیدواریم مراحل پرکردن فرم را به‌خوبی توضیح داده‌باشیم. اگر در پرکردن فرم پیگیری واریز ارز دیجیتال به حساب، دچار مشکل شدید، به پشتیبانی تبدیل پیام دهید تا راهنمایی‌های لازم صورت گیرد.

قیمت ارز دیجیتال

2 پاسخ

  1. با عرض سلام برای اولین بار خواستم اقدام به خرید کنم بهرحال خیلی برایم مشکل است شما چه نوع کیف پولی پیشنهاد دارید اینکه نیاز به اموزش بیشتری مخصوصا در زمینه کار کرد با کیف پول دارم لطفا از مبنا را هنمایی بفرمایید به کجا و چه سایتی بروم که بتوانم مطالعه دقیق تری داشته باشم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط