واریز ارز دیجیتال

راهنمای گام‌به‌گام پر کردن فرم پیگیری واریز ارز دیجیتال به حساب

ممکن است برای‌تان پیش بیاید که از کیف پول یا صرافی ارز دیجیتال دیگری، به حساب تبدیل خود، ارز دیجیتال واریز کنید اما به حساب‌تان ننشیند. ابتدا دقت کنید عملیات واریز ارز دیجیتال ممکن است تا یک ساعت طول بکشد؛ اگر هنوز یک ساعت از ثبت تراکنش‌تان نگذشته‌است، لطفاً صبر نمایید. اما اگر بیش از یک ساعت طول کشیده، در این صورت با پر کردن فرم واریزی ناموفق، این واریزی شما پیگیری خواهدشد. حالا ببینیم چگونه می‌توان این فرم را به‌درستی پر کرد.

نحوه دسترسی به فرم

شما از دو طریق می‌توانید فرم پیگیری واریز ارز دیجیتال به حساب خود را از تبدیل دریافت کنید. همانطور که می‌دانید شما به عنوان کاربر تبدیل می‌توانید در نسخه اپلیکیشن تبدیل و همینطور در نسخه تحت وب به امکانات این صرافی دسترسی داشته باشید. در ادامه نحوه دسترسی به فرم پیگیری در گوشی و وب را مشاهده می‌کنید.

دسترسی به فرم پیگیری واریز در موبایل

برای دریافت فرم پیگیری واریز در اپلیکیشن تبدیل ابتدا باید وارد اپ تبدیل شوید. اگر تا کنون از اپلیکیشن استفاده نکرده‌اید نیز می‌تواند به سادگی آن را از لینک موجود نصب و دانلود کنید. اگر بدون اپلیکیشن بخواهید از نسخه موبایل تبدیل استفاده کنید نیز مراحل مطابق زیر است.

در تصویر شماره ۱ روی علامتی که با کادر قرمز مشخص شده است کلیک کنید.

به پایین اسکرول کنید تا گزینه «راهنمایی و پشتیبانی» را مشاهده کنید

در ادامه به تصویر شماره ۴ هدایت می‌شوید. در این بخش گزینه «واریزی به حسابم نرسیده» را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی فهرست درخواست‌هایی که تا به امروز داشته‌اید را مشاهده می‌کنید. از بالای صفحه گزینه « ایجاد درخواست جدید» که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است را انتخاب کنید.

سپس وارد تصویر شماره ۶ می‌شوید. در این بخش باید نوع ارز انتقال یافته و شبکه‌ای که برای انتقال انتخاب کرده‌اید را وارد کنید. در کادر کشویی بعدی نیز می‌توانید آدرس والتی که برای انتقال وارد کرده‌اید را از میان آدرس‌ والت‌های دریافتی خود در هفته گذشته انتخاب کنید. در صورتی که به دلیل این که آدرس والت را بیش از یک هفته قبل دریافت کرده‌اید یا هر دلیل دیگری آدرس مورد نظر را در منوی کشویی موجود پیدا نکردید با پشتیبانی شبانه‌روزی تبدیل تماس بگیرید. در کادرهای بعد مقدار ارز واریزی به کیف پول تبدیل و همینطور Hash  یا Txid تراکنش را وارد کنید. در ادامه همین مقاله در خصوص نحوه دریافت آدرس مقصد یا TXID بیشتر صحبت می‌کنیم.  پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده روی دکمه «ثبت درخواست» در انتهای صفحه کلیک کنید. 

دسترسی به فرم پیگیری واریز در کامپیوتر

برای پر کردن فرم پیگیری در نسخه تحت وب وارد صرافی تبدیل شوید و پس از ورود به حساب کاربری  در تصویر شماره ۷ می‌توانید با انتخاب باکس شماره ۱ وارد داشبورد یا پنل کاربری خود شوید.

شما همچنین می‌توانید با انتخاب باکس شماره ۲ و انتخاب گزینه موجود در باکس شماره ۳ نیز وارد پنل کاربری خود در تبدیل شوید.

در پنل کاربری خود مطابق با تصویر شماره ۸ گزینه «واریزی به حسابم ننشسته» را مشاهده می‌کنید. روی این گزینه کلیک کنید.

در قدم بعدی وارد تصویر شماره ۹ می‌شوید. در این بخش گزینه « ایجاد درخواست جدید» را انتخاب کنید.

اکنون شما تصویر بالا را مشاهده می‌کنید و باید نوع ارز و شبکه انتقال را وارد کنید. در کادر کشویی بعد از میان آدرس‌ها کیف پول دریافتی خود در یک هفته گذشته می‌توانید آدرس مورد نظر را انتخاب کنید. در صورتی که زمانی بیش از یک هفته گذشته آدرس کیف پول را دریافت کرده‌اید یا به هر دلیل دیگری آدرس مورد نظر را در منوی کشویی پیدا نمی‌کنید با پشتیبانی ۲۴ ساعته صرافی تبدیل تماس بگیرید. در کادرهای بعدی نیز مقدار ارز واریزی بدون در نظر گرفتن کارمزد و Hash یا Txid تراکنش را وارد کنید. در نهایت پس از بررسی مجدد اطلاعات و اطمینان از درستی آنها روی دکمه ثبت درخواست در پایین صفحه کلیک کنید.

نحوه پر کردن فرم پیگیری واریز ارز دیجیتال به تبدیل

حالا بخش‌های مختلف فرم پیگیری واریز به حساب را با هم بررسی می‌کنیم تا با پر کردن همهٔ بخش‌ها، بتوانیم درخواست را ثبت کنیم.

  • ۳-۱: ابتدا باید ارزی را که انتقال دادید، انتخاب کنید. مثلاً اگر بیت کوین (BTC) واریز کرده‌اید، روی لیست بزنید و بیت‌کوین را پیدا و انتخاب کنید.
  • ۳-۲: در این قسمت باید شبکه‌ای که با آن واریز را انجام داده‌اید، انتخاب نمایید. حتماً مطمئن شوید شبکه را به‌درستی انتخاب می‌کنید تا روند پیگیری، ساده‌تر انجام گیرد.
  • ۳-۳: زمانی که می‌خواهید ارز دیجیتال به تبدیل واریز کنید، یک آدرس والت از تبدیل دریافت می‌کنید. در این قسمت باید آن آدرس واریزی (آدرس دریافت‌شده از تبدیل) را از منوی کشویی انتخاب کنید. آدرس‌هایی که طی یک هفته اخیر برای واریز به تبدیل دریافت کرده‌اید در منوی کشویی نمایش داده می‌شود. در صورتی که آدرس کیف پول موردنظر خود را بیش از یک هفته قبل دریافت کرده‌اید یا به هر دلیلی آدرس کیف پول مورد نظر در منوی کشویی برای شما نمایش داده نمی‌شود با پشتیبانی ۲۴ ساعته صرافی تبدیل تماس بگیرید.
  • ۳-۴: در این بخش باید مقدار ارز واریزشده را وارد کنید. دقت کنید که باید مقدار ارز را پس از کسر کارمزد وارد کنید. برای توضیح این مورد، بیایید مبدأ واریز ارز را به ۲ دستهٔ کیف پول و صرافی تقسیم کنیم. کیف‌پول‌ها کارمزد تراکنش را از رمزارز پایهٔ شبکه دریافت می‌کنند. مثلاً اگر برای انتقال تتر، شبکهٔ BEP20 را انتخاب کنید، کارمزد از BNB حساب شما کم می‌شود. در این صورت هر عددی برای مقدار تتر در کیف پول وارد کردید، می‌توانید در این بخش فرم وارد کنید. اما در صرافی‌ها، کارمزد از ارزی که منتقل می‌شود، کسر می‌گردد. یعنی فرض کنید مقداری تتر روی شبکهٔ BEP20 از یک صرافی دیگر می‌خواهیم به تبدیل واریز کنیم و مقدار را در آن صرافی، ۵۰ تتر وارد کردیم. کارمزد این تراکنش، ۰.۸ تتر است؛ در نتیجه ۴۹.۲ تتر به حساب تبدیل واریز می‌شود. در این صورت باید مقدار ۴۹.۲ (مقدار ارز پس از کسر کارمزد) را در این بخش فرم وارد کنید.
  • ۳-۵: در این قسمت باید شناسهٔ تراکنش (TXID یا TX Hash یا هشِ تراکنش) را وارد کنید. برای توضیح TXID تراکنش باید بگوییم هر تراکنش در شبکهٔ بلاک‌چین، یک شناسهٔ مربوط به خود را دارد که آن‌را TXID یا هش تراکنش می‌نامند. معمولاً از هرجایی ارز دیجیتال را به تبدیل واریز کرده‌باشید، می‌توانید TXID تراکنش خود را کپی کنید و در این قسمت وارد کنید. اما در برخی موارد ممکن است این اطلاعات را در سرویس مربوطه پیدا نکنید که در این صورت می‌توانید از پشتیبانی آن سرویس کمک بگیرید. در ادامهٔ این مطلب، مثالی زده می‌شود که در آن نشان می‌دهیم چگونه می‌توان TXID یک تراکنش را به‌دست آوریم.
  • ۳-۶: پس از کامل‌کردن تمام بخش‌ها به‌درستی، ثبت درخواست را بزنید. قبل از زدن این دکمه حتماً بررسی فرمایید که آیا تمام بخش‌های فرم را صحیح وارد کرده‌اید یا خیر.

با طی این مراحل، به‌راحتی فرم پیگیری پر می‌شود و نتیجهٔ پیگیری، طی ۶ تا ۴۸ ساعت بعد از ثبت درخواست، به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

یک نمونه پر کردن فرم

به‌عنوان نمونه، ۱۱.۹۹ تتر (USDT) را روی شبکهٔ TRC20 از کیف پولی به تبدیل واریز می‌کنیم و پس از یک ساعت، هنوز به کیف پول تبدیل‌مان نمی‌نشیند. در این صورت فرم زیر را به‌صورت زیر پر می‌کنیم:

در این عکس، پر کردن قسمت‌های «ارز انتقال‌یافته»، «شبکهٔ انتقال» و «مقدار دقیق ارز منتقل‌شده»، چالشی ندارد. اما چگونه می‌توان آدرس دریافتی از تبدیل و TXID تراکنش را به‌دست آورد؟

به‌دست‌آوردن آدرس مقصد و TXID تراکنش در صرافی‌ها و کیف‌پول‌های مختلف

به صورت کلی، شما باید به تاریخچه برداشت‌های ارز دیجیتال از کیف پول یا صرافی مبدا تراکنش مراجعه کنید. در این بخش جزئیات تراکنش اعم از وضعیت تراکنش، تاریخ انجام آن، آدرس مقصد و TXID قابل مشاهده هستند.

برای دریافت TXID تراکنش و آدرس مقصد (که همان آدرس دریافتی شما از تبدیل است) از کیف پول‌های متامسک، تراست والت و متامسک، می‌توانید به مقالات زیر مراجعه کنید:

آموزش تصویری دریافت TXID یا هش تراکنش در کیف پول متامسک

آموزش تصویری دریافت TXID یا هش تراکنش در کیف پول تراست والت

آموزش تصویری دریافت TXID یا هش تراکنش از صرافی ارز دیجیتال کوکوین

سخن آخر

امیدواریم مراحل پر کردن فرم را به‌خوبی توضیح داده‌باشیم. اگر در پر کردن فرم پیگیری واریز ارز دیجیتال به حساب، دچار مشکل شدید، به پشتیبانی تبدیل پیام دهید تا راهنمایی‌های لازم صورت گیرد.

 

3 پاسخ

  1. با عرض سلام برای اولین بار خواستم اقدام به خرید کنم بهرحال خیلی برایم مشکل است شما چه نوع کیف پولی پیشنهاد دارید اینکه نیاز به اموزش بیشتری مخصوصا در زمینه کار کرد با کیف پول دارم لطفا از مبنا را هنمایی بفرمایید به کجا و چه سایتی بروم که بتوانم مطالعه دقیق تری داشته باشم ممنون

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید