بستن خودکار پوزیشن در معامله اهرم دار

راهنمای بستن خودکار پوزیشن در معامله اهرم‌دار

در این مطلب از تبدیل به آموزش بستن خودکار پوزیشن در معامله اهرم‌دار می‌پردازیم و نکاتی که باید در معاملات اهرم‌دار رعایت کنید، توضیح داده می‌شود.

کسب سود در زمان ریزش قیمت‌ها یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که معامله‌گران از معامله اهرم‌دار استفاده می‌کنند. در بازار صعودی، تریدرها از رشد آن سود می‌برند و در بازار نزولی با باز کردن پوزیشن فروش می‌توانند در زمان ریزش قیمت‌ها نیز سرمایه خود را افزایش دهند.

در بخش معاملات اهرم‌دار تبدیل شما می‌توانید با مشخص‌کردن حد ضرر و قیمت هدف، ریسک معاملات خود را مدیریت کنید.

 برای انجام این کار لازم است که ابتدا پوزیشن خرید و یا فروش معامله اهرم خود را باز کنید. پس از ثبت سفارش، پوزیشن شما باز می‌شود و در نوار ابزار پایین صفحه نمایشگر به شما نمایش داده می‌شود.

برای مثال، ما در این معامله یک پوزیشن خرید بیت کوین با اهرم ۲ را ایجاد کرده‌ایم. در این قسمت شما می‌توانید میزان سود و زیان خالص، قیمت لیکویید، قیمت جهانی، قیمت ورود و قیمت سربه‌سر معامله خود را مشاهده کنید.

حد ضرر/ قیمت هدف

در بخش حد ضرر/ قیمت هدف می‌توانید تعیین کنید که چه زمانی معامله شما بسته شود.

قیمت حد ضرر: در این قسمت مقدار تقریبی ضرر خود از معامله را وارد می‌کنید. میزان ضرر را هم به‌صورت دستی و هم درصدی می‌توانید انتخاب کنید. درصد ضرری که انتخاب می‌کنید؛ یعنی میزان ضرری که در این معامله می‌کنید و از حساب شما کم می‎شود. برای مثال، اگر حد ضرر را روی ۱۰٪ قرار دهید، چنانچه ۱۰ درصد از وجه اصلی شما کسر شود، معامله بسته می‌شود.

پس از تعیین حد ضرر، در همان قسمت تخمین میزان زیاد شما از این معامله نمایش داده می‌شود. برای مثال‌ هرگاه قیمت بیت کوین به ۴۱،۳۶۱ دلار برسد، این معامله ۰.۲۲ سنت زیان می‌کند.

قیمت هدف: در این باکس قیمت هدف مورد نظر برای بستن پوزیشن را وارد می‌کنید. این مقدار را به‌صورت عددی و همچنین با استفاده از درصدها می‌توانید مشخص کنید. در همان جا تخمینی از میزان سود شما از این معامله اهرم دار نمایش داده می‌شود. برای مثال چنانچه قیمت بیت کوین به ۴۲،۸۲۴ دلار برسد پوزیشن شما با ۰.۵۴ تتر سود بسته می‌شود.

پوزیشن معکوس

با استفاده از این قابلیت می‌توانید با یک کلیک پوزیشن فعلی خود را ببندید و پوزیشنی برخلاف آن باز کنید. یعنی اگر پوزیشنی در خرید داشته باشید بسته شود و یک پوزیشن فروش باز شود. این قابلیت به شما کمک می‌کند در صورت تغییر ناگهانی روند معامله، به‌سرعت بتوانید واکنش نشان دهید. امکان پوزیشن معکوس فعلاً غیرفعال است؛ اما به‌زودی در تبدیل فعال می‌شود.

بستن پوزیشن

با کلیک روی این قسمت، معامله شما کاملاً بسته می‌شود. دارایی با سفارش آتی تبدیل به تتر می‌شود و پس از پرداخت بدهی به کیف پول شما واریز می‌شود.

نکات مهم درباره معاملات اهرم دار

مقدار سود شما در معاملات اهرم‌دار به‌صورت تخمینی نمایش داده می‌شود. زیرا مشخص نیست پوزیشن شما چه زمانی بسته می‌شود، هر چقدر زمان معامله شما بیشتر شود، باید کارمزد بیشتری را به صرافی بپردازید. همچنین زمانی که قیمت هدف در معامله اهرم‌دار خورده می‌شود، رمزارز در بازار آتی به فروش می‌رسد، به همین دلیل ممکن است قیمت کمی تغییر کند. به همین دلیل قیمت سود و زیان به‌صورت تخمینی محاسبه می‌شود.

پس از ثبت نهایی قیمت حد ضرر و قیمت هدف، امکان ویرایش آنها وجود دارد. چنانچه می‌خواهید تغییری در آنها دهید باید آن را پاک کنید و دوباره مقدارهای مورد نظر خود را وارد کنید.

سخن آخر

معامله اهرم دار ریسک نسبتاً بالایی دارد و استفاده از اهرم در این معاملات همان‌طور که سود را چند برابر خواهد کرد ممکن است میزان ضرر شما را هم افزایش دهد. توصیه می‌شود پیش از انجام معاملات واقعی، مهارت خود را محک بزنید تا احتمال زیان خود را کاهش دهید.

One Response

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید